CULTUUR Regionale Ontmoetingsmomenten geven antwoord ACTIVITEITENKALENDER Tweede Disney Concert in het Arjaantheater te Geraardsbergen Filmvoorstelling 'Bread and Roses' te Geraardsbergen 8 4 mei 2001 - "Voor Allen" door C.S.C.-VORMINGSWERK GEWEST AALST - OUDENAARDE - RONSE Hoe relatie gemeentebestuur-vereniging verbeteren Wat mag, moet en kan de vrijwilliger en zijn vereniging CSC-Outer Zaterdag 5 mei 2001 Groepsbezoek tentoonstelling 10x10" Hedendaagse Vlaamse kunst in de Boesdaalhoeve te St.-Genesius-Rode. Samenkomstlokaal 't Pleintje om 13 uur. Carpolen is mo gelijk. CSC-Dender Geraardsbergen Zondag 6 mei 2001 LENTEFEEST MET TRADITIONELE MEIBOOMPLAN TING 12 uur Buurthuis, Damoedstraat - Sthendelbeke Lentefeest met politiek <afé Inleiders - Freddy De Chou, Schepen van Openbare Werken - Erwin Franceus, voorzitter OCMW 16 uur Aan BM-kantoor Dagmoedstraat, Sthendelbeke Traditionele Meiboomplanting. - gelegenheidstoespraak door Dirk Van Der Maelen, Volksvertegenwoordiger - planten van de versierde "Meiboom" - Jeneverworp ledereen is van harte welkom. CSC-Oudenberg, Geraardsbergen Zaterdag 5 mei 2001 om 20 uur Arjaantheater, Zonnebloemstraat - Geraardsbergen ConcertCecilia goes Disney door Concertband Cecilia Geraardsbergen, het Mini-Mu- sica-koor en de gastvedetten Yves Raveydts en Ilse Duyck. Prachtige Disney-liederen met ondersteuning van filmfragmenten, dans, toneel en lichteffecten. Toegang 350 fr. Een onvergetelijke muziekavond om niet te missen. Zorg dat je erbij bent In Vlaanderen werken honder duizenden vrijwilligers in tienduizenden verenigingen. Dit zijn duizelingwekkende cijfers. Maar ze betekenen ze ker ook een boeiend en vooral beweeglijk werkveld. En er le ven heel wat vragen en twij fels. Voor de Koning Boudewijn- stichting zijn verenigingen én vrijwilligers steeds een be langrijk aandachtpunt ge weest. In het recente verleden organiseerde de Stichting en kele campagnes (Steek meer dynamiet 1 1 2, Verenig de Krachten) maar publiceerde ook over het "statuut" en het gemeentelijk ondersteunings beleid (Tandem). In het voorjaar van 2001 plant de Koning Boudewijnstich- ting twee (geactualiseerde) publicaties die een antwoord willen bieden op twee belang rijke vragen 1Tandem hoe de realatie ge meentebestuur-vereniging verbeteren Deze geactuali seerde uitgave van het succes- Op donderdag 10 mei 2001 om 19.45 uur organiseert We- reldsolidariteit i.s.m. de Ste delijke werkgroep Internatio nale solidariteit een filmavond in de zaal Focus, Zonne bloemstraat te Geraardsbergen met op het programma 'Bread and Roses'. De toegang bedraagt 220 fr. De Concertband Cecilia Ge raardsbergen organiseert op za terdag 5 en zondag 6 mei 2001 in samenwerking met de Stede lijke Muziekacademie, een tweede Disney Concert in het Arjaantheater te Geraardsber gen. Het wordt een sprankelend multimediaal spektakelstuk nummer uit 1999, biedt over vloedige inspiratie voor meer en betere ondersteuning van het verenigingsleven. Wellicht willen de (nog nieuwe) ge meenteraden en schepencolle ges, in hechte samenwerking met adviesraden, graag werk maken van een vernieuwd en verbeterd subsidie- en steun beleid. Daarvoor geeft Tandem niet allen de wettelijke basis maar zeker ook heel wat concrete en originele mogelijkheden. 