Soucmstiscke jongerenkoepel eist uitsluiting van erkenning VNJ Senioren op avontuur in de grotten van Durbuy 'Voor Allen" - 1 juni 2001 75 Sint-Maartensfonds bewijst on aanvaardbaarheid VNJ in de jeugdraad van de Vlaamse Ge meenschap. Het SJV (Socialistisch Jeugd- verbond) herhaalt de opmer kingen die eerder door de Vlaamse jeugdraad werden ge maakt over het VNJ (Vlaams Nationaal Jeugdverbond). De Vlaamse jeugdraad formuleer de eerder al zware bedenkingen bij de erkenning van deze ver eniging door de Vlaamse Over heid. Het is vooral uit respect voor de democratische maatschappij, waar we trouwens nog iedere dag aan sleutelen, dat het SJV een duidelijk signaal wil geven aan de beleidsmakers. Het SJV vraagt dan ook aan be leidsverantwoordelijken om zich eindelijk eens uit te spre ken over jeugdbewegingen die een ideologie hebben die tegen de waarden ingaan die ze ver plicht zijn te onderschrijven. Democratie, het Europees Ver drag inzake de Rechten van de Mens en het Internationaal Ver drag betreffende de Rechten van het Kind, zijn stuk voor stuk waarden en principes waarnaar iedere jeugdbewe ging of -organisatie moet wer ken en handelen. Indien ze dit niet doen, krijgen ze geen sub sidies, geen erkenning en kun nen ze niet participeren aan de jeugdraad. Als memorie bij het decreet staat vermeld: "indien uit de feitelijke werking blijkt dat een landelijke jeugdvereniging zich niet aan de in dit artikel ge noemde verdragen houdt, dit een gemotiveerde reden is tot het intrekken van de erken ning". Bij deze vragen we om op het eerder gegeven advies van de Jeugdraad voor de Vlaamse Gemeenschap in te gaan. In dit advies werd duidelijk gesteld dat het Vlaams Nationaal Jeugdverbond een jeugdvereni ging is die duidelijk ondemo- S-Sport VZW, een senioren sportorganisatie, blijft niet bij de pakken zitten. Naast een traditioneel sportaanbod voor senioren, is S-Sport steeds op zoek naar nieuwe uitdagingen en originele sportieve vakan ties. Men kan er niet naast kij ken, senioren willen fit blij ven. worden steeds actiever en willen mee met de moderne samenleving. S-Sport gaat de uitdaging aan om met senioren een drie daagse rond avonturenspor- ten te ondernemen. Geen ge vaarlijke bedoening, maar een uiterst veilige en aangepaste formule; naast dit avontuurlijk aanbod komen ook de wande laars aan bod, en worden zij verwend met sportieve wande lingen doorheen de prachtige streek van Barvaux en Dur buy. Deze sportieve avonturen- driedaagse werd speciaal ont worpen op maat van senioren en wordt uitgevoerd onder lei ding van professionele out- doorbegeleiders. Er zijn een aantal uitdagende tochten voorzien door en over natuur lijke hindernissen (rotsen, grotten, rivieren, steile pa den,...). Wij laten u kennis maken met klettersteig en spe leologie, waarbij u met behulp van professioneel klim- en speleomateriaal kennis maakt met specifieke technieken om in absolute veiligheid deze sporten uit te oefenen. Wij bieden u individueel kruip-, klim- en klauterwerk, maar ook opdrachten die men in groep moet overwinnen. Van uit verschillende invalshoeken ontdekt men aspecten van de natuur (kayaktocht, fakkel tocht,...) en ontwikkelt men op een sportieve manier een band met de natuurlijke omgeving. Naast het avontuurlijke onder deel komen ook de wande laars aan hun trekken door het ondernemen van sportieve wandelingen door deze prach tige natuur onder leiding van zeer ervaren gidsen. De driedaagse gaat door van maandag 17 t.e.m. woens dag 19 september 2001 in het vakantiecentrum La Jastrée in Barvaux, gekend om de prachtige streek en eveneens het kleinste stadje van België. Wie drie dagen plezier en avontuur wil beleven, kan mee met S-Sport. Prijzen vanaf 5.800 Bef. Voor alle informatie kan u terecht bij S-Sport Sint-Jansstraat 32 1000 Brussel tel. 02-515 02 41 fax 02-514 22 05 (Wouter Delbroek) of e-mail s-sport@socmut.be cratische standpunten inneemt, en waarvan sommige acties volledig ingaan tegen de waar den vermeld in de hierboven vermelde verdragen. Het feit dat het VJN op de be ruchte Sint-Maartensviering in uniform aanwezig was en actief participeerde, meer zelfs, ze hun eigen muziekkapel uitge leend hadden om het geheel muzikaal op te luisteren, roept weeral om een discussie over dat VNJ. Het SJV eist dan ook dit debat terug te openen in de Jeugdraad voor de Vlaamse Gemeen schap. Wanneer het standpunt van de Jeugdraad voor de Vlaamse Gemeenschap op nieuw eenzelfde richting uit wijst, wensen we dan ook dat dit gevolgd wordt door de Vlaamse Overheid en dat de minister van Jeugd 'Anciaux' daadwerkelijk knopen door hakt. Maar er is meer... Het SJV wil ook wel even ver duidelijken wat er in het verle den al op de kerfstok van het VNJ is verschenen: Gewelddadige acties van het Vlaams Blok en het VNJ op de Ijzerbedevaart van augustus 1996; Zeer radicale reacties van het VNJ op de motie van de Jeugd