Interessante provinciale SP-bijeenkomst rond partijvernieuwing EDITORI AAL Jongeren en vrouwen aan de politieke opvolging wordt gewerkt "Voor Allen" -15 juni 2001 3 Tijdens het weekend eens in een of ander tijdschrift blade ren kan bijwijlen leuke informatie opleveren. Zo ook in een zeer recent nummer van het weekblad HUMOnaar aan leiding van een interview met 'de eerste burger van het land', niemand minder dan dé Herman De Croo. Op de slotvraag van het artikel, ziet u een waardige opvolger voor uzelf?", antwoordt de blauwe goeroe met de hem ken merkende bescheidenheid: "Hier in mijn arrondissement, in De Croo-land, zeg maar, ben ik bezig met de opvolging in de partij. Maar een barok politicus... zoals ik zie ik niet direct". We zijn benieuwd naar die concrete opvolgings strategie, aangezien hijzelf er nog een tijdje wil mee door gaan, en dat anderzijds - en dit eerlijkheidshalve toegege ven - de VLD in onze kiesomschrijving her en der meer dan behoorlijk sterk staat zodat nogal wat jonge en minder jon ge pretendenten klaar staan. Dit als niet zo korte inleiding. Ook de SP speelt in de regio Aalst-Oudenaarde-Ronse kwa litatief en kwantitatief nog steeds een rol van betekenis. En ook bij de SP wordt aan de opvolging van het politieke per soneel, waar nodig uiteraard, volop gewerkt. Jongeren en vrouwen krijgen kansen, wat men ook zou kunnen beweren van hetzgn. statische van een eerder "traditionele"partij federatie. Het is immers verheugend vast te stellen dat ook de oude socialistische "bastions", zeker na de voorbije ge meenteraadsverkiezingen, jonge(re) mandatarissen in stel ling kunnen brengen, en die in meerdere gevallen zelfs een respectabel percentage van de SP-fracties in gemeente en/of OCMW-raad uitmaken. Voor de vuist weg citeren we de voorbeelden van o.m. Aalst, Denderleeuw, Geraardsber- gen, Oudenaarde, Ronse en Zottegem. En wat te denken van de casus Ninove, waar momenteel vijf van de zeven mandaten (gemeenteraad OCMWworden ingevuld door jonge en iets minder jonge, dynamische vrouwen. Hoopvolle perspectieven dus, en met de te verwachten bij komende schwung eigen aan het partijvernieuwingsproces, zal de aantrekkingskracht voor jongeren van de SP, met als logisch gevolg eveneens een grotere impact en actieve poli tieke participatie, zeker nog stijgen. Uiteraard blijft er op het vlak van verjonging en vervrouwelijking nog heel wat te doen. Probleemafdelingen in onze regio zijn er helaas nog voldoende. Maar er wordt aan gewerkt via een samen werkingsproces van Federatie, afdelingen en oudere man datarissen die de politieke opvolging elk op hun niveau kunnen begeleiden. Onze federale stuurgroep der Socialis tische Vrouwen kreeg inmiddels reeds een nieuwe dyna miek, na de vakantie zal allicht ook onze jongerenstructuur de nodige initiatieven nemen. In dat verband kan ook de vijfde editie van de zgn. "Zomeruniversiteit" van de SP (medio september te Nieuwpoort) een niet onbelangrijke rol spelen. Tijdens die tweedaagse zullen immers een 150- tal jongeren (10 a 15 uit elke Federatie) in werkgroepen brainstormen over de meest uiteenlopende politieke onder werpen, met vanzelfsprekend extra focus op het vernieu wingsproject van de SP. Hoe dan ook, in het vooruitzicht van de diverse verkiezin gen in de komende jaren zullen jongeren gegarandeerd kansen krijgen. Aan hen die te grijpen, de gezonde ambi ties waar te maken en de politieke opvolging te verzekeren. We zullen hen hierbij met genoegen begeleiden. Chris Vancoppenolle, Federaal SP-Secretaris Een uitstekende opkomst van partijmilitanten dinsdag 5 juni 11. In de balzaal van de "Voor uit" te Gent voor het Oost- vlaamse luik van de provin ciale "Ronde van Patrick Jans- sens", discussie met de leden over het SP-vernieuwingspro- ject zoals o.m. voorgesteld in diens Open Brief en boekje "Over de grenzen". Niet enkel qua aantal aanwe zigen (ca. 35 deelnemers uit de Federatie Aalst-Oudenaar- de-Ronse), maar ook op in houdelijk vlak had onze regio een belangrijke stem in het de bat. Zelfs met diametraal te genovergestelde visies (cfr. Herman De Loor tegen Dylan Casaer naar aanleiding van het door Stefaan Thijs aange brachte item over de SP als koepelpartij met o.m. AGA- LEV, ACW-progressieven, maar dat bewijst ook dat in onze Federatie politiek de bat in alle openheid en sereni teit nog mogelijk is. Andere opgemerkte interventie was er van Herman Van Herzeele in een reactie op de mogelijke naamsvergadering van de Par tij. Dit item (vrij hypothetisch, eerst een duidelijke lading en dan pas de vlag) haalde toch wel ergens het inhoudelijk peil der discussie globaal ge nomen naar beneden omdat er teveel tijd werd aan gespen deerd en andere thema's niet aan bod kwamen. Voor de rest een pluimpje voor opzet en uitwerking van deze toch wel boeiende activiteit, voorbode van nog belangrijkere decisie ve discussiemomenten in de periode najaar 2001-lente 2002 (wanneer het vernieu wingsproces dient afgerond). C.V. Herman De Loor en Dylan Casaer raakten het duidelijk nog niet eens over de oprichting van een koepelpartij. Stefaan Thijs op zoek naar een koepelpartij met o.a. AGALEV, ACW-ers en andere progres sieven. Herman Van Herzeele tijdens zijn opgemerkte tussenkomst inzake een mogelijke naamsver gadering.

Voor Allen | 2001 | | pagina 3