ABVV-BERICHTEN Nieuws vanuit de Brakelse gemeenteraad "Laat je niet inpakken" Nieuw SP-bestuur te Brakel 14 6 april 2001 - "Voor Allen" ABW-Jongeren informeert en sensibiliseert jobstudenten De SP opnieuw in de meerder heidscoalitie, het was op nieuw even wennen voor onze mandatarissen, zowel in de gemeenteraad als de OCMW- raad. Reeds na enkele maanden had onze schepen van financiën, Johan Thomas, de onaangena me taak om de verhoging met 1% van de personenbelasting aan te kondigen. Een maatregel die niet te ver mijden was gezien de hoge le ningslast in de gemeente Bra- kel door de vele wegeniswer- ken. Dit is een erfenis die we als geschenk meekregen van de vorige VLD-CVP-be- stuursploeg en waarvoor de SP in het verleden meermaals had gewaarschuwd. De manier waarop onze sche pen Johan Thomas de klus heeft geklaard verdiend alle lof. De juiste man op de juiste plaats. Ook onze andere mandataris sen Wilfried Tortelboom, Mi- reilla Limpens en Hedwin De Clercq zullen hun beste been tje voorzetten en Johan de no dige ruggesteun bieden om Op vrijdag 2 maart 2001 werd tijdens de Algemene Leden vergadering de nieuwe be- stuursploeg voor de SP-afde- ling Brakel aangeduid. Het is een nieuwe (verjongde) ploeg die de komende twee jaar de SP-Brakel levendig moet houden en verder moet uitbouwen en versterken. De nieuwe bestuursploeg ziet er als volgt uit VoorzitterDaniel Van 't Vel de Onder-voorzitterHedwin De Clercq SecretarisAlain Van Den Dooren De VFG-afdeling Geraards- bergen nodigt U graag uit naar haar volgende bijeenkomst op zaterdag 7 april 2001 om 15 uur in de feestzaal "Bond Moyson", Vredestraat 41 (in gang langs de Bokerstraat) te Geraardsbergen. Op het programma staat naast de gebruikelijke koffie met gebak, het optreden van "Juul Kabas". zijn werk als schepen opti maal te kunnen uitvoeren. Op dit ogenblik loopt de sa menwerking met de VLD heel vlot en wordt er rekening ge houden met de mening van de SP. Binnen de OCMW-Raad zul len we kunnen rekenen op de kennis en ervaring van Mark De Stercke om onze SP-belan- gen te verdedigen. Via het "Voor Allen"-magazi ne zullen we onze SP-leden regelmatig op de hoogte hou den van het Brakelse politieke leven. 1 mei-kaarting Vergeet alvast onze 1 mei- kaarting niet die zal plaatsheb ben op zaterdag 28 april 2001 vanaf 18 uur in de Poescafé te Brakel. Zitdag Kd. Dirk Van Der Maelen zal vanaf nu zijn wekelijkse zit dag houden op zaterdagvoor middag tussen 10.15 en 10.45 uur in de Poescafé te Brakel. Iedereen is er welkom. PenningmeesterMirella Limpens PR-verantwoordelijke Hed win De Clercq FeestcomitéAlain Van Den Dooren en Jurgen De Vos Bestuursleden Johan Tho mas, Wilfried Tortelboom, Veronica De Wolf, Chris Ge- zels, Leslie Druart, Mark De Stercke en Julien Blommaert. Zoals U merkt zijn vier nieu we en enthousiaste jongeren onze ploeg komen versterken. We wensen hen alvast heel veel succes toe Hedwin De Clercq De deelname bedraagt 100 fr. te betalen bij de inschrijving. Inschrijven kan bij de be stuursleden of in het BM-kan- toor. Iedereen is hartelijk welkom! De bowlingcompetitie voor zien voor zaterdag 31 maart 2001 is verlegd naar 14 april 2001. Wegens onvoorziene omstandigheden is de bowling De Kegel gesloten. J.L. SP Geraardsbergen- Centrum SP-afdeling Geraardsbergen- Centrum en haar mandataris sen Martine Boelaert, Patrick Flamez, Mare Panis en Bram De Geeter danken alle aanwe zigen voor hun sympathie en steun bij het 7C Eetfestijn. Hierbij de uitslag van de gratis tombola 1Ronnie De Roeve 2. Van Oudenhove Lydie 3. Stockmans-De Vlaminck 4. De Roeve Rusty 5. Van De Water Sven 6. Weemans Jeanine. CC De Brug Zottegem De Culturele Centrale De Brug, afdeling Zottegem-Her- zele-St.Lievens-Houtem orga niseert op donderdag 12 april 2001 om 15 uur in het Volks huis, Markt 8 te Zottegem een infonamiddag met als thema "Het gemeentebeleid in Zotte gem". De sprekers zijn Burgemees ter Herman De Loor en Sche pen Dirk Van Herzeele. Nadien is er een koffietafel. De deelname bedraagt 50 frank. Inschrijven kan bij de bestuursleden of in het Volks huis. Info bij Werner Herte- cant, tel. 09/360 51 92. Ieder een is welkom. VFSG-Mere Busuitstap Het bestuur van VFSG-afde- ling Mere nodigt u vriendelijk uit voor een middaguitstap naar Oud