Een nieuwe zomer in het Abdijpark van Geraardsbergen r Nieuw bestuur Milieuraad Haaltert Goeferdinge viert kermis 2001 Weetjes uit het O.C.M.W.'Ninove "Voor Allen" - 29 juni 2001 15 Met de vakantieperiode in zicht wordt er momenteel druk gewerkt aan de jaarlijkse opknapbeurt in het St.-Adri- aansdomein. Nadat in het najaar 2000 een volledige nieuwe openbare verlichting werd geïnstalleerd, zijn thans de onderhoudswer ken aan de gang in het park zelf. De nieuwe, in eigen beheer, aangelegde bloemperken ogen prachtig. De zitbanken wer den geverfd en het speelplein werd opgefrist. Er werden nieuwe vuilnisbakken en Am sterdammertjes geplaatst om het wildparkeren tegen te gaan rond het Abten- en Koetshuis. Hopelijk blijven we verder ge spaard van vandalisme, al moeten we ieder jaar vaststel len dat dit ons toch telkens te beurt valt. Misschieneen tip voor onze politie om op regel matige tijdstippen een oogje in het zeil te houden. We kijken ook reeds uit naar de 5de editie van de Adriaans- concerten in juli en augustus. Momenteel wordt er volop ge werkt aan de aanleg van nieu we wandelwegen in het park en bos. De asfaltlaag wordt weggenomen en vervangen door 'dolomiet', een milieu vriendelijke aanpak. Het prachtig herstelde 'melk- huisje' zal voortaan alle dagen open zijn tijdens de zomer maanden voor de bezoekers aan het Abdijpark voor het nuttigen van een frisdrank of ijsje. Ook onze musea zijn klaar om de talrijke bezoekers te ont vangen. De opbouw van een mini-openluchttentoonstelling van drie ontmantelde machi nes uit de Unalfabriek, ons ter beschikking gesteld door Swedish Match, is zeker een verrijking voor het lucifermu seum. De vzw De Abdij is klaar voor een nieuwe sfeervolle zomer in het park. We verwachten U. Patrick Flamez Op 11 juni 2001 kwam de mi lieuraad voor de eerste maal samen dit jaar, dit in aanwe zigheid van de nieuwe sche pen van Leefmilieu Gina Ver- bestel (VLD). Als eerste punt op de agenda stond de verkiezing van het nieuwe bestuur, dat er voor taan als volgt uitziet: voorzit ter Etienne Provost (Natuur en Milieu Haaltert), onder-voor zitters Herman Gees (voorzit ter sportraad) en Dirk Roe- landt (VZW Wild natuurbe houd) en penningmeester Jo zef De Deyn. Er werd meteen een planning opgesteld voor het komend werkjaar. Als resultaat van de ter plaatse gehouden brain storming kwamen volgende punten naar voren: zwerfvuil- actie, preventiecampagne af- valsortering, beplanting aan gekochte gronden door de ge meente, sensibiliseringscam- pagnes, plaatsen extra ver keersborden in veldwegen (enkel voor fietsers en land bouwvoertuigen), ecologisch parkbeheer Warandepark... Christophe De Pauw (ILVA) gaf de nodige informatie i.v.m. de lessenreeks 'Oplei ding tot kompostmeester' die in het najaar zal gegeven wor den. Het betreft 4 theorieles sen (gegeven op dinsdagavond en zaterdagvoormiddag), 2 praktijklessen en 1 uitstap. In schrijven dient te gebeuren vóór einde augustus en is vol ledig kosteloos. Er is geen examen voorzien voor het be komen van de titel 'kompost- meester'. Er werd ook nog medegedeeld dat er in september een verga dering zal plaatsvinden rond het 'Stroombekken Molen beek (Zottegem, Herzele, Er- pe-Mere, Haaltert en Aalst)'. Er werd onlangs een studie uitgevoerd omtrent het 'Stroombekken Molenbeek' door Belconsulting en tijdens deze vergadering zal iemand van Belconsulting wat meer uitleg komen geven over deze studie. Bart Muylaert Begin juli viert de Geraards- bergse deelgemeente Goefer dinge zijn jaarlijkse kermis. Het lokale feestcomité pakt telkenmale uit met een ganse reeks aan activiteiten en dit jaar is dit niet anders. - Zaterdag 30 juni 2001: 3" Goeferdingse 'Kermisjog- ging' met de medewerking van Atletiek Club Geraards bergen met start en aankomst aan café 't Pleintje. 14.30 uur: Kinderjogging over 500 en 1.000 m., inschrij vingsgeld 50 Bef. 15.30 uur: Jogging over 3-6- 12 km., inschrijving 100 Bef. Bekers voor winnaars en voor iedere deelnemer een ge schenk. - Zondag 1 juli 2001: 18' Grote Barbeque in de Pa rochiezaal Sint-Bavo, School straat en dit van 11.30 tot 14 uur en van 17 tot 20 uur. Deelname: 350 Bef. Kinder menu: 250 Bef. - Zaterdag 7 juli 2001: vanaf 21 uur gratis T-Dansant in café 't Pleintje voor jong en minder jong. - Zondag 8 juli 2001: 15.30 uur: Folkloristische 'Mattentaartenstoet', een his torische en ambachtelijke evo catie met tal van prachtige praalwagens over deze Ge- raardsbergse lekkernij. 