Vanuit de Gemeenteraad Groot-Haaltert Rendac reageert op taksreglement gemeente Denderleeuw Denderleeuw werft enkele jobstudenten aan 14 20 april 2001 - "Voor Allen" De raad besliste om de ver goeding van de reiskosten voor dienstreizen gemaakt door het gemeentepersoneel aan te passen. Met ingang van 1 januari 2001 wordt de kilometervergoeding vastge steld op 10 BEF. per kilome ter, niet aangepast aan de in dex, onafhankelijk van het belastbaar vermogen van het voertuig. Dit voor alle graden en rangen (met uitzondering van het veiligheidsperso neel). Het bedrag zal jaar lijks aangepast worden vol gens een welbepaalde formu le die federaal vastgesteld werd in het KB van 20 juli 2000. Voor het veiligheids personeel wordt de vroegere regeling behouden. Er werd ook een aanpassing doorgevoerd aan het regle ment van de gemeentelijke uitleendienst i.v.m. het di dactisch materiaal. Voortaan dient er voor het gebruik van het groot podium overdek king een huurprijs te worden betaald van 6.000 BEF. en dit bovenop de prijs van de waarborg. Naar aanleiding van een vraag van de opposi tie legde de SP-VLD-meer- derheid er de nadruk op dat deze huurprijs enkel dient betaald te worden bij het ge bruik van het totaalpakket (podium overdekking). Het van enkel het podium blijft nog altijd gratis. De motiva tie voor deze huurprijs is het tegengaan van misbruiken omdat in het verleden al ge bleken is dat organisaties zo wel het podium als de over dekking gebruikten, terwijl eigenlijk enkel het podium voldoende bleek te zijn. De opstelling van de overdek king vraagt telkens een pak manuren van het gemeente- personeel waarvan de kosten steeds gedragen worden door het gemeentebestuur. In navolging van de installa tie van een tijdsregistratie- systeem in het gemeentehuis in 1999, waardoor een effi ciënt beheer van de aan- en afwezigheden van het perso neel mogelijk werd, worden er nu ook externe terminals geïnstalleerd in het jeugdcen trum, de sporthal en de bibli otheken. Deze externe termi nals kunnen dan worden ge- connecteerd met het centrale systeem in het gemeentehuis. De kostprijs voor de plaat sing van 4 bijkomende termi nals mag geraamd worden op 250.000 BEF. Door de gemeenteraad werd in zitting van 27 maart 2000 het ontwerp goedgekeurd voor het aanleggen van ver hoogde plateaus en fietspa den. De verhoogde plateaus en de rotonde ter hoogte van de Diepeweg en de Ninove- straat werden uitgevoerd. In het ontwerp werden fietssug- gestiestroken voorzien (rode slem op de weg). Er werd nu beslist deze fietssuggestie- stroken niet aan te brengen maar een veiligere toestand te realiseren door een dubbel gescheiden fietspad achter een bomenrij aan te leggen. Het fietspad langs de Diepe weg is opgenomen in het Provinciaal fietsnetwerk en er kan subsidie aangevraagd worden, zowel voor de ontei geningen als voor de aanleg. De werken kunnen geraamd worden op 2.000.000 BEF. De raad besliste om naast de verbeteringswerken aan het St.-Goriksplein in de deelge meente Haaltert en de verbe teringswerken van de Hogen- dries in de deelgemeente Heldergem ook de verbete ringswerken aan Ekentstraat en Keiberg in de deelge meente Haaltert, verbete ringswerken Veldstraat, Ter linden en Stichelen in de deelgemeente Denderhou- tem, verbeteringswerken Boekentstraat in de deelge meente Kerksken en verbete ringswerken Hoonweg in de deelgemeente Heldergem op te nemen in het subsidië ringsprogramma 2002-2006 van de VMM. GELIJKE KANSEN VOOR IEDEREEN 1 mei 2001 VFSG-Zottegem De VFSG-afdeling Zottegem nodigt al zijn leden uit naar de viering 1 Mei-feest op donder dag 26 april 2001 om 15 uur in het Volkshuis, Markt 8 te Zottegem. Programma - 1 Mei-boodschap door Lau rent Stalpaert - koffie met gebak - showgedeelte met Jean Mon- net - 1 mei-geschenk voor de aan wezige leden - prachtige tombola met waar devolle prijzen. Inschrijven tot uiterlijk 24 april 2001 in het Volkshuis of bij de bestuursleden. Iedereen is van harte