SP FEDERAAL AKTIEF Wijzigingen op komst in het decreet sportdiensten "Sportantennes" uit de startblokken Jacques Timmermans wordt gemeenschapssenator 2 18 mei 2001 - "Voor Allen" Het decreet van 5 april 1995 be paalt de voorwaarde van erken ning en subsidiëring voor ge meentelijke sportdiensten. Slechts 52 van de gemeentelij ke sportdiensten vroegen deze er kenning aan en slechts 48 maakt totnogtoe gebruik van de subsidising. Toenmalig Vlaams minister voor Sport Johan Sauwens besloot daaruit dat het decreet aangepast dient te wor den. De minister gaf de opdracht aan een werkgroep uit te zoeken via welke wijzigingen het decreet aantrekkelijker kan gemaakt wor den. Mia Maes, sportfunctionaris van de stad Kortrijk, vertegen woordigde de WSG. Het besluit van de werkgroep werd recent met de minister besproken. Een krachtlijnennota met de belang rijkste wijzigingen dient als uit gangspunt voor het ontwerp van het gewijzigde decreet. BLOSO werd belast met de schrijfop dracht. De voorstellen tot wijzin gen kunnen op grond van de krachtlijnennota al weergegeven worden met het uitdrukkelijke voorbehoud dat ze op dit moment enkel richtinggevend zijn. Een belangrijke wijziging is de moge lijkheid startsubsidies te genie ten. Deze mogelijkheid dient als extra stimulans om de drempel te verlagen en m.a.w. de gemeenten te overhalen de erkenning aan te vragen. Kleine gemeenten (10 000 inwoners) kunnen een be roep doen op deze startsubsidie indien ze minimum een halftijdse sportfunctionaris in dienst heb ben voor groter gemeenten geldt een voltijdse sportfunctionaris. Sportbeleidsplan De huidige berekeningswijze op basis van het aantal inwoners en het aantal sportfunctionarissen met een correctie op basis van de sportinfrastructuur blijft behou den maar voor het eerst worden minimum subsidies voor de er kende sportdiensten voorzien per categorie. Naast een professione le personeelsbezetting van de sportdienst moet er een basisin frastructuur aanwezig zijn om VOOR ALLEN een gemeentelijk sportbeleid ge stalte en uitstraling te kunnen ge ven. Een bijkomende voorwaarde is dat de gemeente een sportbe leidsplan voor 6 jaar opmaakt met een driejaarlijkse bijsturing. Naast de subsidies voor de wer king van de gemeentelijke sport diensten worden projectsubsidies decretaal verankerd. Deze wor den toegekend in het kader van de beleidsprioriteiten van de Vlaam se overheid. Het jeugdsportcon- tract 100 mio 2 478 935 Euro) om de samenwerking tussen ge meente, sportclubs en scholen te intensifilren, is hiervan een voor beeld. Naast het decreet worden een aantal andere initiatieven gelan ceerd. Zo worden o.m. de bewe- gingsscholen gepromoot. In de context van de optimalisering van het naschoolse sportaanbod gaat in september 2001 een proefpro ject van start over de flexibele lesopdracht van leerkrachten li chamelijke opvoeding. En via startbanen ten slotte zullen 130 voltijdse equivalenten ter be schikking gesteld worden voor zaalwachters in het naschools ge bruik van sportinfrastructuur. Tenslotte wordt de buurtbal-cam- pagne van de Koning Boudewijn- stichting voorlopig overgenomen door de Vlaamse gemeenschap en omgevormd tot een buurt- sport-project. Hilde Plas in onze federatie. Deze info-avond heeft plaats op vrijdag 18 mei 2001 in 't Gelij ke", Grote Markt (rechts van het Stadhuis) te Oudenaarde, aan vang om 19.30 uur. André Van Nieuwkerke, Volks vertegenwoordiger en voorzitter CSC geeft toelichting bij de wer king van CSC en de bedoelingen van de "Sportantennes". Ivan Verleyen, bestendig afge vaardigde bevoegd voor het Oostvlaams Sportbeleid geeft toelichting bij de subisidiërings- mogelijkheden van de Provincie. Het wordt alvast een zeer interes sante info-avond waarop we U zeer talrijk verwachten. Ivan Verleyen, bestendig afge vaardigde bevoegd voor het sportbeleid. De fedratle werkgroep start met een info-avond over het doel en werking van de "Sportantennes" FEDERALE SP-WERKGR0EP-"SP0RTANTENNES" INFORMATIE-AVOND GEMEENTELIJKE SPORTANTENNES r Het SP-partijbureau besliste onlangs dat Vlaams Volksver tegenwoordiger Jacques Tim mermans gemeenschapssena tor wordt. Hij zal er Chokri Mahassine vervangen. Bij een stemming in de SP- fractie van het Vlaams Parle ment werd de kandidatuur van Jacques weerhouden ten over staan van Patrick Hostekint. Jacques zal als gemeenschaps senator actief zijn binnen de commissie Binnenlandse Za ken en zal er ook de Benelux- en leefmilieuproblematiek op volgen. Op donderdag 10 mei 2001 heeft hij officieel in plenaire vergadering van de Senaat de eed afgelegd. Maatschappelijk zetel De Malanderplein 7 - 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) sp-fed.aor@skynet.be Administratie-Publiciteit De Malanderplein 7 - 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) (fax 055/21.03.04) Redactie De Malanderplein 7 - 9600 Ronse Verantwoordelijke Uitgever Dirk Van der Maelen (Federaal Voorzitter) Hoofdredactie Chris VANC0PPEN0LIE (Federaal Secretaris) Redactiesecretaris Jonny Lampens Teksten Alle teksten dienen ten laatste op maandagmiddag de week van verschijning, op het secretariaat ingediend. De Hoofdredactie houdt zich ten allentijde het recht voor bijdra gen in te korten of aan te passen, zonder aan de essentie van de tekst te raken. Genaamtekende bijdragen vallen volledig on der de verantwoordelijkheid van de steller. Vrijdag 18 mei 2001 om 19.30 uur Zaal't Gelijke, Grote Markt - Oudenaarde - De Socialistische Centrale voor Sportbeleid - wie, wat en hoe door André VAN NIEUWKERKE, Volksvertegenwoordiger en voorzit ter SCS - Het Provinciaal Sportbeleid Oost-Vlaanderen door Ivan VERLEYEN, Bestendig Afgevaardigde, bevoegd voor het Sportbeleid Moderator Julien VERSTRAETEN, voorzitter Federale Werkgroep "Sportantennes" Een info-documentatiemap is ter beschikking van iedere deelnemer. Alle geïnteresseerden in het "Sportbeleid op lokaal vlok" lijn van harte welkom. De deelname is gratis.

Voor Allen | 2001 | | pagina 2