Heverlee - Zoetwa terpark op dinsdag 24 april 2001. Programma: 11.45 uur: ophaling te Oost dorp, hoek Beekstraat - Nij verheidsstraat, Vijfhoek en Oudenaardsesteenweg Aldi. 14.30 uur: spetterende show "Muzikantenstad" - zang, muziek, dans, ballet, komiek, prachtige decors, vuurwerk, - presentatie: Henk Van Mont- foort met 25 uitvoerders 18.00 uur: lunchpakket. De deelname bedraagt 800 frank (alles inbegrepen). GezeHig samenzijn Op zondag 22 april 2001 van 14 tot 18 uur in het Ontmoe tingscentrum (Oud Gemeente huis), Nieuwstraat 15 te Mere met op het programma koffie met gebak en als afsluiter be legde broodje met koffie. De deelname bedraagt 150 fr. (niet-leden betalen 200 fr.). Iedereen is welkom. Voor meer informatie en in schrijvingen kan u zich wen den tot de bestuursleden, of Adolf Schoep - De Temmer man Murielle, tel. 053-83 00 19. Meer en meer Jaar na jaar merken we een stijging in het aantal jongeren dat een "overeenkomst voor tewerkstelling van studenten" afsluit. Volgens de meest re cente cijfers die de Inspectie van de Sociale Wetten ter be schikking stelt, werden in 1999 voor het eerst meer dan een half miljoen studenten contracten geregistreerd: 530.128 om precies te zijn. Dit betekent een stijging van meer liefst zo'n 25% in één jaar tijd (424.444 contracten in 1998) Daarnaast is er ook de tendens dat steeds meer studenten niet langer enkel een maand wer ken tijdens de zomervakantie, maar ook tijdens de kortere vakantieperiodes en zelfs het hele jaar door aan de slag gaan. Problemen met studentenjob Helaas moet ABW-Jongeren vanuit haar dienstverlening vaststellen dat eén aantal stu denten teleurgesteld uit hun jobavontuur komt: ze werden niet of te weinig betaald, moesten heel wat (onbetaalde) overuren presteren, moesten gevaarlijk werk doen met soms een arbeidsongeval tot gevolg. De top-5 van de klachten die de "Noodlijn voor Jobstuden ten" vorige zomer te verwer ken kreeg, ziet er als volgt uit: 1Geen contract (met alle ge volgen an dien) 29,7% 2. Onregelmatigheden bij ont slag 14,9% 3. Te weinig uren mogen wer ken betaald volgens contract 12,2% 4. Onregelmatigheden bij overuren 12,2% 5. Onregelmatigheden betref fende het loon 10,8% De overige 20,2% van de klachten handelen over zaken als vergoedingen voor feest dagen, vervoersonkosten, RSZ-bijdragen, praktische proeven,... Een aantal voorbeelden Jobstudenten krijgen geen contract (of ontvangen zelf geen exemplaar ervan) en krij gen onvoldoende loon. Overuren worden niet (cor rect) uitbetaald. •Jobstudenten werken tot 18 uren per dag. Wegens slecht weer worden jobstudenten naar huis ge stuurd... zonder loon. Jobstudenten worden inge schakeld in afbraakwerken, wat verboden is voor hen we gens te gevaarlijk. Heel wat problemen kunnen voorkomen worden als jonge ren werken met een schrifte lijk contract! Als er dan toch nog iets misloopt, dan heeft de jobstudent iets in handen om op terug te vallen en kan ABW-Jongeren als vakbond hen ook veel beter helpen. ABW-Jongeren wil informeren Traditioneel zijn er elk jaar rond deze periode honderd duizenden jongeren op zoek naar een geschikte vakantie job. Zo'n job vinden en het vooruitzicht om er (veel) geld mee te verdienen, is voor hen vaak het enige wat telt. Als vakbond voor jobstuden ten wil ABW-Jongeren hen toch ook wijzen op wat er eventueel mis kan gaan en vooral op wat ze kunnen doen om dat te voorkomen. Daarom gaat de organisatie hen infor meren omtrent hun rechten en plichten en hen vooral ook trachten te overtuigen van het belang van een schriftelijk contract. In de loop van de maand april organiseren ABW-Jongeren een aantal jobstudenteninfo's en zitdagen. Jongeren kunnen er een job zoeken, hulp krij gen bij het solliciteren en ant woord krijgen op alle mogelij ke vragen of problemen. ABW-Jongeren geeft tevens een brochure uit over studen tenarbeid en stelt de "Noodlijn voor Jobstudenten" ter be schikking. Tijdens de school vakanties kunnen jobstuden ten daar 7 dagen op 7 terecht met hun vragen of klachten van 8 uur tot 20 uur. Buiten die vakanties kunnen ze bellen tijdens de kantooruren. Noodlijn voor Jobstudenten: 078-15 21 60 Meer info ABW-Jongeren Eddy Quintens 053-78 78 78 of 0486-03 53 99 VFG Geraardsbergen

Voor Allen | 2001 | | pagina 14