Zaad in het Valkenbakje "Voor Allen" - 29 juni 2001 11 Nick Van Der Meerssche op stap met 'oma' Godelieve en 'opa' Willy in de 1 mei-optocht. Opendeur Maar het is niet de bedoe ling dat de socialistische jeugdwerking zich daar op sluit. 'Eens we alles netjes in orde hebben, kunnen we de zaak ook openstellen voor tal van andere progres sieve jongerenorganisaties', stelt Timmy De Wolf voor op. 'Daarover praten we nu al met de ABVV-jongeren, de Jongsocialisten en de Groenen. Concrete afspra ken zijn er nog niet, maar we hopen echt dat we samen een progressief jongeren- trefpunt kunnen uitbouwen.' Ondertussen zeurt de groep niet over de ontelbare uren vrijwilligerswerk: dat hoort er gewoon bij. Wat niet wegneemt dat bij komende helpende handen en hoofden zeer welkom zijn. Een mens - en een vereni ging - leeft immers niet van geld alleen. Steun De Valken Wacht niet tot morgen, steun vandaag nog het schitte rend project van de socialistische jeugdbeweging. Zo bouwt u mee aan de toekomst van de socialistische bewe ging in haar geheel. Uw bijdrage - in de vorm van een storting of (bij voor keur) een doorlopende opdracht - is uiterst welkom en nuttig op rekeningnummer 853-8707230-57 van De Rode Valken, Koeistraat 39, 9300 Aalst (met vermelding 'steunactie 2001'). Wilt u meer informatie Bel dan Timmy De Wolf op 0473-27 91 77. Of beter nog: breng een bezoek aan de Zonnestraat 23 in Aalst. Dit kan elke zaterdagvoormid dag. Avonturenkamp in Zuid-frankrijk Van 15 tot 21 juli trekken De Valken, hun ouders en sym pathisanten naar Zuid-Frankrijk voor een bouillabaisse van avontuur, sport en cultuur. Voor wie dat wenst, staan onder meer zeilen, duiken en paardrijden op het pro gramma. De prijs alles inbegrepen (vervoer, logement, maaltijd, deelname activiteiten) bedraagt slechts 15.000 Bef. Voor de kleinsten kost het 11.000 Bef. en wie het avonturenpakket links Iaat liggen, betaalt 12.000 Bef. Iedereen - van jong tot een beetje minder jong - mag mee. Inlichtingen en inschrijvingen Jean-Paul Ringoir, tel. 053-70 52 44. miljoen frank nodig om het huis leefbaar te maken. Tot nogtoe hebben we een klein miljoen gestopt in verbete- ringswerken, maar dat brengt ons slechts halfweg. De dringendste werken voor de komende periode zijn het brandvrij maken van trap pen en deuren en de bekle ding van muren en vloeren. Wij schatten dat we daar voor in 2001 ongeveer 400.000 frank nodig heb ben, en in 2002 nog eens hetzelfde bedrag.' Dat geld zal niet uit de lucht komen vallen. Zoals het een socialistische organisatie past, wordt het lidgeld laag gehouden (500 frank voor het eerste kind, 300 frank voor de volgende uit het zelfde gezin). Die inkom sten gaan volledig naar een - uitstekende - verzekering voor alle risico's en de in formatie aan de leden. De Valken moeten dus een beroep doen op uw porte monnee om dit uitstekende project te laten slagen. Hoe u kunt helpen, leest u elders bij dit artikel. Maar loont het ook de moeite dat u uit pakt Ongetwijfeld. Het publiek en de belangstelling voor de jeugdactiviteiten be staan nu al en zullen nog groeien naarmate de om standigheden verbeteren waarin gewerkt kan wor den. Als de middelen daar voor gevonden worden, krijgen De Valken straks een benijdenswaardig lo kaal dat een grote aantrek kingskracht zal uitoefe nen. In de Zonnestraat be schikken ze over een kel der (niet voor de stoute kinderen, maar om het ma teriaal te stockeren) en een gelijkvloers met bijkomen de opslagruimte, toilet en keukentje. Op de eerste verdieping is er een secretariaat, een ont vangstruimte en een verga derzaaltje. Op de tweede verdieping is de grote zaal (voor binnenactiviteiten en andere evenementen). Bui ten ligt een mooie, grote en uitermate gechikte tuin te wachten voor de buitenacti viteiten. Daarnaast zijn er nog een sportveld (basket en minivoetbal) en toiletten. De jeugdbeweging De Valken vormt onder meer de basis van het Trommelkorps Bert Van Hoorick, dat in 1961 door Bert zelf werd opgericht. Het telt ongeveer 30 leden. Vandaag zet Yvette Van Hoorick als beschermvrouw van het trommelk orps de steun van Bert voort. Een groepje doordrijvers maakt er zijn levenswerk van om de socialistische jeugdbeweging te doen bloeien. Dat gaat niet altijd even gemakkelijk, maar toch boeken ze mooie resul taten. Als u ook vindt dat de jeugd de toekomst is, ver dienen ze uw volle steun. Niet alleen morele steun is nodig, er moet ook zaad in het bakje van De Valken ko men. Hoewel het in deze tijden bar moeilijk is om een dege lijke jeugdwerking te ont plooien, mag de prestatie van De Valken gezien wor den. De groep bereikt weke lijks een dertigtal kinderen tot 12 jaar met een hele waaier van activiteiten. De zaken worden heel systema tisch en planmatig aange pakt. Volgens Timmy De Wolf, één van de drijvende krachten, staat voor volgend jaar de uitbreiding van de leeftijdsgroepen tot 14 jaar op de agenda. Een paar jaar later zullen ook de 15- tot 18-jarigen aangesproken worden. Maar om die groei mogelijk te maken en de jongeren op te vangen in verantwoorde en comfortabele omstandig heden, is er degelijke huis vesting nodig. Die vonden De Valken (en het ermee verbonden Trommelkorps Bert Van Hoorick, dat ook nog eens zo'n dertig leden telt) in de Zonnestraat. Daar huren ze sedert vier jaar een voorheen leegstaand pand van het Gemeenschapson derwijs. De infrastructuur is schitterend... ware het niet dat het gebouw aan een zware opknapbeurt toe is. Verbeteringswerken Werker van het eerste uur en duivel-doet-al Patrick Ot- toey geeft tekst en uitleg: 'Volgens het bestek is er ge spreid over enkele jaren 1,8 Eens volledig opgeknapt, worden het huis en de terreinen aan de Zonnestraat de ideale omgeving voor de uitbouw van de socialistische jeugdwerking.

Voor Allen | 2001 | | pagina 11