Iedereen laten meegenieten van de welvaart «v ma Onrecht scoort slechtSportdag te Leuven Iedereen laten meegenieten van de welvaart Geen sociale uitsluiting SPORTDAG V) "Voor Allen" - 18 mei 2001 7 Llaniie statie Zondag 20 mei 2001 Start om 14u* Sr SS) 9* ^'.,c In de afgelopen 20 jaar heb ben de sociale uitkeringen zwaar ingeleverd. De uitkerin gen geraken stéeds verder achteruit. Zo bedroeg bijv. een inval idi- teitsuitkering in 1980 gemid deld 44% van de lonen, nu nog 33%. De werkloosheids uitkering viel over dezelfde periode terug van 42 naar 28%. Daarom stellen wij een pro gramma voor om ook de men sen die van een uitkering moe ten leven mee te laten genieten van de welvaart. Het gaat om meer dan één miljoen mensen: de zieken en de invaliden, de gepensioneerden, de werklo zen, de gehandicapten en de bestaansminimumtrekkers. Wij willen blijven opkomen voor een sterke sociale be scherming, een sterke sociale zekerheid. De wettelijke stel sels moeten die bescherming afdoende bieden, zowel in pensioen als in de ziekteverze kering. 1. De uitkeringen moeten elk jaar aangepast worden aan de lonen Jaarlijkse aanpassing van alle uitkeringen betekent ook aan passing van de minima, de De kleren die we dragen, komen van over de hele wereld. In wel ke omstandigheden worden ze gemaakt Kledingarbeidsters in de Derde Wereld verdienen de helft van wat ze nodig hebben om van te leven. Ze werken zes dagen op zeven, moeten tot 's nachts over werken... Ze worden vaak onmenselijk be handeld en seksueel misbruikt. Ze hebben schrik dat ze hun job verliezen als ze opkomen voor hun rechten. Niet alleen onze kleding maar de mensen die in onze buurt wonen, komen van overal. Sommigen zijn gaan lo- maxima, en de plafonds waar op de uitkeringen berekend worden, zodat de sociale ze kerheid niet alleen minima uitkeringen garandeert, maar een van het verdiende loon. Het moet gaan om een auto matisch systeem, zoals in Duitsland en in Nederland. Om een systeem zoals het al bestaat voor de brugpensioe nen, waarvoor de werkgevers supplementen sinds 1981 al dus met 18% verhoogd wer den. In de laatste jaren gaf dit gemiddeld 1,2% reële verho ging- Deze eis is voor ons prioritair, omdat het de enige manier is om de uitkeringen veilig te stellen in de toekomst. 2. Wij eisen ook een inhaaloperatie Wij vragen een inhaaloperatie van 3% Het systeem van jaarlijkse welvaartsaanpassingen be stond in België sinds de jaren '60. Sinds 1981 werd het sys teem stopgezet. Daarom eisen we een inhaaloperatie ten laat ste op 1 januari 2002, van minstens 3% voor alle uitke ringen. Wij vragen extra verbeteringen voor de groepen die meest inleverden en die het meest nodig hebben!! 1Wij willen dat de laagste uitkeringen, bestaansmini mum, de gehandicapten uitkering en de minima in de sociale zekerheid extra met 3% verhoogd worden. 2. De alleenstaande invaliden en werklozen zitten allen pen in hun land omdat ze er niet aan de kost kwamen en geen toekomst meer zagen. Wat kan je doen aan dit onrecht? De Schone Kleren Campagne voert actie voor betere arbeids voorwaarden in de kledingin dustrie. Sportievelingen, jong en oud, kunnen de campagne steunen door deel te nemen aan de "on recht scoort slecht" sportdag. De deelnemers komen uit diverse landen en de boodschap van de Schone Kleren Campagne "on recht scoort slecht" zit ludiek verwerkt in de verschillende sporten. onder de armoedegrens. Daarom vragen we dat ze opgetrokken worden van 45 naar 50% 3. De langdurig werkloze sa menwonenden krijgen van daag slechts 13.000 BEF. per maand. Zonder bezuini gingen zouden ze meer dan 25.000 BEF. gehad hebben! Daarom eisen we dat zij al tijd minstens 40% krijgen. 