Sprokkels uit de Aalsterse Gemeenteraad SW-Geraardsbergen kookt voor alleeneters Projecten sociale woningbouw verderzetten ALGEMENE LEDENVERGADERING Marie Rose Suys in Affligem SP-Wijkdub Strijpen 12 6 april 2001 - "Voor Allen" Op 13 én 27 maart 2001 ver gaderde de Aalsterse gemeen teraad. Twee keer werd het stuk in de nacht (tussen 2 u en 3 u). Dit is dus eerder het dag boek van een uitgeputte her dershond, dan een helder ver slag van de gemeenteraad. Over een aantal agendapunten (regionaalstedelijke afbake ning, gepaste huisvesting voor de zigeuners,leest u elders in Voor Allen nog informatie, hier vat ik een aantal andere punten samen. 1. Stopzettens mandaat be drijfsrevisoren Eendracht Aalst en Okapi. Naar aanlei ding van de financiële proble men van de twee Aalsterse topclubs, had de gemeente raad vorig jaar beslist om aan een aantal bedrijfsrevisoren de opdracht te geven de boek houding van deze twee clubs na te kijken. Doordat het stadsbestuur sindsdien beslis te om geen bijkomend geld meer te geven aan deze clubs, was dit onderzoek door de re visoren ook niet langer nodig. 2. Het uitvoeren van wegenis en rioleringswerken in de Aal sterse Dr André Goffaertstraat en Felix De Hertstraat werd goedgekeurd. 3. Het uitvoeren van bepaalde schilderwerken in de gemeen schappelijke delen van de So ciale Huisvestingsapparte menten van Sint-Elisabeth werd eveneens goedgekeurd. 4. Het jeugdwerkbeleidsplan voor de komende 2 jaar werd eveneens goedgekeurd. 5. Er werd beslist om een gro te aanbesteding inzake infor matie uit te schrijven, hier door zouden 250 tot 350 mo derne computers worden aan gekocht, zodat ook de stad in zake informatica goed voor zien is. 6. Op aandringen van de SP, stelde de meerderheid aan de gemeenteraad voor om geen gemeentelijke convenanten af te sluiten met de mini-casino's tlie recent (bijv. speelhal Den Haring) in Aalst werden ge vestigd. De gemeenteraad volgde dit standpunt unaniem, de SP wil er in ieder geval voor ijveren om deze gokten ten uit Aalst te bannen. Dylan Casaer De SVV-afdeling Geraards- bergen nodigt u allen uit naar een infonamiddag op zondag 22 april 2001 om 15 uur in de feestzaal "Bond Moyson", Vredestraat 41 (ingang langs de Bokerstraat) te Geraards- bergen. Een gezonde voeding is es sentieel voor een gezond le ven. Niet alleen de hoeveel heid is hierbij van belang, maar ook de verscheiden heid. Ons lichaam heeft voor zijn opbouw, herstel en wer king nl. eiwitten, vetten, koolhydraten, mineralen, vi taminen en water nodig. Een tekort aan een van deze stoffen eist op lange of korte termijn zijn tol. Vaak heerst de opvatting dat het bereiden van een gezonde maaltijd veel tijd en inspan ning vraagt. Het lijkt daarom niet steeds evident om aan de slag te gaan. Slechte voe dingsgewoonten of een snelle zoete hap zijn dan al te vaak het alternatief. Bovendien ondervindt wie kookt voor één persoon vaak een aantal praktische hinderpalen. De voedingsmiddelen worden té vaak in grote porties ver kocht. Kookboeken vermelden meestal ingreiënten voor 4 personen. Tijdens deze activiteit gaan we samen op zoek naar alter natieven voor de té grote por ties en geven we u tal van suggesties voor lekkere, ge zonde en snel klaar recepten voor één persoon. Daarom deze infonamiddag onder de leiding van Hilda De Koninck en Carina Van Espen. Verder staat er op het pro gramma de gebruikelijke koffietafel, de tombola en .een gezellig samenzijn. De deelname bedraagt 100 frank (onthaal en infomap in begrepen). Inschrijven kan tot 13 april 2001 bij de bestuursleden en in het BM-kantoor. Iedereen is welkom. CC De Brug Aalst De ABVV Brug- en gepensio neerdenwerking Aalst nodigt haar leden uit op