Veel interesse voor internetcafé te Ronse Een kantuitgever uit de Denderstreek Foto-diaclub COC Ronse Anne Frank in Zottegem "Voor Allen" - 6 april 2001 9 Het mobiele internetcafé van CSC-Vormingswerk werd voor 10 dagen opgesteld bij CSC-Ronse. De bedoeling is een zo ruim mogelijk publiek te laten kennis maken met de informatiesnelweg. Een hele boel mensen dreigen de 'cy- bertrein' te missen. De vrije markt speelt niet in op de be hoefte van specifieke doel groepen die noch de middelen noch de kennis bezitten om toegang te krijgen tot de nieu we informatie- en communi catietechnologie. Studies wij zen uit dat vooral de lagere klasse en specifiek vrouwen en jongeren, dreigen uit de boot te vallen. Zij bezitten meestal niet de middelen om toegang te krijgen tot de nieu we media. Als socialistische vormingsor ganisatie is het belangrijk om ook op dit terrein actief aan wezig te zijn en is het onze plicht ertoe bij te dragen dat zij niet in een kennisvacuüm terecht komen. Onze regio heeft duidelijk be hoefte aan een initiatief dat niet enkel een commerciële grondslag heeft. CSC-Vormingswerk wil met zijn mobiel internetcafé actief aanwezig zijn op het terrein en de enorme mogelijkheden van het net maximaal uitdragen. Vandaar het idee om met een verplaatsbare infrastructuur naar verschillende lokale or ganisatoren te stappen. Met 10 I-macs, deze nieuwe generatie Apple computers zijn speciaal ontworpen om zonder proble men op het net te surfen, kan iedere CSC-afdeling een lo kaal internetcafé organiseren. Elk regionaal secretariaat kan op uw vraag een bepaald cur suspakket aanbieden. Hierbij gaat onze aandacht naar 'In ternet voor beginners'. De be doeling van deze cursus is mensen warm te maken voor het medium en hen te doen be seffen dat het gebruik van het internet helemaal niet zo moeilijk is. Dat dit mobiele internetcafé een succesvol project is, is af te leiden uit de reservatieka lender. De kalender is reeds volgeboekt tot 19 maart 2002. Afdelingen die dit project bij hen willen realiseren kunnen altijd inlichtingen nemen op het federaal secretariaat: E. De Malanderplein 7 9600 Ronse Tel. 055-21 48 50 Fax 055-21 03 04 of e-mail: ingridmasure.csc@club.worldonline.be Een spiegel-afbeelding met een kantmotief. In de periode van 7 april tot 7 oktober 2001 heeft in het "Ab tenhuis" van de Sint-Adri- aansabdij te Geraardsbergen een tentoonstelling plaats, met als thema: "Een kantuitgever uit de Denderstreek". Deze tentoonstelling kwam tot stand dankzij de samenwer king tussen de vzw Geraards- bergse Musea, de werkgroep Chantilly-kant, de Kon. VVV- Geraardsbergen, het Cultureel Centrum De Abdij vzw en de familie van het Huis Haelter- man-Van Den Berghe-Van Muylem. De familie Van Muylem kan bogen op een rijke geschiede nis van 4 generaties die bedrij vig waren in de kantvaardig heid. Dit blijkt uit de vele documen ten, brieven, bestelbons en facturen die op de tentoonstel ling te zien zijn. Hieruit blijkt dat de firma steeds gevestigd was in Steenhuyze-Wijnhuyze en een grote bekendheid had in binnen- en buitenland. Ge tuige hun activiteiten aan ver schillende wereldtentoonstel lingen. Het is een unicum dat deze documenten bewaard zijn ge bleven. Naast de documenten is er een hele verzameling attributen te zien die een betere kijk geven over het procédé dat nodig is bij het ontwerpen en vervaar digen van kant. Verschillende typische kant uit de Denderstreek zijn er te bewonderen. Naast de zwarte Chantilly-kant in zijde, werd ook naaldkant sinds lang be oefend. Het kioskanten, de oudste techniek is te bewon deren met een prachtig "Duchess en Vieux-Flandre". Toen de kloskant onbetaalbaar werd heeft men een goed kopere techniek vervaardigd. De kantkloskantdelen werden vervangen door mechanisch geweven bandjes, die op het patroon genaaid worden en met naaldkant opgevuld wor den. Het is deze semi-mecha- nische kant die sinds het einde van de 19e eeuw tot op van daag geproduceerd wordt, o.a. de Milaankant en Brusselse lacetkant. Om de tentoonstelling een apart cachet mee te geven, wordt ze opgefleurd met een selectie van "spiegels" van si garenkistjes, met vooral af beeldingen met "kant". Met dit deel van de tentoonstelling wil men de link leggen naar de andere deelmusea van de Ge- raardsbergse Musea: Chantil ly-kant, sigaren, pijpen en ta bak en lucifers. De tentoonstelling is dagelijks te bezoeken, behalve op maandag, tijdens de weekda gen van 9 tot 12 en van 13 tot 16.30 uur en tijdens het week end van 14 tot 18 uur. De toegang bedraagt 50 frank (groepen betalen 30 frank) voor alle deelmusea. Voor begeleide bezoeken kan men zich wenden tot Ingrid Lewyllie, tel. 054-41 38 50. J.L. Na eerder te Ronse is de Anne Frank-tentoonstelling "Anne Frank, een geschiedenis voor vandaag" opnieuw te gast in onze Federatie en deze maal in Zottegem, later volgt ook nog Geraardsbergen, en dit op uitnodiging van CSC-Vor- mingswerk afdeling Zotte gem. De tentoonstelling over het le ven van Anne Frank is te be zichtigen in de Galerij "De Mouterij", Stationsstraat te Zottegem en dit van zondag 22 april tot en met vrijdag 27 april 2001. De openingsuren zijn van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. De toegang is gratis. Het bestuur van de foto-diaclub COC-Ronse heeft het ge noegen u uit te nodigen op haar jaarlijkse "Fototentoonstel ling" in de lokalen van "Brouwerij De Keyser", Priesterstraat 13 te Ronse. Het salon is toegankelijk op vrijdag 20 april 2001 vanaf 20 uur en verder op zaterdag 21 april en zondag 22 april 2001 telkens van 10 tot 12 uur en van 14 tot 19 uur. De toegang is gratis en iedereen is hartelijk welkom.

Voor Allen | 2001 | | pagina 9