REGIONAAL Vernieuwde toegangspoorten tot Geraardsbergen Steakfestijn op moederdag Denderleeuws su«esfestijn! SP-Geraardsbergen rouwt om het overlijden van Robert Abé 10 18 mei 2001 - "Voor Allen" Op zaterdag 5 mei hebben ve le vrienden en partijleden af scheid genomen van Robert Abé. Robert, trouw en militant par tijlid sedert jaren te Geraards bergen, ging bij zijn verhuis naar Idegem onmiddellijk deel uitmaken van het partijbestuur aldaar. Gedurende een tiental jaren nam hij het voorzitter schap waar van deze partijaf deling en was hij ooit kandi daat bij de gemeenteraads verkiezingen. Robert was een gewaardeerd persoon in zijn gemeente; overal aan wezig en steeds bereid hulp te bieden. Partijgenoten en te genstanders wisten dat zij bij hem terecht konden. Robert was ook jaren voorzit ter van de vriendenkring van de gemeenschapsschool van Zandbergen en lid van de so cialistische gepensioneerden- bond van Schendelbeke. Namens het SP-partijbestuur, zijn vrienden gepensioneer den en partijgenoten, bieden wij aan de familieleden langs deze weg ons oprecht medele ven aan. De gemeenteraad van Geraards bergen gaf op 8 mei zijn defini tieve toestemming voor de reno vatie- en rioleringswerken aan de Weverijstraat en Gasthuisstraat, deel Grotestraat-Verhaegenlaan. Beide werken kaderen enerzijds in het streven van het stadsbe stuur om de stadskern volledig te moderniseren en passen ander zijds ook in het totaal waterzui veringsprogramma van de stad. Reeds eerder kwamen de andere toegangspoorten Oudenaards- estraat, Lessensestraat en Pach terstraat aan de beurt. In het stadscentrum werden verder de kleine straten Visstraat, Brand straat, Duivenstraat, Boerenhol, Bokerstraat, Kleine Karmelieten straat, Kleine Gaffelstraat, trap pen Oudenberg, Jezusstraatje, Adriaansstraat (deel), evenals de Molenstraat, Steenstraat (deel) en Zakkaai gerenoveerd. Op ons verlanglijstje voor de herwaarde ring van de oude stadskern staan voor de volgende jaren de stads pleinen Markt, Vesten, Stations plein en Kaai, de woonstraten Frans Renswijk, Gasthuisstraat (rest), Denderstraat, Verhaegen- laan, Meersstraat, Lorreinestraat, Klein-Frankrijkstraat, Adriaans straat (rest), Steenstraat (rest), Vredestraat, Gaffelstraat en Ou denbergstraat, evenals de Muur en de Oudenberg. Niemand kan beweren dat de verbeteringswerken aan de We verijstraat en de Gasthuisstraat niet hoogstnodig zijn. De huidige KWS-verharding van beide stra ten is totaal versleten, de voetpa den zijn op het randje van het toelaatbare en de meestal nog ge metste overwelvingen vertonen grote gebreken. Beide toegangs wegen voor het centmm verdie nen dus een grondige aanpak. Weverijstraat Het project voorziet op de eerste plaats een volledige nieuwe en gescheiden riolering. De opper vlaktewaterriolering moet er voor zorgen dat zoveel mogelijk regenwater wordt afgekoppeld en afgevoerd naar de Dender. De afvalwaterriolering wordt via de bestaande riolering van de Kloostermeersstraat en de collec tor in de Zakkaai rechtstreeks aangesloten op de nabije zuive ringsinstallatie. De wegeniswerken beogen een functionele en esthetische her waardering van de buurt. Ten einde de snelheid te reduce ren is de rijweg vernauwd tot een breedte van 6 meter. Ook de asverschuivingen en het gebruik van diverse materialen als rijwegverharding moeten bij dragen tot meer verkeersveilig heid. De brede voetpaden, type huidige centrumstraten, zijn ver fraaid met groenplantvakken en straatmeubilair. Ér worden te vens een maximaal aantal par kings in langsrichting voorzien. Ter hoogte van het administratief centmm wordt een pleinfunctie gecreëerd. De rijweg wordt er aangelegd in graniet mozaïekkei en in waaierverband, de parking in grésplatinen en de voetpaden in gebouchardeerde blauwe hardsteen. Voor het AC komt een sokkel voor een standbeeld. De kostprijs van de werken wordt geraamd op 37,2 mio. Voor de rioleringswerken werd 10,7 mio. gewesttoelage