Drukke weken voor federale SP-werking EDITORI AAL Socialistische partij Oost-Vlaanderen Onze democratie versterkt uit de affaire Souwens SP-Federatie Aalst-Oudenaarde-Ronse Vergadering Federaal SP-Bestuur "Voor Allen" - 18 mei 2001 3 De laatste veertien dagen van mei en mede de eerste week van de maand juni kondigen zich aan als bijzonder drukke tijden voor wat betreft de federale SP-werking. Geen sporen van voorjaarsmoe heid, maar een resem activiteiten, die de gelngageerde militanten wel enkele avonden "zoet" zullen hou-' den. Bij het ter perse gaan was er reeds een eerste bijeenkomst achter de rug. Maandag laatstleden stak de geherdynamiseerde SV-structuur onder leiding van Siska Ger- monprÈ en Ingrid Masure reeds voor de derde maal de koppen bij een ter voorbereiding van een eer der ludiek, zij het wel vrij efficilnt actiedossier, waarover binnenkort meer. Eerstdaags zal een specifieke persconferentie een en ander ver duidelijken. Tweede activiteit van formaat is de federale focus op het sportbeleid, dit met de bedoeling in elke afde ling een of meerdere zgn. "sportan- tennes" te hebben. "Motoren" van dienst hierbij zijn Julien Verstrae- ten en Jonny Lampens, "oude rot ten" in deze materie. Voor enige verdere info ter zake verwijs ik naar de korte aparte bijdragen van deze week en van vorig "Voor Al- len"-nummer. Morgen zaterdag, 19 mei, verga dert het (uitgebreid) Federaal Uit voerend SP-Bestuur. Op de agenda o.m. opvolging van de geplande politieke actiedossiers, enkele or ganisatorische zaken en ook de voorbereiding van de vergadering van het Federaal SP-Bestuur van dinsdag 29 mei aanstaande. Infobijeenkomst "Basismobiliteit" De avond voor hogervermelde ver gadering van het Federaal SP-Be stuur, maandag 28 mei dus, zijn de gemeentemandatarissen en thema tisch belangstellenden verwacht in het Bond Moyson-gebouw te Den- dermonde (lokatie volgens inter federale beurtrol) voor een provin ciale SP-infovergadering rond "Basismobiliteit". Nadat het openbaar vervoer decen nialang werd verwaarloosd en af gebouwd is onder impuls van de SP de laatste jaren een kentering ingezet. Vooral Minister Steve Ste- vaert rol was en is decisief Het gra tis openbaar vervoer voor 6(-plus- sers), de vele tarieftussenkomsten waarop de gemeente kan inspelen, de mobiliteitsconvenant: allemaal maatregelen die de aandacht voor het openbaar vervoer hebben aan gewakkerd. De meest recente maatregel is de basismobiliteit. Het decreet erop werd einde maart door het Vlaams parlement goed gekeurd, maar de volledige uitvoe ring ervan zal nog enkele jaren in beslag nemen. Vermits het hier gaat om een zeer belangrijke maat regel waarin ook de gemeente een cruciale rol kan spelen drong een specifieke info-avond met gege vens uit de eerste hand zich op. Kd. Ivan Strubbe, de Kabinetsmede- werker-specialist terzake van Mi nister Stevaert, zal het decreet, de op til zijnde uitvoeringsbesluiten en de rol van de gemeente uitge breid toelichten. Aangezien ook de Federatie zelf aan een eigen actied ossier rond mobiliteit aan het wer ken is, is deze bijeenkomst des te interessanter. Mandatarissen en be langstellenden (bestuurs)leden we ten dus die maandagavond wat doen. Partiivernieuwing De partijvernieuwing krijgt stilaan een meer en meer duidelijke vorm. Na de Open Brief die nationaal SP- voorzitter Patrick Janssens midden januari 11 publiceerde (en die nog al wat reacties uitlokte) was er aan de vooravond van 1 Mei het aan sluitende boek "Over de grenzen". Daarin wordt de open brief verder uitgewerkt en worden een aantal bijkomende items behandeld. Met andere woorden, uitstekend basis materiaal om over de partijvernieu- wingsinhoud te discussilren. Fede