Gemeenteraad Ninove SP-oppositie komt op dreef "Voor Allen" - 18 mei 2001 13 Op de agenda van de Ninoofse gemeenteraad van 26 april jl. stonden er 34 punten voor de openbare zitting en 20 voor de ge heime zitting. Voor deze gemeenteraad was ons de beleidsverkla ring beloofd door de hui dige meerderheid, doch deze werd uitgesteld naar de volgende gemeente raad. We zijn benieuwd. Het blijkt een moeilijke bevalling te worden. Normaal wordt een be leidsverklaring afgelegd op de tweede gemeente raad na het aantreden van de nieuwe meerderheid en we zijn reeds eind april. Misschien kan men de violen moeilijk op elkaar afstemmen Enfin, we zullen wel horen en zien. Wissel Het eerste punt op de agenda was het ontslag van ons gemeenteraadslid Ann Vandenberghe. Zij gaat namelijk zetelen in de OCMW-raad en André Stevens maakt zijn entree. 'Terug van eventjes weg geweest' zoals hij dat op zijn eigen ludieke manier kan brengen. Hij heeft reeds een mandaat als schepen van Sport op zak. Hij heeft zich uitstekend gekweten van deze taak en zal ook in de toekomst goed werk leveren. En Ann Vandenberghe zal zeer zeker goed werk leve ren in de raad van het OCMW. Als verpleegster werkt zij er namelijk op haar domein... We wensen onze beide ka meraden veel succes toe OCMW-beleid Vaststellen van het budget van het OCMW. Dit punt werd door de OCMW-raad op 20.12.2000 vastgesteld en goedgekeurd en pas vier maanden later wordt dit aan de gemeenteraad voor gelegd. Volgens kwatongen is dit zo belangrijke dossier ver loren gegaan op het stad huis, maar op het stadhuis kaatst men de bal terug door het OCMW-bestuur het verwijt te maken dat het dossier er nooit is aan gekomen. Ik heb de vraag gesteld aan de nieuwe OCMW- voorzitter Paul De Schep per, maar deze heeft het niet nodig geacht hierop te antwoorden, of misschien kon hij niet antwoorden. Als dit dan een teken is van goed besturen... wat zal ons de toekomst dan nog brengen. We hebben hem ook de vraag gesteld of de OCMW-ontvanger proble men had met de uitbet aling van de personeels- wedden van de maand april. Hierop is ontken nend geantwoord, dus het personeel kan gerust zijn. Wat ook ontbrak bij het dossier van het OCMW- budget was het advies van de adviesraad van de derde leeftijd, alhoewel deze haar advies gaf op 8.12.2000. Dit toont aan dat er werkelijk zaken mank lopen bij dit nieuwe bestuur. Het OCMW-budget is door onze fractie goedge keurd. Doch inzake het budget hadden we opmer kingen die we zowel op het OCMW-overlegco- mité, de OCMW-raad en ook nu stelden aan deze gemeenteraad. De opmerkingen zijn terug te brengen tot een aanpas sing van het personeelska der binnen het OCMW. Ik noem ze hier op Onze fractie wil conform de behandeling van de per soneelsleden bij de stad en analoog met andere be trekkingen in het nieuwe kader, de diensten bij de maaltijdbedeling die mo menteel bezet zijn door bekwaam personeel, met name bejaardenverzorg sters, van een uitdovend karakter voorzien. Ander zijds moet voor ons de globale tewerkstelling be houden blijven en mag en kel het quotum bereikt worden via een natuurlijke afvloeiing. We wensen er hier formeel op te wijzen dat de betrokkenen in de maaltijdbedeling deze taak reeds 20 jaar uitoefenen zonder één opmerking of berisping en bovendien met alleen positieve reac ties vanwege de bediende klanten. Deze maatregel treft men enkel onder het mom van I besparing. Hierop reageer de de SP met een echt be sparingsvoorstel dat kan worden gerealiseerd zon der menselijke drama's te creëren en zonder onnodig gemotiveerd OCMW-per- soneel te verplaatsen. Onze Ninoofse bejaarden verdienen een goede be handeling. Het is over het algemeen bij alleenstaan den dat deze bejaardenver zorgsters de maaltijden in de voormiddag afleveren. Door hun opleiding mer ken ze heel vlug op wan neer er iets abnormaals aan de hand is bij de be jaarde (ziekte, val in huis) en kunnen ze de nodige maatregelen treffen (ver wittigen van familie, ge- buur, dokter, ambulance, enz.). Nu ons besparingsvoor stel: De SP vraagt dat voor de dienst VGV een extern ge specialiseerd bureau met name ILVA wordt aange steld voor het OCMW om dat dit bureau deze taak ook voor de stad nu reeds uitvoert. Hierdoor kan mi nimaal 1 miljoen