Onvrede bij Ninoofse OCMW-personeel V.F.G. De Anjer Ninove SP-Ninove wil blindehoekspiegel voor stadsvoertuigen SW Groot-Haaltert opnieuw van start "Voor Allen" - 1 juni 2001 13 Met niet geringe interesse ke ken nogal wat Ninoofse OCMW-personeelsleden uit naar de invoering van het zo genaamde statuut-Kelchter- mans. Met reden trouwens, voor velen onder hen hing er immers een financiële bonus aan vast. En wie is er niet hap pig op een dergelijke extra? De inzage van de nieuwe per soneelsformatie zorgde echter bij een niet onbelangrijke aan tal voor een koude douche. Hoe was het immers mogelijk dat personeelsleden, collega's met identieke en in bepaalde gevallen zelfs met mindere kwalificaties en/of diploma plots een forse wedde-aanpas- sing zouden krijgen en ande ren niet? Begrijpelijke ont goocheling bij degenen die zich gedupeerd voelden: hier was duidelijk niet steeds met de nodige objectiviteit ge werkt. Waar bleef de waarde ring voor opleiding en diplo ma? En wat met de jobmotive ring met de verschillen in ver- loning? Reeds bij de installatieverga dering van de nieuwe OCMW-Raad (2 april 11.) uitte de SP-fractie (ondergetekende en Kristel Van den Bossche) haar ongenoegen over deze discriminatie en vroeg bij "hoogdringendheid een infor matievergadering voor het personeel. Deze info-avond kwam er op 24 april. Voorzit ter en secretaris gaven grif toe dat er heel wat onvolkomen- Gemeenteraadslid Fons Schorreel (SP) wil de stad- voertuigen laten uitrusten met een blindehoekspiegel. Het probleem van de blinde hoek is bij elke automobilist gekend, en zeker bij de be stuurders van vrachtwagens. Door deze dode hoek kan de chauffeur niet door de rechter- zijspiegel naar beneden kijken en de eventuele fietser of voet ganger die zich in deze dode hoek zou bevinden opmerken. Al menig ongeval werd door dit fenomeen veroorzaakt (in 2000: 13 dodelijke ongevallen en een veelvoud van ongeval len met ernstige gewonden). Door het plaatsen van een blindehoekspiegel kan er aan dit euvel verholpen worden en vergroot de zichtbaarheids- hoek voor de chauffeur. Het plaatsen van een camera is een heden waren, vooral wat be treft het contractueel verzor gend personeel. Beloftes wer den gedaan alle mogelijke middelen aan te wenden om alsnog sommige situaties te corrigeren. Anderzijds verwijst een Mi nisterieel Besluit van 25 april 11. Expliciet naar de niet-goed- keuring van de OCMW-raads- beslissing van 15 februari 2001 betreffende de gewijzig de personeelsformatie. Drie lacunes liggen aan de basis hiervan: 1Er werd over de materie niet onderhandeld tussen het OCMW-bestuur en de repre sentatieve vakorganisatie; 2. Er was blijkbaar evenmin overleg tussen de gemeente en het OCMW; 3. Bij het schrappen van con tractuele betrekkingen had de Raad verzuimd deze opnieuw in de organieke formatie op te nemen; deze betrekkingen zijn dus in geen enkel personeels kader terug te vinden, hetgeen in strijd is met het zorgvuldig heidsprincipe. Hoe dan ook komt er echter geen regularisatie nog voor de vakantie, maar het wachten op de aanpassing van voormelde hiaten zal desalniettemin voor sommigen lonend zijn. De SP- fractie blijft uiteraard de ver dere ontwikkelingen in dit dossier op de voet volgen. nog efficiëntere oplossing, maar daar hangt meteen ook een duur prijskaartje aan. Gemeenteraadslid Schorreel wil dat de stadsvoertuigen van Ninove uitgerust worden met dergelijke spiegel om zo op een zeer concrete manier vorm te geven aan het veilig heidsbeleid van de stad Nino ve. Tevens wil hij voorstellen om aan alle aannemers die werken uitvoeren in opdracht van de stad de verplichting op leggen om ook dergelijke spiegels te plaatsen op hun voertuigen. Schepen van Openbare Wer ken Michel Casteur laat zich alvast principieel positief uit over dit voorstel. Hij wil in overleg met de preventieadvi seur laten nagaan op welke manier er kan tegemoetgeko men worden aan deze terechte SP tegen stijging ligdngprijs Op de agenda van de laatste zitting van de OCMW-Raad ook een stijging der ligdag- prijzen met 7 De CVP/- VLD-meerderheid motiveerde deze maatregel als een gevolg van de stijging der loonlast, refererende naar de invoering van het fameuze statuut-Kel- chtermans. Vanzelfsprekend kon de SP- fractie onmogelijk instemmen met dit voorstel en dit om voor de hand liggende redenen: vrij slechte accomodaties binnen het rustoord; de lage bezettingsgraad; de implicaties van het