raad voor de Vlaamse Gemeen schap omtrent de Ijzer bedevaart van 1996, uitge bracht op de algemene verga dering van de Jeugdraad voor de Vlaamse Gemeenschap van 11/09/96, wijst volgens deze jeugdraad bovendien op het on dermijnen van een orgaan als de Jeugdraad voor de Vlaamse Gemeenschap, door het VNJ; Onder impuls van het Vlaams Blok werd een zogenaamd IJ- zerbedevaarderscomité opge richt (niet te verwarren met het IJzerbedevaartcomité), met als doel de radicalisering van de Ij zerbedevaarten, bestaande uit de verenigingen: Voorpost, We re Di, NSV, Grensland, Protea- studenten, VNJ en het Wies Moens Vormingsinstituut. Coördinator van het comité werd Luc Vermeulen (Voor post) en het erevoorzitterschap werd toevertrouwd aan Ward Hermans (ex-VNV, ex-Verdi- naso, ex-De Vlag, medestichter van de algemene SS-Vlaande- ren, hoofdredacteur van de SS- Man, en vanaf medio de jaren dertig een bijzonder virulent antisemiet); In de basistekst: de Keure van het VNJ kan men het volgende terugvinden: - "Het VNJ benadrukt de voor rang van de eigen volksge meenschap op alle staats- en in ternationale instellingen"; - "Het VNJ beklemtoont dat wij als 'Vlamingen' tot het Ne- derlandse volk behoren. Dit volk wordt bepaald door ge meenschappelijke afstam ming, geschiedenis en cul tuur". Oorspronkelijk (versie 1976) sprak men hier over ras oorsprong; - "Het VNJ, zal zijn plaats innemen in de volksnationale strijd, vandaag en morgen". Een inspectie van deze organi satie i.v.m. het aanvaarden van de principes en regels van de democratie en het in de feiten onderschrijven van het Euro pees verdrag inzage de Rechten van de Mens en het Internatio naal Verdrag betreffende de Rechten van het Kind, dringt zich op! Volgens het SJV mag het niet zijn dat een dergelijke organisatie erkend is voor de Vlaamse Gemeenschap. Vol gens de Kroniek '1999' van de afdeling Jeugd en Sport ont ving het VNJ een subsidie van 2.771.187,- Bef. vanuit de Vlaamse Gemeenschap. Arnoud Pieterse De tocht door Wonderland kent vele wegen. Het succes van vo rig jaar heeft ons op nieuwe pa den in dat Wonderland gezet. Nieuwe paden die we willen ontdekken en beleven. SVV geeft u de kans. Grijp ze Deze keer leggen we de nadruk op onze benen en voeten, op stappen en bewegen. Wij heb ben een waaier van mogelijkhe den voor u klaar om u van been tot been te laten verwennen en verzorgen. We beginnen de dag met een wandeling om de voe ten en de benen te stimuleren. Naargelang uw interesse of uw fysieke mogelijkheden maakt u een keuze uit een uitgebreid wandelprogramma in de prach tige natuur van de Blankenberg- se Kust en omgeving. Voor de namiddag leggen we vooral de nadruk op verzorging en ge zondheid met een aantal pedicu res, podologen, dokters, kinesis- ten, bandagisten, die u alles over uw voeten zullen vertellen en u zullen helpen in de aanpak van uw ongemakjes en kwalen. Het goed voelen, fitheid en bewe gingsvrijheid hangen voor een groot deel af van de toestand van onze voeten en benen. Voe ten en benen moeten we koeste ren om onze mobiliteit veilig te stellen, maar voeten en benen dienen ook om te dansen en als dansspecialist Geert Audenaert in de buurt is, zeggen we niet neen tegen de verleiding van een sensuele tango. U zal het le ren Maak dus zondag 10 juni ge bruik om in ons Wonderland uw voeten en benen op allerlei ma nieren te verwennen en kies uit onze vele sessies die wij onder brengen in de zalen van Floreal Blankenberge. De wandelingen nemen de hele voormiddag in beslag. Mocht het pijpestelen regenen dan voorzien wij een filmprogram ma. In de namiddag kan u twee sessies bijwonen. Elke sessie duurt 1 uur. Om de dag gezellig af te sluiten vinden we mekaar in ons café Chantant met optredens van een Peruaanse volkszangeres met een stem als een klok om alle vermoeidheid van de dag te ver geten. Kortom, dit wordt weer een unieke dagbeleving, die u aan genaam zal bijblijven. Wij reken er dan ook op dat SVV-leden en hun gezin massaal ons Wonder land zullen ontdekken. Programma Voormiddag u maakt een keu ze uit vier soorten wandelingen langs de duinbosjes, de "Fon teintjes" een natuurgebied met duizenden wilde orchideeën, de "Uitkerkse Polder", of een 10 km. wandelroute rond Blanken- berge. Bij slecht weer wordt een film vertoning voorzien. Namiddag: u maakt een keuze uit vijf mogelijke sessies met als onderwerp - Pedicure - Voetanalyse per computer - Oefeningen voor zware benen - Spataders - Tangodansen Verder is er een permanente me dische shop, er is kinderopvang in atelier Pinocchio (tot 6 jaar) en er is volksdans voor de kin deren (6-12 jaar). De dag wordt besloten met een café-chantant in de cafétaria met sfeervolle Latijns-Ameri kaanse liederen door Cecilia Ar- guedas, een volkszangeres uit Peru. Info en inschrijven SVV-Secretariaat De Colfmaeckerstraat 11 9620 Zottegem Tel. 09-364 99 10

Voor Allen | 2001 | | pagina 15