Nieuwtjes opgetekend in het Oudenaardse sw 12 15 juni 2001 - "Voor Allen" Opgepast: spelende kinderen Tijdens de verkiezingscam pagne was ruimte voor kinde ren een van de aandachtspun ten van SAMEN. Daarbij werd niet enkel aan de zoveel besproken fuifruimte in Ou denaarde gedacht. Lucien Foubert: "Sedert de uitbouw van de sociale appar tementen in de Weverstraat in Eine is de speelruimte voor de kinderen daar enorm beperkt. Bovendien is er ook veel meer verkeer in de buurt gekomen. Daarom heb ik in de gemeen teraad voorgesteld dat daar een 'Zone 30' wordt geïnstal leerd en voldoende borden, zodat de automobilisten weten dat zij hun snelheid moeten aanpassen." Veilig spelen moet echter niet alleen in de Weverstraat kun nen. Zo is er voorlopig toch het goede nieuws dat het Fon teinplein in Leupegem als speelplein behouden wordt. Maar ook andere speelterrei nen dienen aandacht te krij gen. Julien Verstraeten: "In Eine is er ook een probleem opgetre den rond het speelterrein in de Sint-Annastraat. Na een onge val werd de afsluiting daar be schadigd, zodat spelende kin deren gemakkelijk op straat konden belanden. Ik heb er dan ook op aangedrongen dat de omheining zo spoedig mo gelijk hersteld zou worden." Buiten deze aanpassings- en herstellingswerken wil SA MEN in Oudenaarde een nog betere uitbouw van speelmo- gelijkheden voor kinderen en recreatieruimte voor tieners. Schepen Simoens heeft be loofd 'tegen de congé' een overzicht te bezorgen van de beschikbare ruimten. Wij ho pen dat hij zijn belofte waar maakt en dat wij kunnen na gaan waar wat nog dient te ge beuren. Feest in de deelgemeenten De laatste jaren wordt in Oudenaarde geregeld een en ander georganiseerd. De wandtapijtententoonstelling, het Oudenaards zilver, de ver nieuwde bierfeesten... Alle maal lovenswaardige initiatie ven, maar hoe zit het met de festiviteiten in de deelge meenten? Lucien Foubert: "Het is voor Oudenaarde als stad zeker een groot pluspunt dat er grote evenementen worden georga niseerd. Daar hebben wij geen probleem mee. Soms stellen wij ons echter wel de vraag of ook de deelgemeenten vol doende aan hun trekken ko men. De initiatieven in het stadscentrum krijgen buiten de gewone materiële onder steuning ook heel wat helpen de handen vanuit de stads diensten. Als het enigszins mogelijk is, zouden wij graag hebben dat ook de feestelijk heden in de deelgemeenten vanuit het stadsbestuur op een degelijke steun kunnen reke nen." Het spreekt vanzelf dat SA MEN hier ook een realistisch standpunt inneemt: niet alle evenementen hebben een zelf de uitstraling en/of behoefte aan evenveel ondersteuning. Wat Oudenaarde als stad in de schijnwerpers zet, mag zeker wat meer tegemoetkoming krijgen. Het enige waar Lu cien met de andere verkoze- nen op wil toezien, is dat ook voldoende hulp en steun wordt geboden in de deelge meenten. De kleine boodschap Wie geregeld zijn wagen kwijt wil in het Oudenaardse stads centrum, heeft wellicht al aan den lijve ondervonden dat een korte stop soms duur uitvalt. De parkeerwachter neemt zijn taak heel ernstig. Een goede zaak, maar met toch enige minder aangename nevenef fecten. Magda De Smet: "Het is dui delijk dat het wild parkeren in het stadscentrum aan banden moet worden gelegd. Heel vaak is er plaats tekort en als iedereen zijn zin doet, kan de brave bestuurder wel nooit zijn wagen kwijt. Datje echter voor een snel bezoek aan bak ker of apotheker ook elke keer moet betalen, is toch wel jam mer. Eigenlijk is het voor de middenstand in die parkeerzo- nes ook negatief voor de con currentiepositie. De mensen gaan al snel hun brood of me dicamenten ergens oppikken, waar zij wel mogen stilstaan zonder te betalen." Magda heeft dan ook op de gemeenteraad voorgesteld een "ticket voor kort parkeren" in te voeren, dat een heel beperk te tijd gratis parkeren toelaat. Eventueel moet het tarief voor lang parkeren dan maar wat worden aangepast, zodat de totale inkomsten van het par keren gelijk blijven. Magda De Smet: "Deze oplos sing bestaat al in veel andere steden, ook in de omgeving, b.v. in Deinze. En ze werkt. Ik denk dat veel mensen dankzij zo'n kleine ingreep weer hun boodschappen in het stadscen trum zullen doen. En dat is toch goed voor het leven in Oudenaarde, dacht ik." SP Eine-Heurne-Mullem deelt uit Wat doe je zoal met Vader dag? Alles is al eens gezien en ge probeerd. Maar niet zo in Ei ne. Deskundige in alles wat met de goede kanten van het leven te maken heeft, Lucien Fou bert, kwam met een lumineus idee. Lucien: "Elk jaar geven wij met het Moeder- en Vaderfeest een geschenkje aan de men sen. Het is altijd een hele op gave om iets te vinden dat budgettair haalbaar is en toch bij zoveel mogelijk mensen in de smaak valt. Waarom, dacht ik, brengen we de mensen niet eens op zondag 10 juni ontbijt op bed?"