sta- tuut-Kelchtermans zijn al lang bekend en het verhalen van de kostprijs ervan op de residen ten is dus asociaal en onver antwoord. Ander agendapunt betrof de eindelij ke start van de werken aan het gebouw-De Cooman. De eerste drie loten (ruw bouw, verwarming, liften) met een subsidie van 60 vanwe ge het Vlaamse Gewest, wer den goedgekeurd. Het project omvat o.m. het inrichten van 18 sociale huurappartementen in de vroegere winkelcon structie. Meer nieuws vanuit het OCMW in een volgende bij dragen. Anne Vanden Berghe vraag. Indien de stad over onvol doende middelen zou beschik ken om die maatregel uit te voeren, zullen we deze bij de eerstvolgende begrotingswij ziging voorstellen. Melkhuisje Abdij open De zomerperiode staat terug voor de deur en dus is het tijd om het "Melkhuisje" in het St.-Adriaanspark te Ge- raardsbergen terug leven in te blazen. Elke zondagnamiddag van 14 tot 18 uur kan men er op nieuw ijsjes en drankjes ko pen. In juli en augustus zal het melkhuisje dagelijks open zijn. Hierbij willen wij de aandacht vragen van onze leden. Zeker voor de komende activiteiten. Eerstdaags zal de folder u be zorgd worden voor onze jaar lijkse dagreis. Deze gaat door op zondag 8 juli 2001. In de voormiddag is er vrij bezoek aan Mechelen. Om 11.30 u. gebruiken wij het middag maal. Rond 13.15 u. varen wij naar het dierenpark "Planc- kendael". Rond 18 u. begin nen wij de terugreis. Er is nog een stop voorzien voor een licht avondmaal. Waar?? Wat?? Deelnameprijs bedraagt: leden: 1.000 Bef. Alles inbegrepen, uitgezon derd persoonlijk drankver- bruik. Wacht niet te lang voor uw inschrijving Onze voorbije activiteiten: 29 april was er ons gezellig samenzijn n.a.v. 1 mei. Door de ongunstige weersomstan digheden hadden wij gekozen voor onze thuisbasis. De kop en haring vielen zeker in de smaak. Op 1 mei waren wij present Met plezier mogen wij je van daag vertellen dat SVV Groot- Haaltert opnieuw van start gaat. Het Socio-Cultureel Centrum SVV is er voor iedere moder ne vrouw, jong, ouder of oud. Iedereen is er van harte wel kom en zal er in de toekomst zijn gading vinden. Jaarlijks worden er verschil lende activiteiten ingericht, hobby, reizen, voordrachten, culturele en sportactiviteiten... maak jouw keuze Omdat smaken verschillen is het dan ook normaal dat jij medezeggenschap hebt bij het samenstellen van het jaarpro gramma. Ja, zo democratisch gaan wij te werk! Het ligt dan ook voor de hand dat wij je vriendelijk vragen aanwezig te zijn wanneer dit jaarpro gramma wordt samengesteld, want een minimm aan com municatie is hiervoor noodza kelijk. Wij draaien je niet door de mangel, integendeel, bij ons gaat het er gemoedelijk aan toe. Je bent welkom samen met een stand (sjoelen) in zaal De Roos. Op 8 mei was er het jaarlijks petanquetornooi, dit ging door op de overdekte banen te Den- derhoutem. Er waren een 45 deelnemers. De sfeer en spor tiviteit was troef. Elke deelne mer mocht een prijs kiezen. Het is zeker voor herhaling vatbaar. Woensdag 23 mei de voor dracht "Thuiszorgboeket". Onze provinciale V.F.G.-ver antwoordelijke Ingrid Van Daele, gaf een vlotte en gevat te uitleg; dat deze voordracht zijn nut had, bewijzen de tal rijke vragen die werden ge steld. 30 juni hebben wij onze sjoel namiddag, die is er voor ieder een. Wij keren terug naar ons vroeger systeem. De ploegen zullen terug lotensgeval wor den samengesteld. Het moet terug een gezellige en toch sportieve namiddag worden. Wij hopen u alvast op een van onze volgende activiteiten te mogen begroeten. Tot ziens met je vriendin, moeder, dochter, buurvrouw of alleen, als je dit verkiest. Een kopje koffie en gebakje staan er al tijd voor je klaar. Wij kijken er naar uit om je te ontmoeten Kom met ons kennis maken op 10 juni 2001 om 14.30 u. in het Jeugdcen trum 'De Kouter' (Middelkou- ter Haaltert) en zeg je zegje bij het samenstellen van het jaar programma 2001. Er wordt ook een komisch en prettig stukje theater gebracht, nl. "Open Huwelijk" van Da- rio Fo door het Nieuw Ophas- selts Toneel. Dit wordt echt een stukje theater om van te genieten De deelname voor dit alles is gratis. De enige vereiste is je in te schrijven en dit voor 1 ju ni 2001 via de Bond Moyson brievenbus te Denderhoutem of Haaltert of telefonisch bij de bestuursleden: De Winne A„ 053-83 92.54; Baele J. 053-83 40 72; Temmerman C. 09-364 99 13, Tas M.J. 053- 83 82 25. Tot dan Bart Muylaert

Voor Allen | 2001 | | pagina 13