4. Mensen die samenleven met iemand met een laag inkomen, mogen daarom niet meer gestraft worden. Het statuut "gezinshoofd" en "alleenstaande" moet verbeterd worden. 5. Wij willen dat elke werklo ze recht krijgt op een per soonlijk begeleidings- en werkgarantieplan. Wij wil len niet meer dat werklozen hun inkomen verliezen om dat ze langdurig werkloos zijn (afschaffing art. 80). Ook voor gehandicapten moeten meer mogelijkhe den tot werken aangeboden worden. Wij willea betere zorg! 1Ziek zijn mag niet arm(er) maken: wij willen een snel le uitvoering van de maxi mumfactuur, zodat de pa tiënten niet in financiële problemen komen bij zwa re en langdurige ziekte. 2. De discriminatie van de langdurig werklozen, die vandaag meest last hebben om gezondheidszorg voor hen en hun kinderen te be talen, moet onmiddellijk stopgezet worden. De mi nister moet zijn belofte houden, de werklozen moe ten nu het WIGW-statuut En eerlijk is eerlijker wordt ge speeld met volleyballen van Fair Trade Organisatie waar geen kinderarbeid aan te pas kwam en Oxfam Wereldwinkels zorgt voor een lekker lunchpakket met (h)eerlijke producten. Tijdens de stratenloop draagt ie dereen dezelfde "schone" T-shirt met het logo "onrecht scoort slecht". Personaliteiten uit poli tiek, sport en cultuur lopen mee om de actie te steunen. De Sportdag "onrecht scoort slecht" is een organisatie van Wereldsolidariteit, FOS Socia- krijgen. 3. We blijven pleiten voor een federale zorgverzekering. Op korte termijn moeten zorgafhankelijke bejaarden, invaliden, gehandicapten ten volle kunnen genieten van de bestaande tegemoet komingen voor hulp. De in komensgrenzen van deze systemen moeten verhoogd worden. 4. De vergoedingen voor be roepsziekten en arbeidson gevallen moeten aangepast worden aan nieuwe ziekten en zorgbehoeften. Busregeling - opstapplaatsen Aalst, Houtmarkt 1 om 13 uur Geraardsbergen, Markt 15 om 12 uur Ninove, Geraardsbergsestraat 125 om 12.20 uur Denderleeuw, Station om 12.40 uur Zottegem, Markt 8 om 12 uur Herzele, Markt 12 om 12.20 uur Erpe-Mere, Oudenaardse- straat, Café De Fijnen om 12.40 uur Ronse, Station om 12.15 uur Brakel, Kerk om 12.30 uur Oudenaarde, Stationsstraat 73 om 12.30 uur Zingem, Gemeentehuis om 12.45 uur. Vooraf inschrijven is noodza kelijk ABVV Zuid-Oost-Vlaande- ren Houtmarkt 1 - 9300 Aalst Tel. 053-78 78 78 (Anne-Ma- rie Van De Keere). listische Solidariteit en S-Sport en de Stad Leuven. De deelname bedraagt 99 fr., het lunchpakket kost 150 fr. Inschrijven en meer info bij Wereldsolidariteit, 02-246 36 85 FOS, Socialistische Solidariteit, 02-552 03 18 S-Sport, 02-514 06 12 Op het programma staan de vol gende sporttakken Volleybal, Taebo, Schermen, Fitbal. Klimmen, Tafeltennis, Duiken 15 j.), Gevechtsspor- ten voor kinderen en Hits voor Kids, Zwemmen en uiteraard de Stratenloop Leuven-Kessel-Lo. verzamelen Brussel-Centraal: op Esplanade Administratief Centrum {(«bij do Conqreskulom) M 3* -t m 4 •n». v. 4 5r" - ONRf.CM I SLECHI

Voor Allen | 2001 | | pagina 7