Vijfde editie 'Zomeruniversiteit' SP-Jongeren ^■mhnmhhmhni PROVINCIALE SP-RONDE: Verkiezing SP-Voorzitter: Patrick Janssens enige EDIT0RI AAL Vlaams Blok De anti-sociale Partij bij uitstek Alvast te noteren r 15-16 september, "De Barkentijn" Nieuwpoort "Voor Allen" - 29 juni 2001 3 Vakantiecentrum "De Barkentijn" te Nieuwpoort, ideale lo- katie voor Zomeruniversiteit, editie vijf. Na een periode van windstilte wordt door de SP opnieuw aangeknoopt met het in het re cente verleden succesvolle initiatief van de zogenaamde "Zomeruniversiteit" (er zijn ook enkele "winteri'-edities geweest), maar dan wel nieu we stijl. Op zaterdag 15 en zondag 16 september eerstkomende wor den in het schitterend gelegen (pal aan de zeedijk!) vakantie centrum "De Barkentijn" te Nieuwpoort voor de eerste keer sinds de start van de jon- gerenvernieuwing, terug zo'n 150 "nieuwe" gezichten een weekend samengebracht om te brainstormen over de meest uiteenlopende politieke on derwerpen. Met deze keer uiteraard ook extra-focus op de vernieuwingsoperatie van de SP en de inbreng van de jongeren daarbij. De discussie gebeurt in een tiental werk groepen begeleid door diverse parlementairen (o.a. onze fe derale voorzitter Dirk Van der Maelen), federaal secretaris sen (zoals ondergetekende) en specialisten uit SEVI, IPSA, Vormingscentrum H. Vos en ministeriële kabinetten. Op de plenaire slotvergadering is SP-voorzitter Patrick Janssens van de partij (letterlijk dan). Praktisch Deze activiteit richt zich tot jonge(re) mandatarissen, be stuursleden van de SP- en JS- afdelingen, verkiezingskandi daten en politiek geïnteres seerden, en in principe ook naar degenen die nog niet een eerdere editie meemaakten (hoewel daarover niet te streng gedaan wordt). Voor deelnemers uit onze Federatie zijn nog een 5 a 6 plaatsen be schikbaar. Deelnamekosten (logies alle maaltijden) ten laste van de Federatie. Interesse? Geef dan vliegensvlug een seintje aan federaal SP-secre- taris Chris Vancoppenolle (055-21 48 50 tijdens de kan tooruren, 054-33 00 00 's avonds of GSM 0497-48 55 34). C.V. Uittredend SP-voorzitter Patrick Janssens, enig kan didaat voor het mandaat de volgende twee jaar. Volgt Patrick Janssens zich zelf op als SP-Voorzitter bij de verkiezing van het mandaat later op het jaar in het vooruit zicht van het Administratief en Politiek Congres van 13 oktoiber 2001? Dat zullen alle SP-leden, gere gistreerd in het centraal leden bestand van de partij per 15 juni 11., kunnen uitmaken via een geheime stemming onder gesloten briefomslag in de pe riode tussen 17 september en 5 oktober aanstaande. Statutair konden tot 15 juni kandidaturen ingediend, maar blijkbaar kon, wou of durfde geen andere eminente SP'er met de uittredende (en her kiesbare) voorzitter in het strijdperk treden. Hoe dan ook is Patrick dus enige kandidaat, maar dat maakt de verkiezing er niet minder interessant om. Hoe zullen de leden de voor bije twee jaar voorzitterschap evalueren? Kan het vernieu wingsproces zoals door hem geïnspireerd voortgezet? Evenveel vragen die via de voorzittersverkiezingen allicht afdoende antwoord krijgen. Niet minder dan 39 afdelingen ondersteunden de voordracht van Kd. Janssens, samen goed voor 27.514 leden (dus aan zienlijk meer dan de statutaire minimumnorm). Onder die af delingen ook uit onze Federa tie Denderleeuw, Geraards- bergen, Maarkedal en Ouden aarde. We hoeven hoogstwaarschijn lijk niet te beklemtonen dat de voorzittersverkiezingen be langrijk zijn voor de toekomst van de SP, zowel organisato risch als politiek. Afdelingen dus best hun leden extra moti veren tot deelname, welk standpunt de individuele le den-kiezers ook innemen. Maak dus gebruik van het sta tutair recht en doe mee. Trou wens, niet onbelangrijk, de stembrief kan portvrij naar het nationaal secretariaat terugge stuurd worden, voor zover de 'kostprijs' van de participatie voor iemand een probleem kan zijn. C.V. N Het Vlaams Blok zegt op te komen voor het modale gezin en de gewone Vlaming. Maar voor Guy D'Haeseleer, BV- parlementslid uit Ninove, heeft dat 'sociaal' zijn wel een heel bijzondere betekenis. Dat blijkt uit zijn tussenkomsten in het parlement. Jonge werklozen bijvoorbeeld zijn gewaarschuwd. D'Hae seleer kantte zich in het parlement steevast tegen de maat regelen van de regering om jonge werklozen een kans te geven op de arbeidsmarkt. Werklozen in het algemeen beschouwt D'Haeseleer als cri- mele fraudeurs. Als de RVA geen onaangekondigde con troles meer mag uitoefenen op de gezinstoestand van de werkloze reageert hij als volgt: "Met de nieuwe procedure kunnen personen die fraude willen plegen, zich voorberei den op het onderhoud op het werklooseidsbureau. Ook kunnen zij alle sporen die kunnen wijzen op samenwoonst, nu vooraf uitwissen". Volgens D'Haeseleer zijn alleen dreigende sancties effec tief om werklozen actief naar een job te doen zoeken. Maar niet alleen de werklozen worden door het Blok gevi seerd. Ook werknemers moeten op niet veel sympathie re kenen van D'Haeseleer. Een verplichte arbeidsduurvermindering en een vierdaag se werkweek zijn volgens hem uit den boze. Deze vakbon den hebben volgens hem bovendien teveel macht, omdat ze vertegenwoordigd zijn bij de NMBS, meepraten over de so ciale zekerheid of collectieve arbeidsovereenkomsten af sluiten. Hij diende een wetsvoorstel in om het stakingrecht aan banden te leggen en de onderhandelingsvrijheid en belan- genverdediging door de vakorganisaties bij sociale conflic ten aan banden te leggen. Conclusie; Het Blok is antisociaal en bovendien weinig ori gineel. De praatjes van D'Haeseleer tegen werklozen, werknemers en vakbonden lijken verdacht veel op wat ui terst-rechtse partijen in de jaren dertig uitkraamden. Dirk VAN DER MAELEN. Volks verten woordiger Dinsdag 18 september 2001 om 20 uur Stadsschouwburg Van Britsomstraat 21 te Sint-Niklaas Intentieverklaring P. Janssens (n.a.v. de SP-voorzittersverkiezingen) Een activiteit die niemand onverschillig mag laten «■'i*

Voor Allen | 2001 | | pagina 3