raal gebeurde dit trouwens reeds een eerste maal op 17 april te Den derleeuw met SEVI directeur Toon Colpaert als discutant. Thans krij gen de SP-leden de kans om recht streeks met Patrick Janssens de in houdelijke degens te kruisen, dit middels zijn "Ronde van de Vlaamse Provincies". Geen open debat met externen, maar een inter actief gesprek ("new style") met en tussen de SP-militanten. Voor Oost-Vlaanderen vindt deze uiterst belangrijk activiteit plaats op dins dag 5 juni om 19.30 uur in de bal zaal van de "Vooruit" te Gent. Een datum om zeker te noteren. C.V. Provinciale SP-Infobijeenkomst: decreet basismobiliteit Inleiding: Ivan Strubbe (Kabinetsadviseur-specialist Minister S. Stevaert) Provinciale SP-discussie-avond: partijvernieuwing Discutant: SP-Voorzitter Patrick Janssens Een debat met en tussen SP-leden met als uitgangspunt zijn "Open Brief" en boek "Over de grenzen" m.b.t. de vernieuwingsoperatie van de SP Vorige week moest Johan Sauwens, W-minister in de Vlaamse regeringontslag nemen nadat was uitgelekt dat hij de zaterdag voordien de viering had bijgewoond van het 50-jarige bestaan van het Sint-Maartensfonds, waarvan hij al 25 jaar lid was. Deze viering was een internationaal treffen van extreem rechts en een echte neo-nazibijeenkomst, waar oud-Oost- fronters en leden van de verboden Vlaamse Millitantenor- de (VMO) in uniform op aanwezig waren. Het was dan ook meer dan normaal dat de SP het voortouw nam om het ontslag te eisen van Vlaams Minister Sauwens, zelfs nadat hij vanop de tribune van het Vlaams parlement op de meest formele wijze zijn spijt had uitgedrukt over de ze "misstap"en zijn excuses had aangeboden. Gezien het fundamentele belang van de democratie, het respect voor onze instellingen en de geloofwaardigheid van de politiek, kon voor de SP van een langer aanblijven van Sauwens geen sprake zijn. Tijdens het debat dat het ontslag voorafging en erop volg de, kwam nogmaals duidelijk het onvervalst facisme van het Vlaams Blok tot uiting alsook de arrogantie van ex- treem-rechts. Het is te hopen dat veel keizers, die louter uit een of ander ongenoegen voor het Vlaams Blok stemmen, de TV-beelden gezien hebben aangaande het optreden van Vlaams Blok-fractieleider Filip De Winter op de tribune van het Vlaams parlement. Veel overtuigingskracht om in de toekomst hun stem niet meer te vergooien aan deze brui ne pest, kan er nu toch niet meer nodig zijn. Door dit vooral is zowel de Vlaamse als de federale regering vast besloten om de strijd tegen onverdraagzaamheid en ra cisme op te voeren. Beiden hebben eens te meer ondubbel zinnig afstand genomen van de extreem-rechtse krachten in onze maatschappij, terwijl de Minister van Justitie op dracht gegeven heeft aan het gerecht om actiever tegen hen op te treden. Globaal kan toch worden gesteld dat onze democratie ver sterkt uit de "affaire Sauwens"gekomen is. Herman DE LOOR Dinsdag 29 mei 2001 om 20 uur Volkshuis, Markt 8 te Zottegem Leden van het Federaal Bestuur noteren alvast deze coördinaten; persoonlijke uit nodiging agenda na Uitvoerend Bestuur 19/05. Maandag 28 mei 2001 om 20 uur Bond Moyson (Zaal 2de verdieping). Noordlaan 21 te Dendermonde Een absolute must voor gemeentemandatarissen en geïnteresseerde afdelingsverantwoor delijken. Wel vooraf inschrijven (uiterlijk 22 mei) op het Federaal Secretariaat (055/21 48 50 of 054/33 00 00 's avonds) voor aanmaak aantal documentatiemappen door IPSA. Dinsdag 5 juni 2001 om 19.30 uur Vooruit (balzaal), Sint-Pietersnieuwstraat 23 te Gent Alle SP-leden van harte welkom, maar gezien de zaalopstelling als hiervoor ook vooraf inschrijven op het Federaal Secretariaat noodzakelijk.

Voor Allen | 2001 | | pagina 3