welkom Moederfeest SW-Brakel De SVV-afdeling Brakel no digt al zijn leden uit op zon dag 22 april 2001 om 14 uur in de zaal 'Pieterken', Pieter Hoelmanstraat te Brakel. Op het programma een voor dracht met een nog te bepalen onderwerp, en verder de ge bruikelijke koffie met gebak en een geschenk voor alle aan wezige moeders. U komt toch ook Moederfeest SW-Ronse De SVV-afdeling Ronse no digt al zijn leden uit naar het 'Moederfeest' in de kleine zaal van het COC te Ronse op vrijdag 11 mei 2001 om 19 uur. Tijdens dit gezellig samenzijn is gelegenheid tot het nuttigen van 'Kip aan 't spit' met groenten en frietjes tegen de prijs van 400 fr. (volwasse nen) en 250 fr. (kinderen - 12 j)\ Er is voor alle aanwezige da mes een geschenk voorzien. Kaarten zijn te bekomen bij de bestuursleden en aan het loket van Bond Moyson. Inschrijven kan tot uiterlijk 3 mei 2001. Grotere verkeersvei ligheid te Oombergen In het centrum van Oomber gen is het leegstaande café Bacchus een storend element in de verkeersveiligheid. Thans is er goed nieuws voor de gebruikers van deze ge- westweg naar Wetteren, want op maandag 7 mei aanstaande zal de aannemer met het slo pen van dit café en de aanpa lende gebouwen beginnen. Deze werkzaamheden zullen waarschijnlijk twee dagen in beslag nemen. Het was te verwachten. Ren dac zou dit zo maar niet aan zich laten voorbij gaan. Noch tans was ons college lees meerderheid) hiervan blijk baar wel overtuigd toen ze de bewuste taks stemden tijdens de laatste gemeenteraadszit ting. De SP verzette zich tegen de heffing van deze taks om dat de door de meerderheid aangevoerde compensatie voor de bevolking We heb ben reeds heelwat geïnves teerd in reukfilters, onze wa gens rijden de fabriek aan langs de autostrade en de N208 en we betalen al jaar lijks ruime 12 miljoen taksen aan de gemeente. Rendac ver volgt wat schuilt er dan ei genlijk achter de heffing van deze taks (heffing op vervoer van slachtafval, bloed en haar) het toedekken van een finan ciële gemeentelijke schuld, onze concurrentiepositie on dermijnen of de tewerkstelling in het gedrang brengen. Spijts al deze argumenten blijft het college vasthouden bij zijn ge stemd reglement. Dit college heeft geen oor voor de concur rentie tewerkstelling. Dit verhaal kent zeker nog een ge volg wanneer de tewerkstel ling van de vele Denderleeu wenaars die bij Rendac hun brood verdienen in het ge drang zal komen. Hopelijk komt het nooit zo ver. Firmin Verbrugge Voor de vakantiemaanden juli en augustus wenst het ge meentebestuur van Dender leeuw een zestal jobstudenten aan te werven. Mocht hier voor interesse bestaan dan volstaat een schrijven naar het college van burgemeester en schepenen om uw kandidatuur te stellen. De taken die van jou verwacht worden zijn de volgende Opruimen zwerfvuil, afboor den fiets- en voetpaden, on kruid wieden, reinigen van vervuilde verkeersborden,... Uw kandidatuur moet binnen zijn vóór 15 mei. Er is geen diploma vereist en de vergoe ding is de aanvangswedde van een werkman niveau E. Nieuwbouwpremie Het ministerie van de Vlaamse Gemeenschap, afdeling finan ciering huisvestingsbeleid deelt mede dat er een nieuw stelsel van het toekennen van particuliere premies werd goedgekeurd. Voor een nieuw op te richten woning kan er voortaan een nieuwbouwpre mie worden aangevraagd. De ze premie geldt in alle woon gebieden van het Vlaamse Ge west. Voorwaarden tot het be komen van deze premies zijn: het moet om de eerste woning gaan, het bouwvolume van je woning moet beperkt blijven tot 475 m3, je inkomen mag niet meer bedragen dan 1 mil joen op jaarbasis voor alleen staanden en 1,3 miljoen voor samenwonenden en de aan vraag van je bouwvergunning moet dateren van na 1 maart 2001. Denk je aanspraak te kunnen maken op deze pre mie, richt dan een schrijven naar het college van burge meester en schepenen van on ze gemeente. Firmin Verbrugge GELIJKE KANSEN VOOR IEDEREEN 1 mei 2001

Voor Allen | 2001 | | pagina 14