Van ons allemaal, voor ons allemaal O 3...™. Op 1 oktober 2001 is de Vlaamse Zorgverzekering een feit. Uit deze verzekering ontvangen zwaar zorgbehoevenden een financieel steuntje in de rug om een aantal niet-medische kosten te dekken. Met niet-medische kosten worden de uitgaven voor de professionele thuiszorgdiensten zoals de gezinszorg en de vergoeding van de mantelzorger bedoeld. Deze mantelzorger kan de echtgenoot zijn, een vriend of de buurvrouw die de zorgbehoevende regelmatig helpt om bijvoorbeeld boodschappen te doen, eten te bereiden of het huis en de tuin te onderhouden. DE ZORGVERZEKERING PRAKTISCH DE ZORGKAS VAN DE SOCIALISTISCHE MUTUALITEITEN Voor meer informatie 09 265 58 30 10 14 september 2001 - "Voor Allen" Hoeveel kost de Zorgverzekering? 10 (403 fr.) per jaar. Wanneer start de Zorgverzekering? De officiële start is 1 oktober 2001. U bent aangesloten bij een zorgkas van zodra uw bijdrage is betaald. De eerste bijdrage van 10 is voor de periode van I oktober 2001 tot 31 december 2002. De Vlaamse overheid voorziet sancties wanneer de bijdrage niet betaald wordt. U kunt een aanvraag indienen voor een financiële tussenkomst van zodra u aangesloten bent. De overheid laat de uitvoering van de zorgverzekering over aan de zogenaamde zorgkassen. Het is dus bij een zorgkas dat u deze zorgverzekering moet afsluiten. Uw ziekenfonds is zo een erkende zorgkas. Zij werd opgericht om u een zo volledig mogelijke service te bieden. Wij zijn immers dagelijks met zorgverlening en thuiszorg bezig. Via onze zorgkas kunnen wij u helpen met de inschrijving en de betaling van uw bijdrage. En als u zorgbehoevend wordt, begeleiden wij u bij de aanvraag voor de financiële tussenkomst, regelen we een snelle en correcte betaling en bieden wij u een boeket aan van thuiszorgdiensten. Wie moet aansluiten? leder in Vlaanderen wonende burger die in 2002 26 jaar of ouder is moet vanaf 1 oktober 2001 verplicht aansluiten bij een zorgkas. Brusselaars kunnen vrijwillig aansluiten. Wanneer krijgt u een tussenkomst? - Indien u aan de voorwaarden van zware zorgbehoevendheid vol doet. Bepaalde door de overheid erkende diensten stellen de zorgbehoevendheid vast. Zij meten of iemand zelfredzaam is via een aantal gerichte vragen. Het Centrum voor Thuiszorg (078 150 160) kan u daarbij helpen. - Als u minstens 5 jaar in Vlaanderen of Brussel woont (dus ook als u geen Vlaming of Belg bent). - Als u aangesloten bent bij een zorgkas en uw bijdrage betaald heeft. Wat moet u doen om aan te sluiten bij een zorgkas? Dat is eenvoudig. Midden september krijgt ieder lid van zijn zieken fonds een brief waarin de mogelijkheid geboden wordt om aan te sluiten via een bijgevoegde overschrijving of via domiciliëring als u dergelijke opdracht heeft bij uw ziekenfonds. w

Voor Allen | 2001 | | pagina 10