Verhaalbelasting trottoirs en opritten te Denderleeuw Geslaagde 1 Mei-feesten te Ninove SP afdeling Appelterre Eichem Voorde neemt een goede start 't Is weer zover. Le 'Verhaal belasting' nouveau est arrivé We kregen bericht dat op Huissegem op 30 april (jawel, de vooravond van onze 1-mei feestdag) rekeningen in de bussen zijn gevallen. De men sen die op Huissegem een nieuwe stoep hebben, zijn nu dus ook belast. Aan welke ta rieven? De onderstaande tekst vertelt het. Meer uitleg krijg je zeker bij onze mandatarissen. "TROTTOIRS OPRITTEN Art. 9 - Wanneer de gemeente beslist over te gaan tot de uit voering van de hierna opgege ven werken op haar kosten, zal de volledige kostprijs er van verhaald worden op de aanpalende eigenaars; a) het plaatsen van nieuwe voetpaden en opritten b) het vervangen, verbreden of herstellen van bestaande ver harde voetpaden in geval de bestaande materialen zich in slechte staat bevinden of on geschikt worden geacht. De kosten van de werken bedoeld onder b) mogen slechts ver haald worden indien voor de te vervangen bedekking geen belasting werd geheven, of wel, indien er wel een belas ting werd geheven, nadat de trottoirbedekking er meer dan 20 jaar ligt. Art. 10 - De belasting wordt berekend per m2 en de taks wordt vastgesteld per belast baar eigendom in hoofde van de uitgevoerde hoeveelheden voor elke eigendom afzonder lijk. De eenheidsprijs per m2 wordt bekomen door de totale kostprijs van de uitgevoerde werken te delen door de volle dige oppervlakte van de nieuw gelegde voetpadgedeelten; met dien verstande dat a) *>S% van de reële kost prijs wordt verhaald waar geen voetpad aanwezig was (naakte-aangestampte grond, kleine steenslag, do lomiet, enz.); b) 45% van de reële kost prijs wordt verhaald waar een verouderd, ge brekkig, verzakt, deels of ge heel slecht of stukgereden voetpad aanwezig was, en waar zich thans nog dallen bevinden. c) gratis waar een degelijk, goed en recent, dit is 15 jaar, aange legd en onderhouden voet pad aanwezig was, in dezelf de of verbeterde materialen als bij de heraanleg worden gebruikt, of waarvoor een betaling aan de gemeente binnen een termijn van 15 jaar kan aangetoond wor den. d) 95% van de reële kost- erijs voor de heraanleg van de in dividuele voetpaden (losse aanvragen). Art. 11 - De maximum belast bare breedte per lopende me ter straatfront, d.w.z. aan bei de zijden van de weg, voor de aanleg van voetpaden is vast gesteld op 2 meter voor stra ten van min. dan 10 meter breedte, 2,5 voor straten van 10 meter tot min. dan 15 me ter, 3 meter voor straten van 15 meter tot min. dan 20 me ter breedte, 4 meter voor stra ten van 20 meter tot min. dan 25 meter breedte en op 5 me ter voor straten van minstens 25 meter breedte. De meerde re breedte der voetpaden blijft ten laste van het gemeentebe stuur. Art. 12 - Elke bebouwde of onbebouwde eigendom gele gen aan een hoek van twee ge meentewegen vallende onder toepassing van onderhavige verordening zal, langs de weg waar de werken het laatst ge schieden, niet aangeslagen worden voor een lengte, van het hoekpunt gerekend van eenvormig 15 meter als de rooilijnen een hoek vormen van 0° tot 135°. Als de werken in deze twee wegen tegelijkertijd geschie den zal de voornoemde vrij stelling toegepast worden voor de éénvormig vastgestel de lengte van 15 meter langs één weg. In geen geval zal er voor de twee wegen een vrij-^ stelling toegestaan worden. De verkaveling of vormveran dering van een eigendom zal generlei verandering van de in dit artikel voorziene vrijstel lingen ten gevolge hebben, ze zullen blijven zoals ze in de door het College van Burge meester en Schepenen vastge steld belastingkohier bepaald zijn". En de volgende verrassing komt er straks aan 40 frank per vuilbak SDK Nieuw SP-voorzitter Walter Moens en secretaris Ronny De Wetter mogen tevreden terug blikken op de voorbije 1 Mei feesten. In samenwerking met de CSC- afdeling werd tijdens de mei feesten de tentoonstelling "Gal... spuwt in het teken van de verdraagzaamheid op gesteld. Op mei-avond had de officiële opening plaats waarop Fatma Pehlivan, nieuw SP-senator uit Gent, een zeer goede en pas sende toespraak hield. Verdraagzaamheid en solidariteit Het thema van de verdraag zaamheid en de solidariteit zijn niet los van mekaar te zien. Het is van bij het begin de bindende kracht geweest van de socialis tische beweging. Deze solidari teit zal de komende jaren be langrijker worden dan ooit om het hoofd te