Denderleeuw rouwt om overlijden oudste lid Frandne Van Der Maelen doet haar intrede in het Geraardsbergse Schepencollege Stimulo en Floorball Lentefeest en Meiboomplanting te Schendelbeke 10 4 mei 2001 - "Voor Allen" Onze overleden Jozef Guldemont hier gehuldigd door gewe zen SP-voorzitter Fred Erdman, tijdens de feestviering '75 jaar SP-Denderleeuw'. 'Ik heb lang en gelukkig geleefd, mij met weinig tevreden gesteld, niets ge vraagd en veel gekregen en ik ben, van alle goede dingen voldaan, zachtjes ter Gode gegaan'. Met deze woorden van Stijn Streuvels op het prentje ter nagedachtenis van Jozef Guldemont (Jef De Plekker voor wie hem te vriend was), hebben ve le vrienden, op zaterdag 21 april, afscheid geno men van familielid, vriend en partijlid Jef. Jef over leed op 11 april op de leef tijd van 94. Een heel leven vol, doorheen twee we reldoorlogen, een Dender leeuwenaar in hart en nie ren, een gewaardeerd me demens die opkwam voor zijn 'gedacht'. Samen met ons als SP-bestuur zullen vele vrienden gepensio neerden hem moeten mis sen. Aan de familieleden bieden wij langs deze weg ons oprecht medeleven aan. FV Firmin Verbrugge, gemeenteraadslid, in gesprek met Arlette Boriau, voorzitster vriendenkring Stimulo, Lander Schoon- baert (winnaar sportbeker gemeente Denderleeuw) en Aimé Browaeys, voorzitter Stimulo. De SP-wijkafdeling Schendel- beke-Ophasselt en CSC-Den- der Geraardsbergen nodigt iedereen uit naar het traditio neel Lentefeest en Meiboom planting in de Geraardsbergse deelgemeente Schendelbeke op zondag 6 mei 2001. Programma: - 12 uur: Lentefeest met poli tiek café in het Buurthuis, Dag- moedstraat feestmenu gespreksdiscussie o.l.v. Fred dy De Chou, Schepen van Openbare Werken en Erwin Franceus, voorzitter OCMW - 16 uur: Traditionele 'Mei boomplanting' aan het BM- kantoor, Dagmoedstraat gelegenheidstoespraak door Dirk Van Der Maelen, Volks vertegenwoordiger planten van de versierde 'Meiboom' jeneverworp. Iedereen is hartelijk welkom. Senioren-namiddag De SP Goeferdinge - Zarlar- dinge richt op donderdag 17 mei 2001 om 14.30 u. een seniorennamiddag in. Afspraak in zaal "In De Le lie", Denderstraat 33-35 te Geraardsbergen. Iedereen van harte welkom Na 12 jaar raadslid te zijn in het OCMW en de Gemeenteraad krijgt zij nu de kans om zich maximaal in te zetten voor meer dere belangrijke aspecten in onze samenleving. Het organiseren van een jaar lijkse prijs voor kunstenaars. Tewerkstelling De werkloosheid in onze stad ging de laatste jaren sterk naar omlaag, wij kunnen ons daar over verheugen. Doch zijn er nog heel wat laaggeschoolde jonge werklozen op de ar beidsmarkt. De PWA stelt sommigen van deze werklozen tewerk, doch het is de bedoeling dat iedere werkloze terug kan geïnte greerd worden in het normale arbeidscircuit. Het opstarten van de 'Lokale Werkwinkel' zal ons een beter beeld geven welke jobs er in onze regio vacant zijn en nu niet ingevuld worden. Via de PWA kunnen we dan zoeken naar doelgerichte op leidingen om deze niet inge vulde arbeidsplaatsen op te vullen. Gezin Het heroprichten van de Ge zinsraad. Tesamen met deze raad kun nen thema-avonden of -na middagen gegeven worden rond bv. preventie, drugs, ge zondheid, schoolopleiding, enz... Het inrichten van een jaarlijk se gezinsdag rond een bepaald thema. Op 19, 20 en 21 april 2001 or ganiseerde Stimulo (de Den- derleeuwse Floorballploeg) haar vijfde internationaal Fl- oorballtomooi. 14 ploegen na men deel waaronder vertegen woordigers van Zweden, Zwitserland, Nederland, UK en Frankrijk. Maar wat is Floorball? We la ten voorzitter Browaeys Aimé aan het woord. Eigenlijk is dit heel simpel uit te leggen. Een team bestaat uit 5 spelers elk met een kunststofstick en één doelman zonder stick die het doel bewaakt (doel 160 bij 115 cm). Een afgebakend ter rein (40 bij 20 m.) zorgt er voor dat de bal zelden het ter rein verlaat. Staan er maar 5 spelers terzelfdertijd op het terrein dan bestaat een ploeg al vlug uit 15 tot 20 spelers. Deze sport is zo intensief en eist zoveel energie dat perma nent dient gewisseld te wor den. Een wedstrijd wordt ge speeld in drie periodes van elk 20 minuten. De wedstrijden worden geleid door twee scheidsrechters. Deze sport staat open voor jeugd en vol wassenen, dames en heren. Interesse? Bezoek dan maar eens hun website http://stimulo.cib.net of contacteer de voorzitter: 053-68 37 81. De uitslag van het tornooi gaf het volgende resultaat: op de derde plaats eindigde de plaat selijke club Stimulo Dender leeuw, tweede werden de Zweden IBK FIN en de win naars van het tornooi werd het Zwitserse Team Geneva. Proficiat aan de organisatoren en alle deelnemers. Firmin Verbrugge tueel voor toerisme). Het oprichten van een bood schappendienst voor bejaar den. Onderwijs In de Muziekacademie, een van de grootste in Vlaanderen, zal er op toe gezien worden, dat voldoende middelen be schikbaar blijven om zowel de traditionele als de initiatiecur sussen verder te ondersteunen. De trends van vandaag en morgen blijven volgen is de beste garantie voor het blij vend succes van deze acade mie en de verdere ontplooiing van zijn leerlingen. Het bestaan van de koren en de dansklas verbonden aan de muziekacademie beter bekend maken bij de bevolking door eens per jaar een evenement in de stad op te luisteren (Paas- of Kerstconcert). De Kunstacademie geeft aan heel wat inwoners de kans zich creatief bezig te houden. Dat deze academie er nodig was bewijst het reeds groot aantal gebruikers ervan. Het verder uitbouwen van de in frastructuur van deze acade mie zal in de nabije toekomst zeker nodig zijn. Sociale Zaken De sociale aspecten van onze samenleving moeten steeds met speciale aandacht gevolgd worden. Door de coördinatie van alle beschikbare sociale dienstverlening binnen de stad, moet het mogelijk wor den een harmonieus beleid te voeren. Aan de strijkwinkel een her- stellingsdienst toevoegen, is een ideale opleiding voor laaggeschoolden. Een herstellingsdienst oprich ten van in beslag genomen fietsen. Deze fietsen kunnen achteraf verkocht worden aan minder-bedeelden (mobili teit). Ze kunnen ook als huur- fietsen gebruikt worden (even-

Voor Allen | 2001 | | pagina 10