17 uur: 29" Gouden Matten- taartenworp nabij de Kerk met als hoofdprijs een 'Gouden halsmedaillon' in de vorm van een mattentaart ter waarde van 15.000 Bef. 17.30 uur: Gratis 'Kermis T- Dansant' met Caroline en Paul in de Parochiezaal Sint-Bavo. J.L. In het kader van de welzijnscampagne "Geef kleur aan solida riteit" met als jaarthema 2000 "Uitsluiting uitgesloten" werd een beeld geschonken aan de Stad. Het beeld werd vervaardigd uit hout en steen en heeft een hoogte van ongeveer 3 meter. Het beeld werd vervaardigd door de leerlingen van de Gemeente lijke Academie voor Beeldende Kunst Ninove en Liedekerke. Er werd vanuit de Raad geopteerd voor een plaatsing bij het bloemenperk aan de ingang van de sociale dienst van het O.C.M.W., de sociale bekermat bij uitstek. - Onze bewoners van het rusthuis en de serviceflats Ninove- Denderwindeke hebben deelgenomen aan een rondrit door de stad met het toeristisch treintje op 21 mei jl. - Op dinsdag 19 juni jl. stond de jaarlijkse uitstap naar zee op het programma. Zij zijn met de autobus richting Nieuwpoort gereden en hebben er een heel fijne dag gehad. - Ook een uitstap naar het recreatieoord De Gavers staat nog op het programma. Gebouw "De Cooman" - fase II - invularchitectuur: aanstelling veiligheidscoïrdinator. In toepassing van wettelijke beschikkingen betreffende de tij delijke en mobiele bouwplaatsen, werd in raadszitting van 9 december 1999 het Studiebureau De Klerck nv aangesteld als coördinator-ontwerp. Bij raadsbeslissing van 16 maart 2000 nam de Raad kennis van het schrijven van Studieburo De Kleck nv dd. 25 februari 2000 waarin gesteld werd dat de contractuele binding tussen Studie buro De Klerck nv en het O.C.M.W.-Ninove opnieuw van kracht wordt bij het terug in voege gaan van de eis tot aanstel ling van een veiligheidscoördinator en verklaarde de Raad zich akkoord met de inhoud ervan. Nu alle voorbereidingen getroffen werden, kunnen wij uitein delijk aan de slag voor de verbouwingswerken (sociale appar tementen en dienstverlening/administratie OCMW). Zoals jullie wellicht al weten zal dit mijn laatste bijdrage over het OCMW zijn. Als opvolger van ontslagnemend gemeente raadslid Jef De Doncker zetel ik, vanaf 30 mei 2001in de ge meenteraad. Ikzelf wordt opgevolgd door Daisy De Vierman, U allen bekend. Zij was reeds jarenlang personeelslid van het O.C.M.W. In inwerkingsperiode zal Daisy niet nodig hebben. Zij kent het reilen en zeilen van het O.C.M.W. als geen ander. Na haar opruststelling zal het maar even temg van weggeweest zijn. In de O.C.M.W.-raad zal zij samen met Ann Vanden Berg- he de SP vertegenwoordigen. Langs deze weg wil ik Ann Van den Berghe bedanken voor de aangename, toffe en vlotte sa menwerking van de voorbije periode. Tevens wens ik Daisy De Vierman veel succes toe met haar eerste politiek mandaat. Als ik terugblik op de voorbije legislatuur in de meerderheid en nu enkele maanden in de oppositie kan ik stellen dat ik een re sem ervaringen rijker ben geworden. Ik ben blij dat ik, via de partij en de kiezers de kans gekregen heb om dit mandaat te vervullen. De O.C.M.W.-problematiek lag mij nauw aan het hart. Kristel VAN DEN BOSSCHE _y Blomme korpschef lokale politie Haaltert - Denderleeuw Op de recentste politieraad van 11 juni 2001 stond er maar 1 enkel punt op de agen da, nl. de voordracht van een kandidaat-korpschef van de lokale politie. Uit het proces-verbaal van de selectiecommissie dd. 17 mei 2001 houdende het horen van de kandidaten en het controle ren van de overeenstemming met het profiel voor de betrek king van korpschef van de lo kale politie, blijkt dat 1 kandi daat als zeer geschikt en 2 kandidaten als geschikt be vonden kandidaten aangewe zen werden. De politieraad diende 1 kandi daat voor te dragen om door de Koning te worden aange wezen als korpschef voor een termijn van 5 jaar. De heer Blomme, huidig Rijkswachtcommandant Den derleeuw, werd met voltallig heid van stemmen verkozen en zal dus voor de komende termijn van 5 jaar korpschef zijn van de lokale politie Haaltert - Denderleeuw. Bart Muylaert

Voor Allen | 2001 | | pagina 15