Rock Zottegem beter dan ooit Cuba: embargo of blokkade 8 31 augustus 2001 - "Voor Allen" "Rock Zottegem beter dan ooit" en "Topaffiche lokt gro te massa naar Egmontstad" ti telde de meestgelezen krant van Vlaanderen. En of ze ge lijk had Wie erbij was kan dit beamen. Dubbelfestival Het dubbelfestival kondigde zich positief aan; de voorver koop voor zowel Dance- als Rock Zottegem liep als een trein. Dance Zottegem op vrij dag, dat aan z'n eerste editie toe was, kon rekenen op zo'n 2.000 toeschouwers. Hiermee nam dit dance-evenement een vliegende start, wat beloftevol kan worden genoemd voor de toekomst. De optredende groepen op Rock Zottegem (zaterdag 7 ju li) speelden voor een nokvol huis (lees: 8.000 kijk- en danslustigen). Rond 20.30 u. diende de toegang eventjes te worden afgesloten omdat het festivalterrein ei-vol zat. Een aantal attracties (benji-run en - acro) werden stopgezet om extra capaciteit op het festival terrein mogelijk te maken zo dat alle toegestroomde mu ziekliefhebbers na een korte wachtbeurt toch het terrein konden betreden. Jongsocialisten deden het alweer Het is een traditie in Zottegem dat de plaatselijke Jongsocia listen-afdeling haar werkjaar afsluit met een ontspannende activiteit welke blijkbaar jaar- na-jaar uit zijn voegen barst. De in totaal 10.000 bezoekers van dit dubbelfestival zuilen- het geweten hebben dat de or ganisatie in handen is van de Jongsocialisten alsook onder steund wordt door de andere leden van de socialistische ge meenschappelijke actie, want zowel het J.S.-spandoek als deze van Bond Moyson en ABVV (die ook met een pro mo-standje ter plaatse kwa men) kregen een voorkeur plaats op het terrein. Oost- Vlaanderen kon zien dat het socialistisch jeugdwerk in on ze regio verre van klinisch dood is Tevens blijken Dan ce- en Rock Zottegem toffe ontmoetingsplaatsen te zijn voor al onze (jonge- en min- der-jonge) sympathisanten, bestuursleden en mandataris sen die elkaar treffen in een ontspannende sfeer en daaren boven door de S.R-afdeling Zottegem getrakteerd werden op een gepaste ontvangst. Thanks to... Het op poten zetten van derge lijke evenementen vergt enorm veel inspanning van de organisatoren. Bij deze een hartelijk woordje van dank aan de leden van de werk groep "Rock Zottegem" die hun mei-juni- en juli-maand (gedeeltelijk) opofferden aan deze evenementen. Een speciale dank gaat naar de sponsors die het telkenjare mogelijk maken deze organi satie op getouw te zetten. Niet in het minst gaat onze dank uit naar de 120 medewerkers die instonden voor het goede ver loop, gaande van drankvoor ziening, artiestenbegeleiding, parkingwachters, maaltijdbe reiding, security, caravanbe woners (toegang), enz. enz. Naast de zich spontaan aan dienende jongeren die als vrij willigers meewerken aan Dan ce- en Rock Zottegem blijken deze medewerkers dikwijls échte J.S. (en S.P.)-sympathi- santen die de noodzaak inzien van een goedwerkende socia listische beweging, zowel op politiek, sociaal, sportief als cultureel vlak, en het daarom opportuun achten ook hier hun steentje bij te dragen. Bedankt aan deze "échte" (zoals ze in Zottegem zeggen). En ten slotte... bedankt aan u allen die er bij waren als toe schouwers, ook dit was voor ons een hart onder de riem en een stimulans om volgend jaar nog beter te doen. Ook jullie ondersteunden op die manier - massaal - het socialistisch werk... Tot volgend jaar... Kurt De Loor Op vrijdag 14 september 2001 om 20 uur organiseren de Vrienden van Cuba regio Aalst i.s.m. Coördinatie Cuba een gespreksavond in de "Nieuwbeek", Nieuwbeek- straat 35 te Aalst met als the ma "Cuba: embargo of blok kade". Drink je wel een Bacardi? Cubaans dacht je? Laat je niet misleiden. De fir ma Bacardi is de aanstoker van de blokkade tegen Cuba. Er zal gesproken worden over de veertigjarige blokkade en de gevolgen van deze blokka de voor de Cubaanse bevol king, de rol van Bacardi en de trianulaire relatie tussen Cuba, de VS en Europa. Op welke wijze laat Europa zich beïn vloeden door de VS? En wat kunnen wij hiertegen doen? Hernando Calvo: Columbi- aanse journalist, schrijver van verschillende boeken over Cu ba. Hij presenteert zijn nieuw ste boek "Rhum Bacardi" en geeft een historiek over de blokkade. Rafaël Van Dyck: (coördinatie voor de opheffing van de blokkade tegen Cuba) belicht de politieke implicaties en achtergrond van de blokkade en lancering van de Bacardi boycot. Mark Lamotte: (redacteur Cu ba si) belicht de weerslag van de blokkade in de gezond heidszorg. Na dit alles is er veel tijd om vragen te stellen. Cubaanse dranken en muziek vullen de avond aan. Toegang gratis. "Casa del Mundo" in Aalst Op zondag 2 september 2001 doorlopend van 11 tot 18 uur heeft het wereldfeest "Casa del Mundo" plaats in het kasteel Terlin den, Square Geerinckx 2 te Aalst. Een wereldmarkt met info- en verkoopstandjes van verschillende culturen op de binnenkoer van het kasteel Terlinden. Workshops: maskers maken, djembees bespelen, Afrikaanse dans, springkasteel. Wereldmuziek met de Cubaanse groep "Guaranchondo", volks zanger Frans Jacobs en zanger-danser Rama-Wizzy uit Rwanda. Allen daarheen. Filatelistisch weekend te Geraardsbergen Op zaterdag 1 september en zondag 2 september 2001 organiseert de Filatelieclub Geraardsbergen voor de 17e maal de "Filatelistische Prijs van de Stad Geraards bergen" met dit jaar gekop peld aan de "2C Dag van de Postzegel Oost-Vlaande- ren" en de 9" "Ballonkoe rier" van Geraardsbergen. De 17" Filatelistische Prijs van de Stad Geraardsbergen is een postzegeltentoonstel ling met wedstrijdkarakter en grote ruilbeurs (postze gels- en kaarten, telefoon kaarten, enz...). De 2C Dag van de Postzegel Oost-Vlaanderen is een propagandatentoonstelling met jeugdatelier, wisselbe ker Oost-Phila en de Jeugd- competitieve Gandes 2001. Beide tentoonstellingen hebben plaats in de polyva lente zaal van het K.T.A., Papiermolenstraat 103 te Geraardsbergen. Openings uren: doorlopend van 9.30 tot 17 uur. Er is gelegenheid tot verbruik van een lekker Adriaanbier of een smake lijke Geraardsbergse Mat- tentaart. Op zaterdag 1 september 2001 om 18 uur is er "Bal- lonvlucht" voorzien met prachtige herinneringsom slagen aan boord in het ka der van de "Neogotiek".

Voor Allen | 2001 | | pagina 8