Provinciale Prijs voor Beeldende Kunst 2001 Therapy als headliner op Rock Zottegem WW-Toervaart 2001, grootste watersporthappening in Vlaanderen "Voor Allen"-18 mei 2001 9 Het Provinciebestuur van Oost-Vlaanderen schrijft tweejaarlijks een prijs voor beeldende kunst uit. Deze prijs wil de hedendaagse beel dende kunst stimuleren, de ontwikkeling ervan volgen en belangrijke realisaties meer bekendheid te geven De prijs kan worden toege kend voor alle hedendaagse plastische uitdrukkingsvor men. De Provinciale prijs beelden de kunst staat open voor ieder een die - ofwel in Oost-Vlaanderen is geboren; - ofwel er op de datum van in zending 5 jaar woont of 5 jaar heeft gestudeerd; - of een combinatie van beide. De laureaat van deze prijs ont vangt 200.000 bef. (4.957,87 euro) en onder de genodigden wordt een bedrag van 100.000 bef. (2.478,94 euro) verdeeld. Het werk van de laureaat en van de genomineerden en de geselecteerden zal in 2001 te zien zijn op de tentoonstelling die het Provinciebestuur orga niseert. Hoe deelnemen Deelnemen kan door vóór 28 september 2001 een dossier in te dienen met: - een inschrijvingsformulier; - beeldmateriaal (foto's, klein- beelddia's, video-opnames VHS of andere visuele dragers van professionele kwaliteit) van minimum 10 eigen recen te werken; - een lijst met voor elk werk ti tel, materiaal, afmetingen en techniek (film- en videokunst, de aard van de drager, de duur en de technische fiche). Info Alle inlichtingen en de inte grale reglementen kan men bekomen bij: Dienst 91 Kunst en Cultuur Provinciaal Administratief Centrum "Het Zuid" Woodrow Wilsonplein 2 9000 GENT Tel. 09-267 00 51 -57 Fax 09-267 72 99 email: kunst.en.cultuur oost-vlaanderen.be Op dinsdag 8 mei laatstleden presenteerden de Zottegemse Jongsocialisten hun affiche van de 8e editie van Rock Zottegem. En of die er mag wezen 'Marktrock' wordt 'Rock Zottegem' Het werd reeds eerder aangekon digd, de naam 'Marktrock Zotte gem' zou gewijzigd worden in 'Rock Zottegem' omdat het marktplein als lokatie reeds en kelejaren geleden werd ingeruild voor een groter festivalterrein alsook omdat dit jaar aan de vooravond van Rock Zottegem een bijkomend muzikaal evene ment wordt georganiseerd met commerciële dance-acts en na tionaal en internationaal bekende DJ's (hierover wordt in een vol gende editie van 'Voor Allen' uit voeriger bericht). Net als vorig jaar zal Rock Zotte gem plaatsvinden in het tenten complex aan de Bevegemse Vij vers (Bevegem - Zottegem) en dit op zaterdag 7 juli '01. Organisatie Traditiegetrouw kadert Rock Zottegem in de Zottegemse Cul turele Week en in de 11 -Daagse Vlaanderen-Europa 2002". De organisatie is in handen van de plaatselijke Jongsocialisten in sa menwerking met 'Cultuur Ontspanning na Arbeid' en de 'Culturele Jongerencentrale' Rock Zottegem staat bekend om volgende ingrediënten gezonde ambiance, democratische prij zen, gezelligheid, evenwichtig uirtgebalanceerde top-affiche, enz. Top affiche Dit jaar worden 7 groepen ge programmeerd waardoor er van start wordt gegaan om 16u00. Er worden uiteenlopende muziek genres gebracht, gaande punk rock over hip hop naar rock en pop. Dit wordt de running order 'Winnaar Nacht van de Zotte gemse Rock', MINTSKOV LUNA, ABN, JANEZ DETD, FISCHER-Z, THERAPY, DE MENS. Dit jaar werd ervoor geopteerd om een absolute wereldtopper te programmeren welke in combi natie met de overige geprogram meerde groepen ervoor zorgt dat een nooit geziene affiche werd samengesteld Geen geld De toegang tot Rock Zottegem wordt terug democratisch gehou den, namelijk 250 Bef. 'Geen geld' als je dit vergelijkt met an dere festivalsmaar de leuze van de organisatoren is en blijft dat cultuur moet toegankelijk blijven voor iedereen En de Zottegemse Jongsocialisten zou den geen Jongsocialisten zijn mocht er voor de J.S.-leden geen speciale voorwaarden worden toegekend... Hierover later meer Praktische informatie Er is ruime parkeergelegenheid aan "De Bevegemse Vijvers', alsook op de stationsparking (vroeger festivalterrein). Meer dan 120 medewerkers zor gen voor de goede gang van za ken de dag zelf. Affiches zijn te bekomen (vanaf 1 juni) in het 'P&V-kantoor' in de Trapstraat te Zottegem en het Volkshuis op de Markt. U kan Rock Zottegem ook con sulteren via onze website http://www.rock-zottegem.be Voor de 21® maal richt de discipline Toervaren van de Vlaamse Vereni ging voor Watersport (WW) een grote bijeenkomst in voor haar leden. De laatste jaren draagt dit water- sportgebeuren met recht en reden de naam Internationale Toervaart, ge zien er ook een twintigtal jachten uit Nederland en Wallonië verwacht worden. Na een succesvolle reünie in Leuven verleden jaar, is Geraardsbergen aan de beurt. Vanaf 20 mei worden er niet minder dan 