REGIONAAL De Aalsterse SP komt op voor werk in eigen streek GELIJKE KANSEN VOOR IEDEREEN 1 mei 2001 Vrienden Ondereen Giizegem 6 april 2001 - "Voor Allen" II In een persbericht lanceert de Aalsterse Agalev-afdeling een aanval op de Aalsterse SP-af- deling. Door te verwijzen naar de houding van de SP in ver band met de afbakening van het regionaalstedelijk gebied Aalst, wil Agalev aantonen dat de SP niet rood of groen zou zijn. Agalev grijpt dit (dank baar) aan om iedere samen werking met de SP af te wij zen en het eigen Grote Gelijk te belijden. De SP vondt het nodig hierop te reageren, maar op een wat meer gefundeerde wijze dan de gamekkelijke verwijten van Agalev. Deze aanval van Agalev is ei genlijk gelijklopend met wat de rest van de Aalsterse oppo sitiepartijgen. Opdat de socia listische militanten over dit dossier eens juiste berichtge ving krijgen (hetgeen in de kranten niet het geval was), geven wij hieronder ook de belangrijkste argumenten van de SP om dit voorstel van ste delijke afbakening goed te keuren. Inleiding Het stedelijk afbakeningspro ces, hetgeen de voorbereiding is voor het ruimtelijk struc tuurplan Aalst, zorgde de voorbije jaren reeds voor veel ambiance in de Aalsterse poli tiek. Vooral de inplanting van een industrieterrein op de Sie- segemkouter was goed voor heel wat protest van omwo nenden en landbouwers. In de gemeenteraad trok ook de op positie heel sterk deze protest- kaart. Ondanks deze protest- De maandelijkse bakschieting en kaarting van de SP-gepen- sioneerdenbond "Vrienden Ondereen" te Gijzegem, gaf voor de maand maart 2001 de volgende resultaten. Bakschieting 1Ernst Lisselotte 710 2. De Winne Simone 610 3. Van Langenhove Suz. 590 Van Zande Christiane 590 5. Callebaut Celina 570 Rangschikking 1. Van Langenhove S. 1850 2. Lewtschenko Olga 1750 3. Van Zande Christiane 1740 campagne die ook tijdens de verkiezingscampagne mee speelde, behield de SP-VLD- meerderheid haar meerder heid. Op de avond van de ge meenteverkiezingen probeer de de CVP wel om een coali tie te vormen met de VLD. In houdelijke eisen (zoals het verwerpen van een industrie terrein op de Siegemkouter) werden daarbij door de CVP niet gesteld. Op de gemeente raad van 13 maart 2001 werd dit afbakeningsvoorstel meer derheid tegen minderheid goedgekeurd. Het Agalev-toontje De toon van het bericht van Agalev is ontgoochelend, en nieuwe generatie binnen Aga lev zou moeten beseffen dat zolang de links progressieve partijen onder elkaar blijven bekvechten over ieder hun eigen Groot Gelijk, de rech terzijde het uiterst gemakke lijk heeft. Agalev vergist zich reeds jarenlang van vijand. Meningsverschillen overstij gen is blijkbaar moeilijker dan meningsverschillen creë ren. De SP wil meer werk Agalev ridiculiseert de be kommernis van de SP om werk te creëren in eigen streek. De werkeelenheids- eraad bedraaet in Aalst 40.2 tegenover 66.4 in Vlaan deren. De werkloosheidsgraad van de stad Aalst is 7,43 te genover 5,60 voor heel het arrondissement Aalst-Ouden- aarde en 6,05 voor heel 4. Callebaut Celina 1680 5. Ernst Lisselotte 1630 Kaarting 1. Vercauteren Christ. 338 2. Van De Velde Jean. 335 3. Dierickx Achiel 314 4. Boeykens Hermin 299 5. Van Den Bossche C. 298 Rangschikking 1Van De Velde Jeanine 949 2. Dierickx Achiel 907 3. Boeykens Hermin 863 4. Hooge Domien 862 5. Vercauteren Christ. 