1 Mei te Zottegem Traditie gecombineerd met nieuwe impulsen Mei-Avond Happening te Zottegem met Fritz 16 20 april 2001 - "Voor Allen" 1 Mei blijft voor ons, so cialisten, een dag van strijd, hoop en solidariteit Strijd, omdat onze maat schappij steeds meer socia lisme nodig heeft om de perverse uitwassen van het kapitalisme te bekampen. Zowel in ons eigen Bel genlandje, als op het inter nationale vlak worden de negatieve gevolgen van het kapitalisme steeds sterker merkbaar winst primeert op menselijkheid, steeds groter wordende prestatie drang, stress, misbruik van machtspositie, onderdruk king, ongelijke verdeling van de welvaart, etc. Hoop, omdat wij socialis ten hopen dat de maat schappij kan verbeterd worden, met een beter le ven voor eenieder, zowel voor de huidige- als de ko mende generaties. Solidariteit, omdat de strijd tegen het kapitalisme enkel kan gewonnen wor den door ons solidair op te stellen Enkel verenigde krachten en eisen kunnen het halen van de macht van het "geld". Dit heeft de geschiedenis reeds menig maal bewezen. Traditie Op 21 juli 1889 lanceerde het Internationaal Kongres van Parijs de oproep om in alle landen én op eenzelfde dag te manifesteren voor de lotsverbetering van de arbeidende klasse. Er werd besloten om dit te doen op 1 Mei, voor het eerst op 1 Mei 1890. Die dag werd toen uitgeroepen tot inter nationale actiedag voor de invoering van de 8-urige werkdag, want toen werkte men 12 tot 14 uren per dag. Wie op 1 Mei thuis bleef en niet ging werken liet zich duidelijk als socialist kennen, wat niet door alle patroons werd gewaar deerd. Feestdag of strijddag Die vraag loopt als een rode draad doorheen de geschie denis van 1 Mei. Vandaag vieren we het Feest van de Arbeid, omdat al een hele weg werd afgelegd en het lot van de werknemers reeds aanzienlijk verbeter de. Toch dienen we alert te blijven en onze strijd tegen sociale ongelijkheid en het kapitalisme verder te zet ten We bekampten het (meer dan) 100 jaar gele den, we blijven het heden ten dage bestrijden. Nieuwe impulsen Nietegenstaande het "ge vaar" in slaap te worden gewiegd door de - dankzij de socialisten (vakbond, Cuba-avond te Zottegem De Culturele Jongerencentrale Zottegem nodigt u uit op hun 'Cuba-avond' op zaterdag 12 mei 2001 van 18 tot 21.30 uur in het Stedelijk Ontmoetings centrum te Velzeke, Provincie- baan 275. Programma - Cubaanse menu bestaande uit: - Cubaanse soep - Arroz con polio - Rumcake - Naaste het Cubaanse menu kan u er ook genieten van Cu baanse aperitieven, sigaren, rhum, sfeervolle muziek en een tentoonstelling van Cubaanse schilderwerken. De deelname aan de avond be draagt 400 fr. en kinderen tot 12 jaar betalen 200 fr. Iedereen is welkom. VFSG-Ninove De VFSG-Afdeling Ninove no digt iedereen uit op zaterdag 28 april 2001 om 14.30 uur in de zaal 'De Roos', Geraardsbergs- estraat te Ninove voor het jaar lijks 'Moeder- en Vaderfeest'. Programma - koffie met gebak - gekende volksspelen - aangepaste muziek - een geschenk voor iedere aan wezige. Amusement verzekerd, met de aangepaste muziek moet iedereen op de dansvloer. Wij hopen u zo talrijk mogelijk te mogen begroeten. partij, ziekenfonds, coöpe ratieve beweging) - ver worven welvaart, moeten we het belang van de "strijdfilosofie" van 1 Mei blijven onderstrepen, zo wel bij jong als bij oud In Zottegem wordt dit gedaan door de "Mei-Avond Hap pening", een gezamenlijk initiatief van SP-Zottegem en Jongsocialisten, dat zich zowel naar trouwe militan ten als naar niet-partijge bonden progressieven richt, dit om de 1 Mei- boodschap zoveel mogelijk uit te dragen. Mei-Avond Happe ning Op maandag 30 april vindt te Zottegem een Mei- Avond plaats die een mix Het culturele en ontspannende gedeelte van de Mei-Avond Hap pening te Zottegem wordt ver zorgd door stand-up comedian Fritz Vanden Heuvel, die eind de jaren tachtig bekend werd als striptekenaar voor o.a. Humo. Hij is eveneens een gewaardeerd tekstschrijver voor radio en TV (Lava, Morgen Maandag, Brus sel Nieuwsstraat, Zelf duikt hij op geregelde tijdstippen op in programma's zoals 10 voor taal. Herexamens, De rechtvaardige Rechters, enz. In 1994 stapt hij voor het eerst over naar het theater. Met zijn is van "culturele ontspa ning" en politieke bood schappen. We gaan van start om 20 uur in "Stads- zaal Rhetorica" (Hospi taalstraat) met een optre den van stand-up comedian Frits vanden Fleuvel met zijn nieuw programma "Frits vanden Heuvel pleegt Cabaret", daarna volgen de 1-Mei-toespra ken van Rudy De Leeuw (Nationaal Secretaris ABVV) en de Zottegemse Burgemeester Herman De Loor. Na het gedeelte in Stadszaal Rhetorica nodigt de Zottegemse SP iedereen van harte uit in het "Volks huis" voor de Mei-avond receptie. Iedereen van har te welkom Kurt De Loor scherpe grappen en kwetsbare stijl wint hij pers- en publieks prijs op het Humorologe con cours in Marke. Sindsdien trekt hij met zijn kleine maar fijne one-man-shows het land rond. Dat Fritz veelzijdig is bewijzen zijn hilarische liedjes, sterke tek sten, onnozele typetjes en live te keningen 'on stage'. Te Zottegem in Stadszaal Rheto rica (vanaf 20u) brengt hij zijn nieuwe programma 'Fritz Van den Heuvel Pleegt Cabaret' Gaat dat zien. U keert tevreden terug. GELIJKE KANSEN VOOR IEDEREEN 1 mei 2001

Voor Allen | 2001 | | pagina 16