kk 1ste KAAS- VLEESAVOND Ronse start leefbaarheidsonderzoek in de wijk "Scheldekouter' Open-deur CV0-SW Ronse Daguitstap naar Echternach-Grevenmacher SP-Appelterre-Eichem-Voorde en Gemeenteraadslid Kristel Van den Bossche "Voor Allen" - 14 september 2001 15 M De wijk "Scheldekouter" be hoort tot één van de vijf aan dachtsbuurten die in de "Atlas van de Achtergestelde buurten in Vlaanderen en Brussel" aangeduid werden. Deze Atlas werd in 1996 opgesteld door Kesteloot, een professor ver bonden aan de Katholieke Universiteit van Leuven en die de opdracht gekregen heeft, kansarme buurten in Vlaande ren en Brussel in kaart te bren gen. Met aandachtsbuurten wordt bedoeld, een wijk waar de samenstelling van haar be woners (bijvoorbeeld: veel éénoudergezinnen, hoog aan tal bejaarden, aantal andersta ligen) en de leefbaarheid (bij voorbeeld: verouderd wonin genbestand, vandalisme, veel verloop van huurders, de be reikbaarheid van de wijk, de verkeerssituatie) voor proble men kunnen zorgen. Het stadsbestuur kent de no den van de wijk Scheldekou ter en wil een aantal van deze problemen in de wijk concreet aanpaken, dit wil zeggen op verschillende terreinen tegelij kertijd. Daarom is de stad, in samen werking met het OCMW en het Regionaal Instituut voor de Samenlevingsopbouw (RI- SO) dat in het kader van de SIF-beleidsovereenkomst de buurtwerking in de vijf aan dachtsbuurten uitbouwt, rond de tafel gaan zitten met het oog op het starten van een leefbaarheidsonderzoek (SIF staat voor Sociaal Impuls fonds, het fonds dat opgericht werd met subsidies van de Vlaamse Gemeenschap om de initiatieven van de gemeenten ter bestrijding van de kansar moede te steunen). De organi satie "Mens en Ruimte", die met dergelijk onderzoek heel wat ervaring opgedaan heeft in steden als Antwerpen en Sint-Niklaas, stelt zijn kennis ter beschikking van de stad. Daar de wijk "Scheldekouter" voornamelijk bestaat uit so ciale woningen, indertijd ge bouwd door de sociale huis vestingsmaatschappij "De Nieuwe Haard", verleent deze plaatselijke bouwmaatschap pij eveneens haar medewer king. Het effectief onderzoek start in het najaar 2001 en zal ge beuren op basis van een en quête uitgevoerd door de me dewerkers van RISO over het ganse gebied van de wijk, zo wel in de appartementsgebou wen als in de ééngezinswonin gen. De gegevens die uit dit onder zoek naar voren komen, zullen gebundeld worden in een rap port dat klaar zal zijn rond einde juni 2002. Het is uiter aard de bedoeling dat op basis van dit rapport concrete acties ondernomen worden om de leefbaarheid in de wijk "Scheldehouter" in zijn geheel niet alleen te onderzoeken, maar op korte termijn globaal aan te pakken. De financiële middelen voor dit onderzoek komen ener zijds van middelen die nog ter beschikking zijn binnen het SIF-fonds en een ander deel van het Regionaal Instituut voor de Samenlevingsop bouw. Het succes van dit onderzoek zal mede afhangen van de me dewerking die de bewoners van deze wijk aan dit onder zoek zullen verlenen, vooral door het eerlijk beantwoorden van de vragenlijst en het sig naleren van mogelijke proble men en oplossingen. Als schepen bevoegd voor het Sociaal Impulsfonds volg ik de werkzaamheden van zeer nabij. Ik ben ervan overtuigd dat dit initiatief tot een zicht baar resultaat zal leiden waar door de gezelligheid en het vreedzaam wonen in de wijk Scheldekouter wordt bevor derd. Suzy Arys VFG Brakel-Lierde over "Euro" Het bestuur van de VFG-afde- ling Brakel-Lierde nodigt zijn leden uit op de eerstvolgende namiddagbijeenkomst op zon dag 30 september 2001 om 15 uur in de feestzaal "Pieterken", P. Hoelmanstraat 165 te Opbra- kel. Naast de gebruikelijke kof fie met gebak, staat er ook een voordracht op het programma met als thema de "Euro", of hoe er leren mee omgaan. Om 18 uur is er dan rozijnen brood a volonté. De bijdrage in de kosten is 50 bef. voor de leden en 150 bef. voor de niet-leden. Inschrijven kan bij de bestuurs leden. Eliane: 055-42 28 42 of Daniel: 055-42 68 20 of Julien: 055-42 62 53. Iedereen is welkom. Open-deur CV0-SW Geraurdsbergen Het centrum voor Volwasse nenonderwijs, afdeling kle ding en binnenhuisdecoratie houdt "Open-deur-dagen" in Bond Moyson, Vredestraat 41 te Geraardsbergen op - vrijdag 14 september 2001 van 19 tot 21.30 uur - maandag 17 september 2001 van 13 tot 15.30 uur en van 19 tot 21.30 uur - dinsdag 18 september 2001 van 10 tot 12.30 uur en van 13 tot 15.30 uur. U kan zich inschrijven voor de cursus tot eind september 2001 bij mevrouw Rina Ameye, tel. 055-45 64 84. •v*r Het CVO en de SVV te Ronse stelde haar deuren open voor het publiek. Naast de afdeling kleding, kan je nu ook een cursus huisdecoratie volgen. Iedereen kan inschrijven gedurende de ganse maand sep tember. Voor inlichtingen kan u terecht bij mevrouw Schockaert, tel. 09-230 95 89 of mevrouw Anne Nuttinck, tel. 055-21 92 96. De SP-wijkclub Grotenberge- Oombergen-Leeuwergem or ganiseert op zaterdag 29 sep tember 2001 een daguitstap naar Echternach-Grevenma cher en dit i.s.m. CSC-Zotte- gem. We vertrekken om 6.45 uur op het Kerkplein te Grotenberge met op het programma - ontbijt aan boord van de au tocar - in de voormiddag bezoek aan Esch-sur-Sure en Ech- ternach waar tevens het mid dagmaal zal verorberd wor den - na de middag bezoek aan het "Klein Zwitserland" van Luxemburg in Berdorf, La- rochette en Grevenmacher - bezoek aan de wijnboer met een bezoek aan de wijnkel der met degustatie. De deelname bedraagt 1300 fr. (alle bezoeken, ontbijt en middagmaal, alsook alle ande re activiteiten inbegrepen), kinderen tot 12 jaar betalen 900 fr. Inschrijven kan tot 21 septem ber 2001 bij de bestuursleden, tel. 09-360 05 26. Wacht niet te lang want de plaatsen zijn beperkt. nodigen U vriendelijk uit op hun Zaterdag 29 september 2001 vanaf 18 uur Voetbalkantine SV Voorde Karmelietenstraat - Voorde 9

Voor Allen | 2001 | | pagina 15