Verkiezing Nationaal SP-Voorzitter en Partijbureau EDITORI AAL 4J, SP-FEDERATIE AALST-OUDENAARDE-RONSE FEDERALE INFOBIJEENKOMST "BASISMOBILITEIT BUSVERVOER" Bij de start van het nieuwe politieke jaar "Voor Allen" - 14 september 2001 3 Patrick Janssens, uittredend SP-Voorzitter en herverkies baar voor een nieuw tweeja rig mandaat. Statutair dienen om de twee jaar verkiezingen én voor het Partijvoorzitterschap én voor de samenstelling van het Par tijbureau gehouden. Al even traditioneel hoort hierbij voor de kandidaten resp. een poli tieke intentieverklaring (zie o.m. vorig nummer van "Voor Allen"-magazine, pag. 9-10) en een soort motivering, wel ke zal opgenomen worden in het oktobernummer van het nationale SP-ledenblad DOEN. Voorzittersverkiezing Via diverse kanalen zal men ongetwijfeld al vernomen hebben dat uittredend SP- Voorzitter, trouwens statutair herkiesbaar, zich als enige kandidaat heeft aangediend. Ook in dit geval worden hoe dan ook verkiezingen gehou den. Elk SP-lid, in het centraal ledenbestand geregistreerd voor 1 juni 11. krijgt eerstdaags een stembrief via de post be zorgd, die dan liefst per om gaande aan het nationaal se cretariaat geretourneerd wordt. Maak dus effectief ge bruik van het statutaire recht en doe mee aan de stemming. Representativiteit loopt par- rallel met de participatiegraad. In het kader van deze verkie zing heeft Patrick Janssens dus een politieke intentiever klaring gepubliceerd, gefocust op de diverse aspecten van diens visie op de partijver nieuwing. Ter info vindt men deze beleidsoptie voor de ko mende twee jaar nog eens op de middenpagina's van deze editie van "Voor Allen". De verklaring kan anderzijds be discussieerd worden via pro vinciale bijeenkomsten. Voor de drie Oostvlaamse Federa ties gebeurt dit op dinsdag 18 september om 20 uur in de Foyer van de Stadsschouw burg te Sint-Niklaas. Uiter aard is elke geïnteresseerde hierop van harte welkom. Er wordt voornamelijk gediscus sieerd, na een inleiding door Kd. Janssens in interview- vorm, rond volgende items - de nieuwe naam van de Par tij (SPA); - het al dan niet noodzakelijke van de inhoudelijke vernieu wing, refererende naar de oude en nieuwe politieke thema's; - interne aanpak van de ver nieuwingsoperatie, dus de structurele kant van de orga nisatie. Zich laten informeren en ze ker deelnemen aan de stem ming, absolute musts voor ie der SP-lid. De uitslag van de verkiezing wordt bekend ge maakt op het Nationaal SP- Congres van 13 oktober e.k. Dylan Casaer kandideert opnieuw voor het Nationaal Partijbureau van de SP Partijbureau Op datzelfde Congres wordt ook het Partijbureau voor de komende twee jaar verkozen. Bij het terperse gaan was voor onze Federatie enkel de kandi datuur van Dylan Casaer (af deling Aalst), die trouwens reeds in dit orgaan zetelde. Fe deraal SP-Voorzitter Dirk Van der Maelen (als fractieleider in de Kamer) en Stefaan Thijs (als Internationaal SP-Secre- taris) maken de facto deel uit van het Partijbureau, zij het zonder stemrecht. Het Congres (Vooruit te Gent) heeft ook aandacht voor het werkingverslag 2000-2001 en de politieke actualiteit bij het hervatten van de Parlements- werkzaamheden. Bedoeld werkingsverslag is nog te be komen via een telefoontje aan het Federaal SP-Secretariaat. Graag ook een zo talrijk mo gelijke deelname van onze mi litanten aan dit Congres. Ver dere info te gepasten tijde. C.V. Dinsdag 25 september 2001 om 20 uur Volkshuis, Markt 8 te Zottegem (in kader van federaal en lokaal atfiedossier "mobiliteit" met speciale ac centen op lokale mogelijkheden) M.m.v. Kdn. Dirk VAN MELKEBEKE en Ivan STUBBE (Kabinetschef en mede- werker-specialist van SP-Minister Steve STEVAERT) Een absolute must voor alle gemeentelijke mandatarissen en afdelingsverantwoordelijken. De aftrap voor het nieuwe politieke jaar is gegeven. De Vlaamse rege ring heeft haar begrotingshuiswerk reeds ldaar. De federale