CULTUUR Els De Schepper in het CC De Abdij te Geraardsbergen Het wordt opnieuw mattentaart proeven tijdens de komende Mattentaartentocht 8 20 april 2001 - "Voor Allen" door C.S.C.-VORMINGSWERK GEWEST AALST - OUDENAARDE - RONSE Op dit ogenblik toert Els De Schepper door Vlaanderen met haar nieuwe productie 'Lustobject' en op zondag 29 april 2001 komt ze naar het Arj aan theater te Geraardsber gen. Is zij tevreden met haar uiter lijk Vergelijkt ze zichzelf met Naomi Campbell Hoe vaak denkt ze aan seks Heeft ze een partner Allemaal vra gen die Els De Schepper zich stelt in haar nieuwste theater programma 'Lustobject'. Daar is De Schepper volledig zichzelf en praat en zingt, daarbij vakkundig geassi steerd door Eric Melaerts, Alain Van Severen, Hans Francken en Herman Cambre. Bij 'Lustobject' gaat het er om dat de wereld steeds meer en meer naar het materiële is af gedaald en vrouwen er kramp achtig naar streven om er toch maar zo knap mogelijk uit te zien. Ze wil een beetje provoceren. Dat komt omdat Els zich ma teloos kan ergeren aan vrou wen die zich willen laten ver bouwen om er behaaglijker uit te zien. En in de mediawereld zijn de voorbeelden legio. Daarbij gaat het hem dan over zeer mooie vrouwen die er nóg beter willen uitzien. Dan vraagt ze zich soms af 'Waar zijn die in godsnaam mee bezig en 'Waarom aan vaarden we onszelf niet zoals we zijn?'. 'Tegen plastische chirurgie heeft ze hoegenaamd niets, zolang het een middel is en geel doel. Vrouwen vergissen zich trouwens als ze denken meer zelfvertrouwen te beko men door zich te laten verbou wen, want zelfvertrouwen, dat zit tussen je oren.' Kom vlug kijken... Kaarten zijn te bekomen in het CC De Abdij, Abdijstraat 10 te Geraardsbergen. Tel. 054- 41 13 94. ,jïJ - Sinds 1984, toen met de eerste Mattentaartentocht van start werd gegaan, groeide de belang stelling en het aantal deelnemers jaar najaar. De tocht wist op en kele jaren nationale bekendheid te verwerven en mocht intussen, zeventien edities later, reeds 58.115 wandelaars op die voor laatste zondag in april noteren. De start van de diverse omlopen is opnieuw gelegen in de lokalen van het KTA. Dit scholencom plex biedt ons reeds enkele jaren goede troeven. Zo is er de goede bereikbaarheid, zowel met het openbaar vervoer als met de wa gen, de mime parkings in de on middellijke buurt en natuurlijk de ideale ligging aan de rand van de stad om een interessant par cours uit te bouwen. Eens de deelnemer zijn persoon lijke inschrijfkaart, 50 BEF - 1,25 heeft aangeschaft, fede ratieleden krijgen een korting en betalen slechts 40 BEF - 1 kan hij op weg. Op het parcours wordt gratis een halve matten taart aangeboden, een kwestie van het streekproduct wat in de kijker te plaatsen. Eens de laat ste kruimels uit de mond zijn verdwenen mag men een Ice- Tea in ontvangst nemen. Ge sterkt door deze spijs en drank kan men zijn tocht verder zetten. Wie 16 km. of meer wandelt krijgt er bovenop nog een melk product en vanaf 32 km. komt er nog een joghurt bij.' De diverse omlopen worden uit- gepijld met gele pijlen waarop een mattentaart staat afgebeeld, of hoe honderden afbeeldingen van deze lekkernij elke deelne mer het water in de mond doen krijgen. Op regelmatige plaatsen voorzien de Padstappers rust- posten. Daar kan men genieten van een natje en een droogje aan democratische prijzen en het li chaam even tot rust laten ko men. Een echte parcoursbeschrijving geven is naar verluid een bijna onmogelijke taak, doch elke af stand heeft zeker enkele sterke punten die het vermelden waard zijn. Zo kunnen de 6 km. wandelaars genieten van het Abdijpark en het pittoreske stadscentrum, geen zware beklimmingen voor hen en een quasi rustig en vlak parcours. Wie niet van het vlakke houdt kan zich inschrijven voor