dinsdag 17 april 2001 om 14 uur in de Feestzaal van het Volkshuis, Houtmarkt 1 (2* verdieping) te Aalst voor de "Grote belot- ting" met 5.000 frank vooruit inleg (50 frank). Er is tevens gratis tombola. Inschrijven vanaf 13.30 uur. Iedereen is welkom De Maretak Geraardsbergen Het Dienstcentrum "De Mare tak" van het OCMW-Ge- raardsbergen nodigt U uit op donderdag 26 april 2001 om 14-30 uur voor een informa tienamiddag rond "dementie". Een medewerking van het Oost-Vlaams centrum voor de dementie - Paradox - geeft uit leg en antwoord op uw vragen rond dementie. Plaats en afspraak Groteweg 27 te Geraardsbergen. Alle se nioren zijn van harte welkom! Fila Geraardsbergen De Filatelieclub Geraardsber gen nodigt iedereen uit tot het bijwonen van een voordracht avond op woensdag 11 maart 2001 vanaf 20.30 uur in het lokaal "Saf", Stationsplein 13 te Geraardsbergen. ZEH Abt Anselin Host OSB bespreekt er het thema "Ode aan de vriendschap". Vrienden zijn anders Dan andere mensen. Aan vrienden vertelt men Zijn vreugde en zijn leed Want zij begrijpen En leven mee. Gulden Eifeesten te Kruishoutem Op dinsdag 17 april 2001 om 14 uur organiseert het "Gul den Eicomité" van Kruishou tem een "Gulden Eifeest" voor Senioren uit de ganse re gio en dit in de verwarmde feesttent op het Nieuw Plein te Kruishoutem. Er zijn 100 zit plaatsen voorzien voor een "Volksfeest" met op het pro gramma: - Jan Parent - De Zingende Sterren - Koen Crucke Tussendoor wordt koffie met gebak opgediend, terwijl de kersverse Eikoningin, de Eier boer en de eredames aan het publiek worden voorgesteld. De toegangsprijs bedraagt 120 frank. Reservaties dienen te gebeuren via de heer Jules De Vriese, 09-383 51 04. Er is ruime parking voorzien nabij de tent. In de Raad van Bestuur van Ninove-Welzijn zullen de so cialistische afgevaardigden Jean-Luc Franchet en Jacques Timmermans vanwege het stadsbestuur door VLD-ers worden vervangen vanaf de volgende algemene vergade ring. Er is enkel nog Hector Viane, als socialistische verte genwoordiger binnen de pri- vé-aandeelhouders. In de huidige samenstelling echter, nog op basis van de voorbije legislatuur, heeft on dergetekende, als gewezen Schepen voor huisvesting en Vlaams Volksvertegenwoordi ger, nog een aantal initiatieven op de planning weten te plaat sen voor uitvoering. Zo zal de tweede en laatste fa se van 22 appartementen wor den gerealiseerd te Appelter- re-Eichem; worden de oudere woningen op Niepersveld vol ledig gemoderniseerd en wordt aan het definitief ont werp gewerkt voor de 60 ap partementen aan de F. Taver nestraat in het Doornkwartier. De procedure voor vergun ning tot slopen van de oude bedrijfsgebouwen "De Wolf' is lopende. Op iets langere ter mijn - volgend jaar 2002 - wordt de bouw van sociale ap partementen binnen het BPA- Denderhoutembaan voorzien, waar de intercommunale IL- VA, in opdracht van de Stad, de sociale verkaveling reali seert. Jacques Timmermans Na haar succesrijke tentoonstelling in Mechelen is de Geraards- bergse kunstenares Marie Rose Suys nu te gast in het Cultureel Centrum van de Abdij (zalen B) in de Abdijstraat 6 te Affligem- Hekelgem. De tentoonstelling loopt van 7 tot en met 22 april 2001. De ope ningsuren zijn op zaterdag van 14.30 tot 20 uur en op zondag vn 11 tot 12 en van 14.30 tot 20 uur. Tijdens de weekdagen enkel op aanvraag. De toegang is gratis en iedereen is uitgenodigd. Vrijdag 6 april 2001 om 19.30 uur Volkshuis, Markt 8 - Zottegem Agenda: - verkiezing uitvoerend bestuur - verkiezing afgevaardigden voor partijbestuur allerlei. Kandidaturen indienen bij voorzitter Willy De Meule- naere, Strijpenplein 8 en dit vóór 31 maart 2001. ,1,:

Voor Allen | 2001 | | pagina 12