toege zegd. De uitvoeringstermijn bedraagt 130 werkdagen. Om de hinder voor de aangelanden te beperken, wordt de uitvoering van het werk in drie fasen opgedeeld. Gasthuisstraat Ook in de Gasthuisstraat wordt een gescheiden rioleringsstelsel aangelegd. Beide leidingen slui ten aan op de bestaande riolering van de Grotestraat. Om de verkeersveiligheid te ver groten wordt de rijwegbreedte beperkt tot 3,60 meter. De voet paden sluiten inzake materiaal keuze en uitvoering eveneens aan bij het aanpalende handelscen trum. Zoals dit ook nu het geval is, wordt een langsparking voorzien langs de kant van de huizen en een schuine parking langs de kant van het ziekenhuis. Waar de beschikbare breedte ontoerei kend is om schuin te parkeren wordt een plantvak voorzien. Ter hoogte van de toegang tot het ziekenhuis, wordt naar analogie van het AC een pleinfunctie ont worpen. De kostprijs van de werken be draagt 13,5 mio. De riolerings werken worden 4,1 mio. betoe laagd. Voor de uitvoering van de werken zijn 110 werkdagen voorzien. Freddy De Chou De Maretak Geraardsbergen Het Dienstencentrum "De Mare tak", Grote Weg 27 te Geraardsber gen nodigt U uit op woensdag 30 mei 2001 voor een diavoorstelling van de heer Willy Polfliet. Op muziek en met aangepaste tekst zal "wereldreiziger" Willy Polfliet ons kennis laten maken met de mooiste historische plaatsen van Bulgarije. Aanvang om 14.30 uur. Toegang 65 fr. Tijdens de pauze is er gratis ijscrème met aardbeien Het wordt dus een echte aanrader. ATB Lentewandeling Op zaterdag 19 mei 2001 organi seert ATB De Natuurvrienden Ge raardsbergen haar jaarlijkse "Len tewandeling" onder begeleiding van Johan Hellinckx en Peter Pro ve. De afstand bedraagt 9 km. in de omgeving van de Buizemont. We verzamelen vanaf 13.30 uur aan café "Au Retour de Wallon" (Broeks) op de Hoge Buizemont te Geraardsbergen. De start is voorzien om 14 uur stipt. We verwachten alle ATB-ers en ve le sympathisanten. Opendeurdag KTA Geraardsbergen De Directie, het Personeel, de Vriendenkring en de leerlingen van het Koninklijk Technisch Athe neum Geraardsbergen heeft het ge noegen u uit te nodigen op hun "Opendeurdag" op zondag 20 mei 2001 van 14 tot 19 uur in de Pa piermolenstraat 103 te Geraards bergen. "De school in werking" biedt u ani maties, optredens, tentoonstellin gen en demonstraties in de diverse werkplaatsen en lokalen van de school. Een goede studiekeuze begint bij een degelijke informatie. Daarom verwachten wij u allen. Siervis Geraardsbergen De Aquarium-, Terrarium- en tuin- vij ververeniging "Siervis" Ge raardsbergen, nodigt U allen uit naar hun tentoonstelling van 24 mei tot 3 juni 2001 in het clublo kaal, Parochiezaal, Beverstraat 2 te Geraardsbergen-Viane. De tentoonstelling is toegankelijk op: - donderdag 24 mei van 10 tot 22 uur - vrijdag 25 mei van 10 tot 22 uur - zaterdag 26 mei van 13 tot 22 uur - zondag 27 mei van 10 tot 22 uur - vrijdag 1 juni van 18 tot 22 uur - zaterdag 2 juni van 13 tot 22 uur - zondag 3 juni van 10 tot 22 uur. We wensen de vele bezoekers van ons jaarlijks steak- en vis- festijn te danken voor de steunbetuiging die we op nieuw mochten ontvangen. Het doet deugd te zien dat er zoveel mensen de SP een goed hart toe dragen en dit ook ko men tonen, zelfs bij dit warm weer, zelfs op moederdag! Nogmaals bedankt! Ook de tombola kende een waar succes. De hesp die ons werd geschonken door Dhr. De Waele (waarvoor eveneens dank) hing 2 dagen te pron ken. Tientallen mensen zochten naar het juiste gewicht. Enkel de gesloten omslag kon uit sluitsel brengen. Het verdict, 8 kilo 590 gram werd tot op 7 gram benaderd door onze Denderleeuwse brandweer man Herwig Asselman. Hij ontving de hesp graag uit han den van voorzitter Stefan De Koek die werd vergezeld van Sonja De Pelsmaeker en foto graaf van dienst, Jan Hey- mans. Vader Paul kwam, zag en proefde dat het goed was. We wensen hen smakelijk eten!

Voor Allen | 2001 | | pagina 10