bieden aan de ont sporingen van de ideologie van de vrije markt. Onze maatschappij is in volle verandering wat niet altijd in gelijke mate bijdraagt tot het welzijn van mensen. Zo wordt het bijna als de normaalste zaak van de wereld voorgesteld dat we in een tijd van toenemend egoïsme en individualisering leven. Men doet ons geloven dat de vrije markt niets dan goed te bieden heeft. Maar is dit alles wel zo Als socialisten mogen wij ons niet neerleggen bij de bestaan de situatie als die in wezen ver drukkend is voor de gewone mens. Het is de taak van de par tij om ervoor te zorgen dat één en ander niet verder ontspoort en dat de idealen van solidari teit en verdraagzaamheid le vendig worden gehouden. Laat ons van de oude strijdkreet "Arbeiders aller landen, ver enigt U", een moderne visie maken. Pas dan zullen wij als socialisten de uitdaging van de moderne tijd aankunnen en met een nieuwe gedrevenheid blij ven ijveren voor de gerecht vaardigde verzuchtingen van de gewone mens. Het thema verdraagzaamheid wordt momenteel zwaar onder druk gezet. Vlaanderen is een multiculturele samenleving ge worden met 10% inwoners van buitenlandse origine. Mensen met verschillende etnisch-cul- turele achtergronden leven naast en met mekaar, wat niet altijd even eenvoudig is. Dit vergt bijzondere inspanningen van zowel de autochtone Vla mingen als de mensen met een andere etnisch-culturele achter grond om op een vreedzame en constructieve wijze samen te leven. Het is een illusie te den ken dan er een weg terug is, in tegendeel. Europa schreeuwt opnieuw om buitenlandse werkkrachten. Wij mogen ons niet laten mis leiden door de slogans van een minderheid om gekleurde men sen te discrimineren. De funda mentele basis is dat allochtonen dezelfde rechten én plichten hebben als autochtonen. Pas dan zal de culturele diversiteit niet langer een twistpunt, maar integendeel een winstpunt zijn voor Vlaanderen. Migranten en Vlamingen zijn op elkaar aan gewezen om elkaar vreedzamer te maken. Extreem rechts kan een halt toegeroepen worden als de koudwatervrees aan beide kan ten kan worden weggenomen. Daarom moet worden geïnves teerd in interculturele ontmoe ting. Het is slechts door elkaar te leren kennen, dat er weder zijds begrip en respect kan groeien. De multiculturele sa menleving is geen utopisch ide aal, maar een stap voor stap te realiseren streefdoel, mits alle democratische krachten strijd vaardig worden ingezet. Daarom moet de socialistische beweging de voortrekkersrol spelen. Happening Op 1 mei zelf had vanaf 14 uur de reeds goed ingeburgerde 1 Mei happening plaats in de kleine feestzaal en de binnen koer van het Volkshuis. Met medewerking van CSC (Cu baanse specialiteiten), Jongso cialisten (Jeneverbar), CSC- Pollare (Mattentaarten Irish Coffee), VFG (sjoelen), SGB (Hobbyclub) werd het een ge zellige namiddag, ondanks de minder goede weers omstandigheden. Het optreden van "The Colle gian's Band", o.l.v. Wim Schoup, zorgde voor de nodige verdraagzame sfeer en gaf aan een grijze dag toch de nodige kleur. Tenslotte was ook de "Bolling op wilde banen" een groot suc ces, ingericht door CV Vooruit - Boldersclub "De Roos". Steeds meer deelnemers hou den er een plezante namiddag aan over. Ondanks de publicatie van een verkeerd aanvangsuur in de "Voor Allen" kon het gezellig sa menzijn met koffie en gebak, de eerste activiteit van het nieuw SP bestuur Appelterre - Eichem - Voorde rekenen op een talrijke opkomst. Nadat het nieuwe be stuur voorgesteld werd door on dergetekende luisterden de SP sympathisanten naar een toe spraak van Vlaams Volksverte genwoordiger J. Timmermans waarin deze o.a. uitwijdde over het SP initiatief om de zieken zorg meer betaalbaar te maken. Tijdens de koffie met gebak werd er gezellig verder gepraat en wer den loten verkocht voor de grote tombola. De loten gingen als zoete broodjes van de hand, de prijzen waren dan ook niet mis o.a. een gouden ring 18 kt, die geschonken werd door juwelier Nachtergaele werd verloot onder de deelnemers. Later op de avond toen alleen nog de harde kern overbleef kwam de ware aard van de mees ten naar boven. Stoelen en tafels werden opzij geschoven en er werden nog menige danspasjes gezet. Ambiance troef Het minste wat je van dit nieuwe bestuur kan zeggen is dat er pit in zit. Langs deze weg wens ik alle me dewerkers nogmaals te bedanken die van deze activiteit een groot succes hebben gemaakt Kristel Van den Bossche

Voor Allen | 2001 | | pagina 16