200 motoijachten en -jachtjes verwacht uit alle hoeken van de Vlaamse waterwegen, van Kanne tot Nieuwpoort. WW De Vlaamse Vereniging voor Water sport is een apolitieke watersportfe deratie en heeft als doel de water sport in Vlaanderen te promoten on der het motto "Sport voor iedereen". De oprichting van de WW in 1932, was een reactie op het nogal elitaire en louter Franstalige watersportge- beuren uit die tijd. Inmiddels groeide de WW uit tot de grootste watersportfederatie in Bel gië en overkoepelt zij alle water sportdisciplines zoals kano- en ka jakvaren, zeezeilen, eenheidsklas sen- en catamaranzeilen, waterski, snelvaren, plankzeilen, jetski, duiken en uiteraard toervaren. De Discipline Toervaren is de organi sator van de jaarlijkse toervaartreü- nie, traditioneel gehouden tijdens het Hemelvaartweekend. Het programma Vanaf maandag 12 mei tot en met woensdag 23 mei wordt de deelne mers een toeristisch voorprogramma aangeboden met bezoeken aan de be langrijkste toeristische bezienswaar digheden van Geraardsbergen en omstreken. Op donderdag 24 mei is om 11 u. de officiële opening voorzien in aanwe zigheid van talrijke prominenten uit de politieke en culturele middens. Verleden jaar mochten wij de Vlaam se Minister voor Toerisme, R. Lan- duyt verwelkomen. Met de opening is dan het toervaartseizoen 2001 in gezet. Namiddag gaan er talrijke ac tiviteiten door langsheen de kade en wordt de bevolking van Geraardsber gen uitgenodigd om vaartochtjes te maken op het kanaal en om een aan tal merkwaardige schepen te bezoe ken. Een succes zoals in Leuven vo rig jaar is zeker te verwachten. Toen maakten bijna 400 van de naar schat ting 2000 bezoekers een gratis rond vaart op het Kanaal Leuven-Dijle. Vrijdag is er een optocht doorheen de stad met een ontvangst op het stadhuis. In de namiddag worden de toervaarders uitgenodigd op een ge leide stadswandeling in Geraardsber gen. Zaterdag rond 12 u. eindigt de 21® Internationale Toervaartreünie en va ren de deelnemers af naar hun thuis havens. Belgische Marine Traditioneel verleent de Belgische Marine haar medewerking aan de Toervaart. De Marine stuurt ook dit jaar de "Liberation", een riviercor- vette naar de WW-reünie. Toervaren is een fantatische hobby In tegenstelling tot wat de gangbare mening is over motoijachtbezitters, is het profiel van de gemiddelde Vlaamse toervaarder niet dat van de multimiljonair. De meeste toervaar ders hebben hun boot tweedehands gekocht, soms zelfs als regelrechte schrootwrakken, en met veel liefde en veel uren noeste arbeid gemaakt tot een prachtige mobiele vakantie woning op het water. Onderhoud en jaarlijkse schilderwerken worden meestal zelf door de booteigenaars gedaan. Het is dan ook niet te ver wonderen dat in toervaartmiddens het gezegde "Koop een boot en werk je dood" opgang maakt. De gemiddelde toervaarder vaart een 50 uur per jaar. Sommigen onder hen varen echter tochten over de Neder landse, Belgische en Franse kanalen van verschillende weken tot soms maanden. Tochten naar Straatsburg, de Middellandse zee of de Seine- monding, zijn geen uitzondering en zijn perfect haalbaar langsheen het Europees waterwegennet. Weken zo niet maanden vrije tijd hebben, is echter de noodzaak om dergelijke ex ploten te realiseren. Programma TV 2001 Geraardsbergen Zondag 20/5: Aanvaren en binnenlopen der jachten in de haven, begeleid door muziek band. Maandag 21/5: VM: marktdag en interclubwedstrijd NM: demonstraties en pannenkoe kenslag door en bij de plaatselijke Brandweer. Dinsdag 22/5: VM: vrije voormiddag en interclub wedstrijd NM: bezoek aan de enige klompen- fabriek van België en het natuuredu- catief centrum de "Helix" te Grim- minge met Gavertreintje. Woensdag 23/5: VM: vrije voormiddag en interclub wedstrijd NM: bezoek aan de abdijmusea en de Muur 21 h.: Tropical Night met Salsa-band "Harissa" in de tent. Donderdag 24/5 11 h.: officiële opening aan boord van het marineschip P902 "Libera tion" 14 h.: bakdemonstraties mattentaar- ten; antiekmarkt; optreden zeemans koren muziekschool Geraardsbergen en JKL; walking band 18 h.: BBQ a volonté en karaoke- avond met live-muziek in de tent NM: jeugdsport. Vrijdag 25/5 08 h.: vlaggengroet 08.30 h.: ontbijt 10 h.: optocht naar het stadhuis met fanfare en de Reuzenfamilie 11 h.: onthulling en schenking kos tuum Manneken Pis 12 h.: ontvangst op het stadhuis met uitreiking bekers 14 h.: bezoek stadspatrimonium en museum Manneken Pis NM: jeugdsport 19 h.: diner-dansant in de tent met koud buffet. Zaterdag 26/5 llh.: sluiting 21® Toervaartbijeen- komst. Tijdens hun inkopen kunnen de deel nemers bij de ingeschreven hande laars punten toekennen aan de mooist versierde etalage in het teken van de binnenvaart.

Voor Allen | 2001 | | pagina 9