regering komt met haar begroting begin oktober buiten. Op Vlaams en nationaal vlak wordt er gekibbeld. Hoeveel geld gaat er naar het sociale luik, zo als kinderopvang, gehandicapten en sociale correcties? Hoeveel geld wordt er besteed aan (fiscale) lastenverlaging zoals registratierechten en vennootschapsbelasting? Hoeveel geld gaat er naar verkeersveiligheid en mobiliteit? Vaak staan blauw, rood en groen niet op dezelfde lijn. El ke partij probeert het laken naar zich toe te trekken. Zo is het elk jaar opnieuw in de periode september-oktober en zo zal het dit jaar opnieuw zijn. Niets nieuws onder de zon. Net zoals vorige jaren mogen we re kenen op onze sterke SP-ministers die er wel zullen voor zorgen dat on ze politieke prioriteiten gerealiseerd kunnen worden. Dit politieke jaar 2001-2002 zal zich van de vorige jaren onderscheiden door drie feiten: het Europees voorzitterschap van België, het geschuif op het politieke partiischaakbord en... ia reeds de verkiezingen van 2003 en 2004. Het belang van de verdere uitbouw van Europa kan niet overschat wor den. Als we willen dat de sociale welvaartsstaat die we in Europa uit bouwden na WO II standhoudt tegen de verder schrijdende globalise ring, dan hebben we nood aan een versnelde en verdiepte Europese Unie die meer bevoegdheden krijgt op het sociale, fiscale en politieke vlak. De komende weken en maanden rekenen we erop dat naast het blauwe trio Verhofstadt, Michel en Reynders onze sociale minister Frank Van- denbroucke de nodige sociale klemtonen kan leggen. In verschillende partijen broeit er wat. Bij de VU hebben we de voor bije weken en maanden het weinig verheffend schouwspel meegemaakt van kopstukken die mekaar (en hun partij) voor de camera's afslacht ten. Binnenkort kennen we de uitslag en vernemen we of er nog een VU bestaat of dat... die uit mekaar valt in drie minipartijtjes. In de CVP woedt de interne strijd volop. De partij weet niet waar zich inhoudelijk te situeren: centrum of rechts? De oude CVP-krokodillen vechten voor het behoud van hun positie. Elk vernieuwend idee wordt razendsnel de grond ingeboord. De poten onder de stoel van de voorzitter worden afgezaagd. Reclamebureaus komen met direct weer afgevoerde voorstellen voor een nieuwe partij naam. Zogezegd jonge partij vernieuwers keren zich ontgoocheld van de partij af... Er lijkt geen einde te komen aan de lijdensweg van de CVP. Geef mij maar de aanpak van de vernieuwing in onze partij. Langzaamaan kruipen we uit het dal van 1999. De voorheen zeer be trouwbaar gebleken opiniepeilingen geven ons een groei van 2%. Dat is alvast positief maar we mogen niet op onze lauweren rusten. We zijn bijlange nog niet waar we moeten zijn. Er is nog werk aan de winkel. Eensgezind moeten top en basis van onze partij blijven werken aan de vernieuwing. Op 13 oktober hebben we een congres waar we stemmen voor een voorzitter en een nieuwe naam. Patrick Janssens heeft het er als neofiet in de politiek schitterend van afgebracht. De nieuwe naam moet oud en potentieel nieuw in de partij kunnen aanspreken. Patrick Janssens heeft met zijn mei-boek en zijn intentieverklaring de basis ge legd van een debat over de inhoudelijke vernieuwing. We hebben hoogstens nog 1 jaar om hier werk van te maken. Het wordt hoog tijd dat we de vernieuwing in de hoogste versnelling trekken. Mijn voorspelling is dat het komende werkjaar langzaamaan in het teken zal komen te staan van de verkiezingen van 2003. Zeker vanaf midden vol gend jaar, misschien reeds van begin 2002, zal de kiescampagne inge zet worden. Die vernieuwde en aantrekkelijke partij zal tegen midden volgend jaar moeten klaar staan. Ook onze federatie heeft dus nog slechts een paar maanden om zich klaar te maken voor de verkiezingen. Wij slaan de komende weken de handen aan de ploeg. Hou u klaar, wij rekenen ook op u. Dirk Van der Maelen, Federaal voorzitter

Voor Allen | 2001 | | pagina 3