de 8 km. omloop. Deze laat de wan delaars kennis maken met de be klimming van de Muur. Deze bereiken ze na het Abdijpark. Na de Muur volgt de afdaling, een prachtig vergezicht op de Vlaamse Ardennen ontpopt zich en laat elke wandelaar ten volle genieten. Eens de afdaling ach ter de mg, is het einde van de tocht bijna in zicht. Wie 12 km. wandelt, stapt gerui me tijd mee met de 8 km. wan delaars, het is pas nadat de be klimming van de Muur een feit is, dat ze een eigen weg gaan. Deze loopt via de Hoge Buize- mont en het nabijgelegen Na tuurreservaat 'De Rietbeemd'. Daar krijgt men een tweede rust- post om nadien weer richting Geraardsbergen te stappen. Dit gebeurt langs het Boelarebos, een groene long aan de rand an de stad. Vanaf 16 km., de ideale wande ling voor de niet-geoefende stapper, gaat het vanuit de Sint- Adriaansabdij richting Moerbe- ke. Rustige veldwegen, leuke wegeltjes en prachtige door- steekjes zorgen voor een afwis selend parcours. Eens Moerbeke bereikt, gaat het richting Arduin- bos, en later het Boelarebos. Voor hen staan er enkele oijdige klimmetjes op het programma. De ideale momenten om de lon gen eens vol met zuivere lucht te pompen. Vanaf 22 km. komt ook Viane op de parcoursbeschrijving voor. Voor deze ideale dagwan deling koos de parcoursbouwer voor het natuurreservaat 'De Markvallei', gelegen op de grens Moerbeke, Galmaarden, Viane. De terugweg naar de aan komstzaal loopt langs het ande re belangrijke natuurreservaat 'De Rietbeemd'. Een doorsteek langs private wegen brengt ons zo naar de Zavel straat. Van hier af kan de beklimming van de Oudenbergflank beginnen langs het Arduinbos en afsluiten ge beurt eveneens langs het Boela rebos. Deze maal geeft de parcours bouwer de wandelaars ook de gelegenheid te wandelen over een afstand van 26 km. Groten deels wordt het parcours van de 22 km. gevolgd, doch na de rust- post te Viane komen zij dieper in het natuurreservaat 'De Riet beemd'. Rusten gebeurt in de Sint-Antoonshoeve, het natuur- centrum van het reservaat. Langs het Boelarebos gaat het samen met de 12 km. wande laars richting aankomst. De 32 en 42 km. wandelaars stappen na Viane de provincie grenzen over, voor hen gaat het richting Bever. Deze Vlaams Brabantse gemeente heeft een uitgesproken landelijk karakter waar we de wandelaar ten volle laten van genieten. Lange, prachtige veldwegen, leuke klimmetjes met prachtige verge zichten, private doorsteekjes, kortom datgene waar elke wan delaar kan van genieten komen volop in het parcours voor. Eens Viane bereikt gaan de 32 km. wandelaars samen met de 22 km. wandelaars richting Ge raardsbergen. De marathonstappers maken nog twee bijkomende lussen buiten het 32 km. parcours. Een eerste maal gebeurt dit reeds langs het Karkoolbos met de be klimming van de Bosberg. Een tweede maal verlaten ze de 32 km. wandelaars na Viane, langs het drie-provinciënpunt berei ken ze het natuurreservaat 'De Rietbeemd'. Elkeen krijgt hier ten volle de natuurpracht te zien, het wordt alvast genieten. Kortom, de lange afstandwande laar kan hier echt aan zijn trek ken komen en profiteren van al de parcht die de streek te bieden heeft. Eens de aankomst bereikt kan men op krachten komen bij een frisse pint bier, een geurende tas koffie of een versgebakken mat tentaart. Verder is er ook een gigantisch groot springkasteel ten behoeve van de allerkleinsten. In de over tuiging dat de weergoden de Padstappers beter zullen gezind zijn, nodigen ze nu reeds ieder een uit op zondag 22 april 2001 Een dag om nu reeds te noteren. U wordt dan de gelegenheid ge boden om op eigen tempo te wandelen op een afstand naar keuze. Nog niet overtuigd Wie inlichtingen wenst kan te recht bij de parcoursbouwer Kurt Martens 05^-41 07 49.

Voor Allen | 2001 | | pagina 8