Een verwittigd man is er twee waard te Zottegem 24s" Pkarrenfeesten te Godveerdegem Kaas- Wijnavond SP-Herzele EETFESTIJN 12 14 september 2001 - "Voor Allen" Ondanks de luide noodroep van duizenden buurtcomités, ondanks de onverdroten in spanningen van de overheid (nationale, gewestelijke en ge meentelijke), nemen de onge vallen op de weg dagelijks toe. De berg met menselijke ellende en verdriet, de berg van vaak ontelbare schade en leed vergroot op angstaanja gende wijze. Waarom? Het antwoord is gauw gevonden: de burgerzin en de discipline worden door velen van ons met de voeten getreden. In schrille tegenstelling met het collectiviteitsbesef van bv. on ze Noorderburen, lappen vele Belgen in het dagelijks ver keer ongeveer alle regels en afspraken aan hun laarzen. Voetgangers gebruiken vaak geen zebrapaden, automobi listen en andere weggebrui kers respecteren zelfs de meest elementaire verkeers- signalisaties niet langer, ze parkeren slordig en verkeerd, slaan snelheidsbeperkingen in de wind en halen maneuvers uit die enkel in gangsterfilms passen. Om nog te zwijgen van de toenemende agressie. Op vraag van een aantal buurt comités, heeft de Zottegemse burgemeester onlangs een aantal snelheidscontroles la ten uitvoeren. Ten behoeve van onze lezers en van al wie het interesseert, publiceren wij hieronder de resultaten ervan. "Onthut send", is het enige wat men er van kan zeggen. De overheid staat machteloos, tenzij... re pressieve maatregelen de bur ger tot betere inzichten, disci pline en verantwoord rijge drag kunnen brengen. Als het moet dan moet het maar Tweekerkenstraat Bij een controle in de Twee kerkenstraat, richting Erwete- gem, ter hoogte van herberg Frien, werden van 17 juli 2001 tot en met 18 juli 2001 spectaculaire resultaten geme ten. Op deze plaats staan nochtans al groene plastieken verkeerszuilen om de snelheid af te remmen. De controle werd uitgevoerd met de snel heidsmeter "Radar Tempo dis". In totaal werden 2.668 voertuigen geregistreerd. De toegelaten snelheid is 50 km./uur (bebouwde kom). Re kening houdend met de per- missiviteitsvoorschriften van het parket, werden niet minder dan 360 gevallen opgetekend met overdreven snelheid. Hierbij waren zelfs 31 be stuurders die hun rijbewijs dienden in te leveren Veer tien chauffeurs reden tussen 85 en 90, vijf tussen 90 en 95, zeven tussen 95 en 100, vier tussen 100 en 105 en één zelfs 110 per uur. Langestraat In het verleden werden daar ook al snelheidscontroles uit gevoerd, meer bepaald op 13 september 2000. Van de 274 geregistreerde voertuigen wa ren er toen 7 bestuurders die een proces-verbaal kregen. Op 25 februari 2001 werden bij een controle 88 voertuigen met een "speedgun" geregis treerd. Hier werden er 5 pro cessen-verbaal opgesteld. Het ergste moet echter nog komen. Van 11 tot 14 juli 2001 wer den in de Langestraat opme tingen gedaan met de snel heidsmeter "Radartoestel Tempodis". Niet minder dan 6.376 voertuigen werden ge controleerd. De aldaar toege laten snelheid is 70 km./uur (verkeersbord 43). Rekening houdend met de versoepelen de voorschriften van het par ket, werden 163 processen- verbaal opgesteld voor over dreven snelheid. Vijf bestuur ders moesten hun rijbewijs in leveren. Drie ervan reden te gen 125 km./uur, twee zelfs tegen 130 km./uur Op 11 juli 2001 (Vlaamse feestdag) werden ook opme tingen gedaan, meer bepaald met de "Speedgun". Van de 413 geregistreerde voertuigen werden 10 chauffeurs met een proces-verbaal beboet. Vier reden 86 km./uur, drie 87 km./uur, twee 91 km./uur en één 101 km./uur. Hierbij dient men er dan nog rekening mee te houden dat een dienstvoer tuig van de Politie werd ge bruikt bij het onderscheppen. Met een anoniem voertuig hadden de 'resultaten' onge twijfeld nog hoger gelegen Conclusie Het is jammer dat het stadsbe stuur en de politie in de toe komst geen andere keus meer hebben dan de rauwe repres sie. Een betere signalisatie, meer sensibilisering, wegaanpassin- gen, het blijkt jammer genoeg allemaal boter aan de galg te zijn. Ten behoeve van de vei ligheid voor alle weggebrui kers, inzonderheid de jonge ren en de ouderen die de zwakste groep vormen, zullen roekeloos en nonchalant rijge drag en weggebruik in de toe komst een harde halt toege roepen worden Een verwit tigd man (of een verwittigde vrouw) is er dus twee waard! De politiezone Zottegem-Her- zele-St.