SP FEDERAAL AKTIEF c 3 Federale werkgroep "Sportantennes" uit de startblokken EDITORI AAL FEDERALE SP-WERKGROEP-"SPORTANTENNES" Provinciale Ronde INFORMATIE-AVOND GEMEENTELIJKE SPORTANTENNES De gewone burger zal niet betalen voor de hervorming van de vennootschapsbelasting "Voor Allen" - 4 mei 2001 3 De SCS, de Socialistische Cen trale voor Sportbeleid, wenst in de nabije toekomst een netwerk met "lokale contactmensen" uit te bouwen om haar werking te optimaliseren. Dit netwerk van zowel de politie ke als de sportieve basis wordt de aanspreekbuis om de beleids standpunten en -visies over de organisatie van het sportland schap kenbaar te maken. Tegerlijkertijd wil de SCS een luisterend oor zijn voor die basis en tevens oplossingen zoeken voor de problemen en knelpun ten van het lokale werkveld. SCS kan op die manier de nodige on dersteuning voorzien. Iedereen met een gezonde be langstelling voor sport(beleid) én sympatnie voor het ideeëngoed van de Socialistische Partij is welkom bij deze "losse" groep van medewerkers. Kandidaten Mandatarissen en bestuursleden van de SP met sportieve interesse of mensen die namens de SP in sportraden of adviesraden zitten, voorzitters/bestuursleden of trai ners van een sportclub of -federa ties, leraars lichamelijke opvoe ding, sportfunctionarissen, enz. zijn mogelijke kandidaten voor dit netwerk van lokale contact personen in de sport. Info-avond De fedratle werkgroep start met een info-avond over het doel en werking van de "Sportantennes" in onze federatie. Deze info-avond heeft plaats op vrijdag 18 mei 2001 in 't Gelij ke", Grote Markt (rechts van het Stadhuis) te Oudenaarde, aan vang om 19.30 uur. André Van Nieuwkerkef Volks vertegenwoordiger en voorzitter CSC geeft toelichting bij de wer king van CSC en de bedoelingen van de "Sportantennes". Ivan Verleyen, bestendig afge vaardigde bevoegd voor het Oostvlaams Sportbeleid geeft toelichting bij de subisidiërings- mogelijkheden van de Provincie. Het wordt alvast een zeer interes sante info-avond waarop we U zeer talrijk verwachten. Vrijdag 18 mei 2001 om 19.30 uur Zaal't Gelijke, Grote Markt - Oudenaarde - De Socialistische Centrale voor Sportbeleid wie, wat en hoe door André VAN NIEUWKERKE, Volksvertegenwoordiger en voorzit ter SCS - Het Provinciaal Sportbeleid Oost-Vlaanderen door Ivan VERLEYEN, Bestendig Afgevaardigde, bevoegd voor het Sportbeleid Moderator Julien VERSTRAETEN, voorzitter Federale Werkgroep "Sportantennes" Een info-documentatiemap is ter beschikking van iedere deelnemer. Alle geïnteresseerden in het "Sportbeleid op lokaal vlak" zijn van harte welkom. De deelname is gratis. met Patrick Janssens De partijvernieuwing De partijvernieuwing krijgt meer en meer een duidelijke vorm. De Open Brief die Pa trick Janssens op 13 januari van dit jaar publiceerde lokte vele reacties uit. Wie het SP- ledenblad Doen er op na las - iédereen dus - merkte dat het debat soms hevig was/is. Aan de vooravond van 1 mei publiceert Patrick Janssens zijn boek 'over de grenzen'. Daarin werkt hij de open brief verder uit en behandelt hij ook thema's die in de brief niet of minder aan bod kwamen. De provinciale ronde Op een ronde doorheen de Vlaamse provincies krijgen de SP-leden de kans om met PJ van gedachten te wisselen over de inhoudelijke vernieu wing van de partij en de bewe ging. Geen open debat met ex- temen deze keer, maar een in teractief gesprek met en tus sen de leden. Voor Oost- Vlaanderen vindt de provin ciale ronde plaats in de Bal zaal van de Vooruit in Gent, en dit dinsdag 4 juni 2001. De hervorming van de vennootschapsbelasting mag de staatskas geen geld kosten, zo luidt het regeerakkoord. Dat is maar goed ook. De goed boerende economie van de laat ste 2 jaar heeft de staatskas wat overschot gegeven die ech ter helaas al opgebruikt is: verhoging sociale uitkeringen, betere gezondheidszorgen en lagere personenbelasting voor de volgende jaren. Sinds de economie wat minder goed boert moeten we oppassen. Wat beloofd werd moet uitgevoerd worden en het zou bijzonder onvoorzichtig zijn om nog iets bijkomend te beloven. Elke bijkomende frank voor de bedrijven dreigt ten koste te gaan van de sociale uit gaven of van de beloofde belastingsverlaging voor de ge wone burgers. Eerste Minister Verhofstadt is echter onvoorzichtig. Hij wil via verlaging van de vennootschapsbelasting de bedrijven nog iets meer geven dan afgesproken in het regeerakkoord. Minister van Financiën Reynders doet er nog een schep bovenop. Naast de hervorming van de vennootschapsbelas ting stelt hij een cadeau van 10 miljard voor, nl. de af schaffing van de crisisbijdrage voor de vennootschappen. Vorige week heeft de SP-Kamerfractie de beide liberale ex cellenties de wacht aangezegd: geen sprake van fiscale ca deaus voor de bedrijven. Bovendien vindt de SP dat de hervorming van de vennoot schapsbelasting moet samengaan met meer inspanningen om te komen tot een efficiënte controle van de vennoot schappen. De media berichten herhaaldelijk over doorlich tingen waaruit blijkt dat de reële kans op een effectieve controle gering is. Dit structureel probleem verdient priori tair aandacht. Eén, omdat de investeringen in mensen en middelen bij het ministerie van financiën een peulschil zijn vergeleken met miljarden die niet worden geïnd. En twee, omdat het gebrek aan fiscale controles, vooral in de groot steden, een onrechtvaardigheid is ten aanzien van de bur gers die wel keurig hun belastingen betalen. Tenslotte geeft het regeerakkoord de regering een unieke gelegenheid om de vennootschapsbelasting om te bouwen tot een eenvoudig en transparant stelsel. Een eenvoudige, doorzichtige en stabiele fiscaliteit is evenzeer van belang als een lage fiscaliteit. Hieraan zou men ook best denken bij het formuleren van belastinghervormingen, want dit hoeft budgettair niets te kosten. De Hoge Raad van Finan ciën erkent dit overigens: 'De vereenvoudiging van de fis caliteit vermindert de mogelijkheden tot belastingontwij king', zo staat in haar advies te lezen. Het is dus heel simpel: als de regering het regeerakkoord naleeft en de Hoge Raad van Financiën volgt, zal de gewo ne burger niet betalen voor de hervorming van de vennoot schapsbelasting. Dat was afgesproken en dat moet nage leefd worden. Ook door een Eerste Minister en een Minis ter van Financiën. Dirk Van Der Maelen Fractieleider Kamer

Voor Allen | 2001 | | pagina 3