2. Wat mag, moet en kan de vrijwilliger (en zijn vereni ging). De rechten en plichten van de vrijwilliger staan in de belang stelling. Maar ze zijn niet voor iedereen en voor alles even duidelijk. Deze brochure be vat een actuele stand van za ken i.v.m. vergoeding, aan sprakelijkheid en verzekerin gen. Ze verheldert en verdui delijkt waar mogelijk. Ze geeft ook aan wat er nog niet geregeld is, o.a. het zgn. sta tuut. Kaarten zijn te bekomen bij de leden van de stedelijke werk groep. Maya, een jonge Mexicaanse, steekt de grens over van Mexi co naar de Verenigde Staten in de hoop er werk te vinden. Na veel moeilijkheden vindt ze in Los Angeles haar oudere zus Rosa terug. waar heel wat Disney-films muzikaal zullen begeleid wor den door een 70-koppige con certband en een kinderkoor met meer dan 80 uitvoerders. Ook het koor mini-musica en twee gastvedetten, Yves Raveydts en Ilse Duyck, zijn van de partij en zullen vele prachtige Disney- liederen vertolken. Infomomenten De Koning Boudewijnstich- ting wil deze twee publicaties toelichten via tien regionaal gespreide informatiemomen ten. Het worden concrete, za kelijke vormingsseccies. De nadruk ligt op het overdragen van kennis en inzichten, meer dan op discussie en debat. Ui teraard is de noodzakelijk tijd voor vragen voorzien. Deze regionale infomomenten worden georganiseerd samen met de Steunpunten voor het Vrijwilligerswerk van de vijf provincies en Brussel en richt zich vooral naar de kop van het peloton van vrijwilligers en verenigingen. Voor onze regio heeft deze in- fo-avond plaats op dinsdag 15 mei 2001 van 19 tot 22.15 uur in "Brouwerij De Keyser", Priesterstraat 13 te Ronse. Inschrijven is verplicht bij de "Koning Boudewijnstich- ting", Brederostraat 21, 1000 Brussel, tel. 02-549 02 66 of fax 02-500 44 66. Rosa verdient de kost als schoonmaakster in een flatge bouw in de benedenstad van Los Angeles waar enkele be langrijke bedrijven gehuisvest zijn. Ze slaagt erin voor Maya een job te regelen in het schoonmaakbedrijf waar ze zelf werkt. Maya komt terecht in een le- De ondersteuning met filmfrag menten, dans, toneel en specta culaire licht- en kleureffecten zullen deze hoogstaande muzi kale avond tot iets onvergete lijks laten uitgroeien. De overbekende muziek uit Bambi, Tarzan, Fantasia 2000, Hook, de nieuwste Dinosaur, Toy Story, een schitterende se- ger van schoonmaaksters, al lemaal migranten van ver schillende nationaliteiten, die 's nachts de kantoorruimtes in de grote flatgebouwen poet sen. Tot haar grote ontzetting ontdekt ze de vreselijke ar- lectie uit The Beauty The Beast en nog vele anderen, zul len de revue passeren. Het wordt een echt multimedi aal evenement waar life muziek simultaan met de filmfragmen ten zal gecombineerd worden en waar dirigent Lode Mertens terug het bewijs zal leveren dat de Concertband Cecilia Ge- beidsomstandigheden waarin deze migranten zonder papie ren werken. In tegenstelling tot Rosa weigert ze zich te on derwerpen aan de arbeids voorwaarden... raardsbergen op het hoogste muzikale niveau kan presteren. Op het einde van het concert volgt een indrukwekkende apo theose maar hoe dit zal aflopen moet je zelf komen ontdekken en beleven. Kaarten in voorverkoop kosten 300 fr., aan de kassa 350 fr.

Voor Allen | 2001 | | pagina 8