812 Leona Verberckmoes Vlaanderen. Inderdaad is deze werkloosheid grote bij vrou wen dan bij mannen (9,15 tegenover 6,08 Met deze cijfers (die overigens enkel de uitkeringsgerechtigde werko- zen betreffen) zit Aalst boven de gemiddelden van de pro vincie Oost-Vlaanderen en van heel Vlaanderen. Tijdens de gemeenteraad van 13 maart schermde Agalev met de term 'knelpuntberoepen' om te be twisten dat er in Aalst nog steeds veel werkozen zijn. De Cijfers én de Aalsterse reali teit spreken deze bezwering tegen. Op een ogenblik dat er in Aalst weerom mensen hun job verliezen door her- structueringen en sluitingen van bedrijven (Gates, Texal, Lecompte, De Wolf-Cosyns, Du Pare, zijn de bewe ringen van Agalev mis plaatst. Teveel mensen blij ven werkloos, vrouwen én mannen. Mits aangepaste op leiding en begeleiding blijft het mogelijk een belangrijk deel van deze werkozen werk,en dus ook een beter le ven, te verschaffen. De SP wil wel dat er strenge en juridisch sluitende voorwaarden wor den opgelegd aan de bedrijven die zich op de Siesegemkouter komen vestigen (arbeidsinten sieve bedrijven, geen distribu tie, hoge vloerindex, gezamen lijke parkeerplaatsen, Ju ridisch moet worden nagegaan hoe deze voorwaarden kunnen afgedwongen worden (bedrijf sterreinen verhuren of verko pen met terugkooprecht). Daarenboven wenst de SP meer werk in eigen streek. Ze ker voor de talloze Aalste- naars die nu dagelijks naar Brussel, Gent of Antwerpen moeten pendelen. Daardoor hoopt de SP de dagelijkse files te beperken (en hierdoor de afstand tussen woon- en werk plaats te verkleinen) en hoopt zij dat veel Aalstenaars kost bare verplaatsingstijdn kun nen sparen. Deze vrijgekomen tijd kunnen zij besteden aan hun gezin, vrienden, hobby's, kortom een betere combinatie werk - gezin (nochtans een be kommernis van groene Mis Vogels). De laffe oppositie De taakstelling iedere re gio moet zorgen voor een aantal hectare bijkomende bedrijventerreinen) die door het Ruimtelijk Structurplan Vlaanderen (RSV) inzake bedrijventerreinen werd op gelegd is bindend voor de gemeenten. Het bindende ge deelte van het RSV werd na melijk in een decreet vastge legd (Vlaams decreet van 17 december 1997) en in de vori ge regeerperiode (door de CVP in het Vlaams Parlement trouwens mee goedgekeurd). Vult Aalst deze taakstelling door een advies niet zelf in, dan zal de Vlaamse regering dit wel doen. De oppositie weet dit, maar wil toch niet de verantwoordelijkheid nemen om als lokaal bestuur zelf de ze taakstelling in te vullen. Dit is bijzonder laf van de opposi tie. Zij verwerpen de inplan ting op de Siesegemkouter, maar geven geen alternatief dat wél aan de taakstelling voldoet. Zo aan politiek doen, is uiteraard gemakke lijk. SP rood én groen Het verwijt dat de SP -VLD- meerderheid geen hectaren vrijmaakt om te voldoen aan de taakstellingen van het RSV inzake bos- en natuur gebied raakt kant noch wal. Alvorens schuimbekkend te gen de SP ten strijde te trek ken, is het goed om zijn dos sier volledig te kennen. In het voorontwerp van ruimtelijk structuurplan Aalst (dat op 20 maart besproken wordt in de Verenigde Commissies van de gemeenteraad) wordt namelijk tegemoetkomingen aan deze taakstellingen(l). Zo is er bij voorbeeld in de omgeving van het Kluisbos een stadsbos voorzien (100 a 200 hectaren); dat eventueel (mits akkoord van de omliggende Vlaams - Brabantse gemeenten) kan uit gebreid worden tot 1.000 hec taren Door het saneren van de site Schotte en omlig gende wenst het stadsbestuur een groene verbinding te ma ken tussen Osbroek en Gerst- jens (120 ha). Deze voorbeel den wijzen er in ieder geval op dat het SP - VLD-bestuur de taakstellingen inzake milieu zeker niet vergeten is. Danny Casaer (1) Zie voorontwerp ruimtelijk structuurplan Aalst, pagina's 112 tot 117.

Voor Allen | 2001 | | pagina 11