CULTUUR ACTIVITEITENKALENDER Festival van Vlaanderen aan de Dender te Geraardsbergen 6 31 augustus 2001 - "Voor Allen" door C.S.C.-VORMINGSWERK GEWEST AALST - OUDENAARDE - RONSE CSC-Stookt Ronse Zaterdag 1 september 2001 om 19.30 uur Volkshuis Stookt, E. Solvaystraat 37 - Ronse Algemene Ledenvergadering Na de vergadering is er gelegenheid tot het nuttigen van een koude schotel. Inschrijven kan bij de bestuursleden aan zeer democratische prijzen. CSC-Eine-Heurne-Mullem Zondag 2 september 2001 van 12 tot 14 uur Zaal Royal, N. De Tièrestraat 166 - Eine Jaarlijks Koud Buffet Een voormiddag geen eetmaal klaarmaken en kom bij ons lekker eten. Deelname 400 fr. voor volwassenen en 250 fr. voor kinderen. Inschrijven tot 28 augustus 2001. Tel. 055-31 43 69 CSC-Brakel Zaterdag 1 september 2001 om 14 uiur Voetbalveld Zegelsem Wandeltocht met geutelingendegustatie Een mooie wandeltocht in de Vlaamse Ardennen dwars door Eist gevolgd door een degustatie van de lekkere Geutelingen. Vergeet uw aangepast schoeisel niet. CSC-Dender Geraardsbergen Zondag 2 september 2001 om 15 uur Baronie van Boelare, Geraardsbergen-Nederboelare Concertnamiddag Festival van Vlaanderen aan de Dender Met het optreden van de Volksmuziekgroep "Olla Vogala" met het programma "Amor": traditionele en eigentijdse lie deren rond de "liefde" en alles wat daarmee te maken heeft. Groepsdeelname, toegang 200 Bef. We verzamelen om 14.45 uur aan de toegang van het Kas teel. CSC-Oudenberg Geraardsbergen Zaterdag 8 september 2001 om 15 uur Geleid Bezoek Dorpsschooltje Smeerebbe-Vloerzegem In het kader van de "Open Monumentendag" loopt er een tentoonstelling "3 D-Multimedia" met als thema "Metaal". We verzamelen om 14.30 uur aan het Statieplein. CSC-Vormingswerk, CSC-Studiekring, CSC-Dender CSC-Oudenberg Geraardsbergen Zondag 9 september 2001 om 14.30 uur Open Monumentendag Grondstof, stof tot nadenken - metaal Geleide stadswandeling met bezoek aan Manneken-Pismuse- um, St.-Bartholomeuskerk, Oud-Hospitaalkerkje, Abdij park en Oudenbergsite. Samenkomst en start aan het Manneken-Pismuseum op de Markt van Geraardsbergen om 14.15 uur. Het Festival van Vlaanderen opent terug zijn feestelijke muzikale poorten in septem ber en oktober 2001. Ook in Oost-Vlaanderen en in Ge raardsbergen wordt er gemu siceerd. Binnen dit kader wordt er gestart met een nieuw initiatief: het "Festival van Vlaanderen aan de Den der". Dit wordt een muzikale sa menwerking met de andere steden en gemeenten aan de Dender rond een centraal jaarthema, voor 2001 "Volks muziek". De reeks wordt geopend op zondag 2 september 2001 om 15 uur in de "Baronie van Boelare" te Geraardsbergen met het optreden van de Volksmuziekgroep "Olla Vo gala" met het programma "Amor", waar uiteraard het thema "liefde" centraal staat. "Olla Vogala" streeft naar de realisatie van een fascineren de en originele verbeelding van muziek, woord en klank. Uit heel haar wezen spreekt dat interculturaliteit en mul- ti-etniciteit geen inhoudsloze begrippen hoeven te zijn. Schijnbaar moeiteloos ver broedert zij oude en nieuwe muziek, intrigeert zij door eigenzinnige, avontuurlijke arrangementen van bestaande en geïmproviseerde klanklij- nen. Olla Vogala ademt ver schillende muzikale stijlen, maalt niet om een stijlbreuk meer of minder en zoekt naar interpretaties die een nieuwe inhoud geven aan de rijke tradities waaruit zij put. Deze bizarre combinaties en kruisbestuivingen zorgen voor een repertoire waarin middeleeuwse muziek, bourées uit de Auvergne, Monteverdi, originele Vlaamse volksmelodieën, Arabische liederen, oude Franse ballades, a-capella- zang, performance, Middel nederlandse recepten, eigen composities en improvisaties op nieuwe en bestaande the ma's naast elkaar leven en dialogeren. Daarbij komt nog een flinke scheut jazz en experiment, alsook bezieling en plezier. Zo vermag Olla Vogala - me de vanuit de differentiële achtergronden van de muzi kanten - zowel liefhebbers van klassiek als van folk, jazz en wereldmuziek, aan te spreken. "Amor" Voor de derde concerttournee werd deze keer voor een wat compactere bezetting geko zen, een gelijkaardig groeps geluid maar met een sterkere inbreng van de muzikanten zelf: 3 violen, 3 blazers, do- bro, draailier, accordeon, gamba, bas, percussie en de stemmen van Ludo (Ambro zijn) en Djamel. Met deze kern van muzikan ten uit folk, jazz en klassiek krijgen we een krachtige "groepsound" te horen in nieuwe composities en arran gementen van traditionele en eigentijdse liederen rond de "Liefde" en alles wat daar mee te maken heeft? Dit "wereld-orkest" met doorwinterde muzikanten, brengt als "Ambassadeurs van de muziek" een geslaagd huwelijk van oude muziek, wereldmuziek en de muziek van de zich aangekondigde nieuwe eeuw. Info Deze concertnamiddag op zondag 2 september 2001 om 15 uur in de "Baronie van Boelare" is een organisatie van de Stedelijke Culturele Raad, CC De Abdij en m.m.v. de Baronie van Boe lare, het Stadsbestuur en het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap in het kader van het "Festival van Vlaan deren". De toegang bedraagt: 200 Bef. Kaarten zijn te bekomen bij de Dienst Cultuur, Abd ijstraat 10, tel. 054-41 41 74. CSC-0uter op bezoek naar een zeldzame weelde De CSC-afdeling Outer trekt op zondag 9 september 2001 op daguitstap naar Gent en de Leiestreek voor een be zoek aan het tentoonstel lingsproject "een zeldzame weelde", kunst van Latem en de Leiestreek uit de periode 1900-1930. Er wordt een bezoek ge bracht aan drie tentoonstel lingen in drie verschillende musea - "De eerste Latemse groep" CSC-0uter Zondag 9 september 2001 Bezoek aan "Een zeldzame weelde" Kunst van Latem en de Leiestreek 1900-1930. Een tentoon stellingsproject op drie verschillende locaties in Gent, Dein- ze en Deurle. Toegang: 300 fr. voor de drie tentoonstellingen. Samenkomst om 10 uur aan het Museum voor Schone Kunsten in het Ci tadelpark te Gent. (1898-1914) in het Muse um voor Schone Kunsten te Gent. - "De impressionistische groep" (1905-1914) in het Museum van Deinze en de Leiestreek in Deinze. - "De expressionistische groep" (1920-1930) in het Museum Dhondt-Dhaenens te Deurle. De toegang tot de drie ten toonstellingen bedraagt 300 fr. We verzamelen om 10 uur aan het Museum voor Schone Kunsten in het Citadelpark te Gent. Iedereen is welkom. i^—i-

Voor Allen | 2001 | | pagina 6