? Hoewel dat laatste zeker niet letterlijk te nemen was, trok het team van Julien Verstrae ten op zondagochtend 10 juni de straten rond om bij de deel nemers aan het Moeder- en Vaderfeest een gratis verras- singsontbijt te bezorgen. Niet zo maar een paar broodjes, maar een volledig assortiment met kaas, jam, fruitsap, ge kookte eieren toe. Een initiatief dat heel wat mensen echt konden smaken Tuinfeest "De Drempel" Geraardsbergen De directie, het voltallig personeel en de Vriendenkring van "De Drempel", de basisschool voor Buitengewoon Onder wijs, Schillebeekstraat z/n te Geraardsbergen nodigt iedereen uit naar hun "Tuinfeest" op zaterdag 16 juni 2001. Vanaf 13.30 uur start het programma met een gevarieerd op treden door de leerlingen. Ondertussen kunt u genieten van een drankje, een lekkere ijscoupe of een echte Geraardsberg- se mattentaart. Om 17.30 uur opent het restaurant zijn deuren. Op het menu staat: brochetten (natuur, proven?aalse of champignonsaus) of pollak cressonette met bieslook en ci troensaus. Dorpskom Zandbergen weldra in het nieuw De gemeenteraad van Ge raardsbergen gaf op 5 juni 2001 zijn goedkeuring aan het gemeentelijk aandeel in de aanleg van een collector en de riolerings- en renovatiewerken in de dorpskom van Zandber gen. Na de faling van de aannemer vorig jaar, was het even wach ten op een vernieuwd ont werp. Maar indien alles nu zo als gepland verloopt, kunnen de werken nog dit jaar aanvat ten. Vernieuwd project Het opdrachtgevend bestuur Aquafin, maakte van de gebo den tijdsruimte gebruik om het oorspronkelijk plan enigs zins aan te passen. Het pomp station, oorspronkelijk aan de Dender voorzien, verhuist nu naar het Zandbergenplein. Vandaar wordt het afvalwater onder de Dender gestuwd naar de tweede weide rechtover de zuiveringsinstallatie, om er aan te sluiten op de reeds be staande collector die komt van Appelterre. Ook de werken ten laste van de stad, ondergingen enige wijzigingen. Zo wordt het rio leringsstelsel in het Zandber genplein, de Peperstraat en de Lestpolder volledig geschei den en wordt het oorspronke lijk voorziene voetpad vanaf de Molenbroekstraat richting Grimminge aan weerszijden omgezet in een fietspad. Fraai en veiliger Naast de oorspronkelijke functie, het aansluiten van de bestaande collector Grimmin ge en de geplande collector tot Waarbeke, beogen de werken een functionele en esthetische herwaardering van de buurt. Het gebruik van diverse mate rialen, groenplantvakken en straatmeubilair zullen onge twijfeld het Zandbergenplein verfraaien. Het verhoogd aan leggen van het plein en de as- verschuiving moeten er verder bijdragen tot langzamer ver keer. Er worden tevens een maximum aantal parkings voorzien. De brede voetpaden in de Pe perstraat die verder overgaan in fietspaden, evenals het ver nauwen van de rijweg in de Peperstraat en de Lestpolder tot 6 meter, zullen eveneens bijdragen tot meer verkeers veiligheid. De kostprijs van de werken werden geraamd op 83,5 mil joen, waarvan 21 miljoen ten laste van de stad. De aange vraagde subsidies op de riole ringswerken en de fietspaden moeten echter het stadsaan- deel ongeveer halveren. De uitvoeringstermijn be draagt 175 werkdagen. Om de hiner voor de aangelanden en weggebruikers te beperken, wordt de uitvoering van het werk in twee opeenvolgende fasen opgedeeld. Freddy De Chou Geraardsbergen De SVV-afdëliiig Geraards bergen nodigt al zijn leden en sympathisanten uit naar de volgende samenkomst op zondag 17 juni 2001 om 15 uur in de feestzaal "Bond Moyson", Vrede- straat 41 (ingang langs de B okerstraat) te Geraards bergen. Op het programma staat naast de gebruikelijke kof fie met gebak, de tombola en het gezellig samenzijn, ook een voordracht met als thema "De reisapotheek", door Jean-Pierre Angenon. Iedereen is van harte wel kom.

Voor Allen | 2001 | | pagina 12