REGIONAAL Floorballcompetitie in Denderleeuw T n Pi«arren<omité verbroedert Iddergem gaat uit de bol voor wielerweekend 12 29 juni 2001 - "Voor Allen" De 'Bierleppen' - de winnaars. Ter gelegenheid van kermis Leeuwbrug ging op zondag 10 juni de tweede floorbalcompe- titie door. Deze 'hockeycom- petitie' werd opnieuw met succes georganiseerd door floorbalclub Stimulo Dender leeuw. Ook mochten we al weer gebruik maken van hun clubmateriaal. Na vorig jaar de tweede te zijn geëindigd, was een delegatie van JS Den derleeuw opnieuw van de par tij- Wij hadden immers iets te ver dedigen? Start werd gegeven om 15.00 uur. De eerste drie wedstrijden wonnen we met 8-0, 5-0 en 3- 1Door deze kwalificatiewed strijden te winnen, kwamen we rechtstreeks in de finale. Ook 'De Bierleppen' wonnen alle wedstrijden. Alweer speelden we dus tegen 'De Bierleppen', een herhaling van de finale van vorig jaar. JS Denderleeuw vertrok met een handicap. Enkele spelers kwa men niet opdagen, waardoor we net als vorig jaar met pre cies vijf spelers waren. Hier door was geen enkele vervan ging mogelijk. De Bierleppen daarentegen waren met vol doende spelers om zich fysiek te sparen. Bij aanvang van de finale had den we direct begrepen dat het weer een harde wedstrijd zou worden. We kwamen na enke le minuten op voorsprong. Om deze voorsprong te verde digen en ons veilig te stellen, gingen we direct op zoek naar een tweede doelpunt. Toen sloeg het onheil toe. On ze SP-voorzitter, Stefan De Koek werd per ongeluk ge raakt door een stick van een tegenstrever, net naast het oog. Hij moest de wedstrijd staken om de wonde te laten hechten. Inderhaast werd de hulp ingeroepen van Jeroen De Vis en Stephen Malfroid, twee jonge kereltjes die bereid gevonden werden ons uit de nood te helpen. Maar het mocht niet baten. De Bierleppen maakten gebruik van hun fysieke overmacht en wonnen de finale voor de tweede maal. De eindstand: 1-5. De uitreiking van de bekers was er niet minder leuk om. De ambiance van de kermis liet zich goed voelen toen Sonja en Simonne de bekers overhandigden. We zullen volgend jaar onze tweede plaats opnieuw verde digen. Liefst winnen we een keer de finale! Zaterdag 30 juni wordt weer een hoogdag voor het Godveer- degemse picarrencomité. Die dag verbroedert het opnieuw met de inwoners van La Faloi- se, een lieftallig en pittoresk dorpje in het Noord-Franse Pi- cardië. We doen nog één keer uit de doeken waarom het picarrenco mité verbroedert met Picardië. Welnu, voor vele Godveerde- gemnaars was seizoenarbeid pakweg een halve eeuw gele den een economische noodzaak om in het onderhoud van hun kroostrijk gezin te voorzien. De meesten onder hen vonden werk in de landbouwsector en niet zelden was dat in het noor den van Frankrijk. Na culturele of historische trek pleisters als Gent, Brussel, Ou denaarde of Doornik heelt het comité dit keer de regio Ronse in het brandpunt geplaatst. Het is dan ook in Ronse dat de voorzitter Roger Serbruyns za terdagmorgen de feestelijke dag zal inzetten met de nodige luister en een eerste heildronk. Voor en na het middagmaal zal de voorzitter het comité samen met zijn Franse geestesgenoten doorheen een aantal lokale at tractiepolen en bezienswaar digheden loodsen. Zo staan on dermeer een bezoek aan het textielmuseum in Ronse, de brouwerij Dupont in Tourpes en het musée de la vie rurale in Huissignies op het programma. Hoogtepunt van de dag is uiteraard het verbroederings feest zelf, dat ook dit jaar plaatsvindt in de feestzaal van café Gasthof in Erwetegem. Beslist een aanrader voor wie graag herinneringen ophaalt uit grootmoeders tijd of een aardig mondje Frans wil spreken of gewoon een allergezelligste avond wil meemaken. U komt ongetwijfeld ook Voor meer inlichtingen kunt u terecht bij de voorzitter: R. Serbruyns (09-260 33 22). Luc Solemé Cuba-Tombola Culturele Jongerementrale De JS-pIoeg met beker en lichtgehavende voorzitter. De Culturele Jongerencentrale van Zottegem organiseerde in het kader van hun 'Cuba-Jaar 2001' een Cubaans etentje, alsook een tombola ten voor dele van een andersvalidenin- stelling in Havana. Na het succesvol etentje op 12 mei laatstleden - dat zo'n 140 belangstellenden lokte - wordt alles in gereedheid gebracht om de grote plas over te ste ken naar het land van Fidel. Hierna volgen de winnende nummers van de tombola: 024613 024803 025329 025477 025225 025497 025514 026554 026603 026825 027233 De prijzen kunnen afgehaald worden bij Kurt De Loor - Provinciebaan 220 te 9620 Zottegem (tot 1 augustus). Rest nog alle sympathisanten, medewerkers aan het etentje en in het bijzonder de 'Vrien den van Cuba' van harte te be danken voor hun steun en hulp. Socialismo a muerte Kurt Zaterdag 7 en zondag 8 juli 2001 is het zover. Eens te meer zal Iddergem in de ban van het wielergebeuren gevat zitten. Wat staat er zo al lemaal op het programma. Niet minder dan 5 wielerwed strijden in twee dagen. Zaterdag 7 juli: 13 uur start nieuwelingen 60 km., 15 uur start juniors en te 17.30 uur start elite voor het provinciaal kampioenschap. Zondag 8 juli: oude gloriën op de fiets. Wat u als onmogelijk acht, realiseerde men te Idder gem. Heel wat renners van toen, waaronder meerdere kampioenen komen enkele rondjes toeren. Wie dit alles wil meemaken moet zeker en vast aanwezig zijn op de voorstelling te 12.45 uur in de Groebel. Star ten doen ze te 13.00 uur. Te 15.00 uur is er de start van de elite zonder contract aange vuld met de beloftes. Af te leggen afstand 116 km. over 15 ronden. Zondag is er ook heel wat randanimatie. Zo zal de Euro pese vice-kampioene Dal Nip pon Karate De Deyn Ilse, de monstraties geven. Het ganse gebeuren staat on der de controle van wielerco- mité Iddergem 2001. Alle wielerliefhebbers worden er verwacht! Firmin Verbrugge I

Voor Allen | 2001 | | pagina 12