per jaar worden bespaard in uitga ven. Dit wijst men af om dat men hier een CVP'er wil benoemen die recent reeds twee graadverhogin gen heeft verkregen. Al hoewel deze partij steeds de mond vol heeft van nieuwe politieke cultuur vind ik dit een aanfluiting van behoorlijk bestuur. Ik hoop dat men achteraf dan toch ILVA niet zal moeten aanstellen omdat men misschien niet de ideale keuze gemaakt heeft. De SP waakt hier over. Het is mogelijk om de keuken in het OCMW te runnen zonder de huidige externe tussenkomst. Er zijn binnen het OCMW genoeg competente perso neelsleden aanwezig die deze taak binnen het be staand personeelskader kunnen uitvoeren. Men beschikt hier immers over drie koks, 1 diëtiste en één econoom. Laat ons onze verantwoordelijkheid eens opnemen, a.u.b. Door dit voorstel bespaart men één miljoen frank Verder stellen we dat bij afvloeiing van statutair I personeel dit personeel zo veel mogelijk door statu- tairen en niet door con- tractuelen moet worden vervangen. Deze voorstellen werden in het overlegcomité van Het OCMW trouwens mee goedgekeurd door de VLD-afgevaardigde in zit ting van 11 oktober 2000. Hierop heeft de OCMW- voorzitter De Schepper geantwoord dat hij de za ken zou onderzoeken. Onze fractie gaat dit ver der opvolgen en er blijven op aandringen om het per soneelskader in deze zin aan te passen. Wij willen kwaliteit voor onze bejaar den Zij verdienen dit. Wij willen wel besparen maar niet op de kwaliteit van de diensten binnen het OCMW. Van (wegen)wer- ken en nog wat meer De wijziging van het ge meentelijk reglement be treffende de organisatie van de stedelijke vrijwilli ge brandweerdienst werd uitgesteld. Het is een zeer technisch dossier dat dient gewijzigd volgens de praktijkmodellen ons toe gestuurd door het Provin ciebestuur. Dit reglement dient te worden gewijzigd met het oog op énige een vormigheid op provinciaal niveau van de reglemente ring in het vooruitzicht van de zonevorming en het is nodig de organieke korpsverordening aan te passen aan de bepalingen overeenkomstig de vige rende koninklijke beslui ten. Er is goedkeuring gehecht om gelijktijdig met de aanleg van de collector Lieferingebeek, fase I, de volgende werken uit te voeren. 1Aanleg van een nieuwe DWA-leiding die de vuil- gracht van een deel van de Kasseide via de perslei ding richting Neigem stuurt, alsook de aanleg van een open gracht voor de afleiding van het opper vlaktewater vanaf de Brus selseheerweg naar de Lie feringebeek tot en met de aansluiting met Vree kom, deze werken worden ge raamd op 4.226.000 Bef., BTW inbegrepen. 2) De verbeteringswerken aan de Kasseide te Liefe- ringe, vanaf de Lieferinge beek tot en met de aanslui ting met Vreckom, ge raamd op 31.000.000 Bef., BTW inbegrepen. Tevens zijn de modernise- ringswerken aan de open bare verlichting langsheen de N255, Edingsesteen- weg, gedeelte doortocht dorpskern Meerbeke, goedgekeurd voor de prijs van 1.418.000 Bef., BTW inbegrepen. Ook zijn de moderniseringswerken voor wat het gedeelte bui ten de dorpskern betreft, goedgekeurd voor de tota le prijs van 1.967.000 Bef. Verder is de aankoop goedgekeurd van twee kleine bestelwagens voor de dienst patrimonium (schrijnwerkerij). Onze stad is aangesloten bij de Intercommunale In- tergem voor de IC-activi- teit (Informatie en Com municatiesignalen) en is samen met andere ge meentelijke vennoten en Electrabel eigenaar van het kabelnet. De holdingstructuur rond Telenet werd gewijzigd in gevolge het inbrengen van een strategische partner in deze holding. De stad be houdt haar divident. Deze wijziging werd door onze fractie mee goedgekeurd. Er is goedkeuring gehecht aan de invoering van een snelheidsbeperking van 70 km/uur op de N8 tussen de St.-Theresiakerk en het kruispunt 'Den Dollar'. Er is goedkeuring gehecht voor het principe tot sa menstelling voor het op richten van een Gemeente lijke Commissie voor Ruimtelijke Ordening (GECORO). Er is goedkeuring gehecht voor de aanleg van het we- genistrace met betrekking tot de verkavelingsaan- vraag aan het School- straatje te Okegem (cen trum Okegem - perceel overzijde van de vrije school). Deze verkaveling omvat 7 loten geschikt voor open en halfopen be- I bouwing.

Voor Allen | 2001 | | pagina 13