-Lievens-Houtem is vast van plan nog een bijko mende snelheidsmeter aan te kopen (kostprijs 1,5 miljoen) zodat de snelheidscontroles op het grondgebied van deze drie gemeenten zal worden opgedreven. Op zaterdag 29, zondag 30 september en maandag 1 okto ber 2001 organiseert het Pi- carrencomité van Godveerde gem voor de 24sle keer, de Pi- carrenfeesten. Intussen weten voorzitter R. Serbruyns en zijn team haar fijn wat de Zottegemse bevol king wil en precies daarom is ook voor deze editie weinig aan het feestprogramma van de voorbije jaren gesleuteld. Dus blijft de spetter op zater dag het Picarrenbal, in goede banen geleid door Studio Am biance. Voor 100 Belgische franken kom je in de (indien nodig verwarmde) feesttent en doe je bovendien mee aan de tombola waaraan mooie prij zen verbonden zijn. De tweede dag gaat van start met een wandelconcert, ge bracht door de Koninklijke fanfare Sint-Jansvrienden uit Hemelveerdegem. Het dorps centrum is meteen opge warmd en jong en oud kan in en rond de tent terecht voor al lerlei volksspelen, telkenmale met een nieuw gamma en steeds begiftigd met waarde volle prijzen. Voor de jong- sten staan ook een schmink- stand en een springkasteel klaar. En als de weergoden de Picarren gunstig gezind zijn, stijgen ook een aantal hete luchtballons op. Hoogtepunten op maandag zijn de verbranding van Picar en de Picarren worp. Bij het vallen van de avond wordt Pi car, het zinnebeeld van de driedaagse feesten, onder mu zikale begeleiding naar zijn laatste mstplaats gebracht. Na dit moment van diepe ingeto genheid staat als afsluiter van de festiviteiten de Picarren- worp geprogrammeerd. Tien tallen balletjes worden dan in de feesttent te grabbel ge gooid. In vele zit een leuke prijs en in één balletje zit de Superpicar, elke keer een ver rassing van formaat. Wie dit brede spectrum activi teiten niet wil missen, wordt in en rond de feesttent ter hoogte van de kerk van God veerdegem verwacht. De voorzitter en zijn groep mede werkers hopen u er te mogen verwelkomen. Luc Solomé CC Links Bergop Zottegem De Culturele Centrale "Links Bergop" organiseert in samen werking met de Academie voor Beeldende Kunsten te Zottegem een voordracht met diavertoning over "De Vlaam se Primitieven" met als spre ker Roel Jacobs. De voordrachtavond heeft plaats op vrijdag 12 septem ber 2001 om 20 uur in de Rid derzaal van het Egmontkasteel te Zottegem. Toegang: 100 bef. Iedereen is van harte welkom. Folkloristische duivenvlucht in Appelterre De CSC/SP-afdeling Appelter- re-Eichem-Voorde organiseert i.s.m. Heropstanding voor Dui venmelkers een Folkloristische duivenvlucht op kermismaan- dag 8 oktober 2001 in café Jempi te Appelterre. Inkorving van 10 tot 11.30 uur, deelnemen met 4 duiven is ver plicht. De inleg bedraagt 100 bef. Het lossen gebeurt om 13 uur terwijl de laatste constatatie om 14 uur wordt afgesloten. De prijsuitdeling heeft plaats om 15 uur en iedereen heeft prijs. Allen op post SP-Wijkclub Strijpen Zaterdag 15 september 2001 van 18 tot 21 uur Ontmoetingscentrum, St.-Andriessteenweg - Strijpen Deelnameprijs: 400 bef. V Zaterdag 29 september 2001 vanaf 18 uur Zondag 30 september 2001 vanaf 11.30 uur Menu - Hammetjes met mosterdsaus, aardappel in de schil en groentjes Kindermenu - Kippenbil met appelmoes en kroketten Zaal: Floreal, Markt 12, Herzeie Kostprijs: volwassenen 350 bef. kinderen 250 bef. V

Voor Allen | 2001 | | pagina 12