CULTUUR ^ACTIVITEITENKALENDER^ Terug naar school in Smeerebbe-Vloerzegem 6 14 september 2001 - "Voor Allen" door C.S.C.-VORMINGSWERK GEWEST AALST - OUDENAARDE - RONSE CSC-Devemie Ronse Zondag 16 september 2001 Open Monumentendag Grondstof, stof tot nadenken - metaal 15.00 u.Beelden Kunst (creaties van de Stedelijke Academie voor Beeldende Kunsten) Brouwerij De Keyser, Priesterstraat 13, Ronse - 16.30 u.Metaai/Morfose Juwelen in 18 K. goud en zilver (creaties van Martine De Deken en Jasper Vandewalle) Geleid groepsbezoek CSC-0uter Zaterdag 15 september 2001 Daguitstap naar Reims-Epernay Bezoek aan de Kathedraal van Reims, de Avenu de Champagne te Epernayn het huis Marcier, rondrit door de wijngaarden en bezoek aan het huis Gaspard-Bayet met degustatie. Deelname 1800 fr. (All in). Vertrek om 6.15 uur aan lokaal 't Pleintje. CSC-Appelterre-EUhem-Voorde Maandag 8 oktober 2001 Café Jempi, Station Appelterre Folkloristische Duivenvlucht Deelname met 4 duiven verplicht. Inkorving van 10 tot 11.30 uur. Inleg 100 fr. CSC-Zottegem Zaterdag 29 september 2001 Daguitstap naar Echternach-Grevenmacher Rondrit door het schilderachitige Luxemburg met be zoek aan Esch-sur-Sure, Echternach, Berdorf, Larochet- te, Grevenmacher. Bezoek aan de wijnboer met degu statie. Deelname 1300 fr. - Kinderen -12 jaar betalen 900 fr. (alle bezoeken, ontbijt en middagmaal inbegrepen). Inschrijven tot 21 september 2001, tel. 09-360 05 26. De Frivole Framboos in CC De Abdij Op zaterdag 29 september 2001 om 20 uur nodigt het Cultureel Centrum De Abdij u uit in het Arjaantheater, Zonnebloem straat te Geraardsbergen, voor een avondje uit met de "Frivole Framboos" met hun programma "Clarissima". Twee soepele en veelzijdige mu zikanten, Peter Flens en Bart Ca- enegem, spotten een avond lang met alles wat niet kan in de mu ziek. Bij de Framboos kan alles echter wel, gelukkig maar De Frivole Framboos is iets ap arts, met niets of niemand te ver gelijken. Kaarten zijn te bekomen bij CC De Abdij, Abdijstraat 10 te Ge raardsbergen, tel. 054-41 13 94 en kosten 500 bef.; CJP en 3+Pas: 450 bef. Het voormalige dorpsschooltje uit de tweede helft van de 19* eeuw deed ook dienst als ge meentehuis. Het speelde in het dorpsleven dus een centrale rol. Het schoolhuis werd blijkens de nog aanwezige arduinen stichtingsplaat in 1867 ge bouwd naar een ontwerp van architect E. Van Hoecke. Van hem zijn in de omgeving behal ve gemeentehuizen, nog andere schooltjes bekend, onder meer in Velzeke (nu het Provinciaal Archeologisch Museum Zuid- Oost-Vlaanderen). Het bakste nen schoolhuis met trappenop- gang vanaf de straat wordt on dermeer gekenmerkt door ge knipt voegwerk en rondboogra- men, een middengang en hou ten bordestrap en met sjabloon aangebrachte wandfries. Tegen de achtergevel van het school huis is het klaslokaal aange bouwd, gekenmerkt door grote ijzeren rondboogramen met roedeverdelingen. Het geheel bestaat verder uit lage stallin gen, toiletten, een verharde speelplaats, een speelweide en een boomgaard. Stillistisch is de bouw een mooi voorbeeld van een volledig klassiek geïnspireerde zakelij ke architectuur. Door zijkn alleenstaande ver heven ligging op een heuvel rug, alsook door zijn duidelijk afgetekend profiel, oefent de bouw op zijn omgeving een ho ge karakterbepalende invloed uit. Na de recente restauratie wil de nieuwe eigenaar het woonhuis betrekken en het klaslokaal als schildersatelier inrichten. Hier is zorgvuldig omgesprongen met architectura-minor de conservatie en herbestemming vonden plaats met beperkte middelen en deden geen af breuk aan de intrinsieke waar den van het monument. De nieuwe eigenaar nam actief deel aan de restauratie, in nauw overleg met de afdeling Monu menten en Landschappen, on der meer voor wat de kleurstel ling, de pigmentering van het baksteenmetselwerk en de res tauratie van ijzeren raam- en deurconstructies betreft. Tentoonstelling De optie 3D-Multimedia wil een kans bieden aan gemoti veerde studenten om hun cre atieve kwaliteiten te ontwikke len tot interessante kunste naars/vormgevers. De oplei ding heeft daarbij alle 3-dimen- sionale en multimediale vor men van artistieke uitdrukking als werkterrein. Er wordt in de artistieke ateliers gewerkt via discussies over concrete pro jecten. Deze kunnen al dan niet individueel of collectief plaats vinden. We willen doelbewust de tradi tionele artistieke begrippen van ruimtelijke vormgeving door breken; een stellingname ont wikkelen die zich verhoudt tot de tijd waarin we leven, zonder echt de klassieke waarden te verloochenen. Het ligt op de weg van de levende kunst, de wereld ter discussie te stellen. Volgens 3D-Multimedia is de modernistische opvatting van het kunstwerk als autonoom fenomeen, iets dat los staat van de wereld, nauwelijks meer le vensvatbaar. Van kunst wordt nu veel meer gevraagd, zowel door de kunst wereld zelf als door de samen leving. Daaruit volgt evenwel ook dat kunstenaars soms mar ginale leveranciers lijken te worden aan een enorme vrij- etijdsindustrie. Ondanks dat stimuleren wij onze studenten toch om zo veel als mogelijk de veilige muren van het atelier te verlaten en hun werk te presen teren aan een publiek. Het project Smeerebbe-Vloer zegem geeft hun de kans op ni veau, inhoudelijk, qua vorm en ruimte, werk te realiseren en te presenteren. De studenten be seffen maar al te goed, dat aan dacht voor de context van hun werk betekent dat je ook het publiek erbij moet betrekken. De Open Monumentendag geeft hen de kans de confronta tie aan te gaan met een publiek dat er sowieso is. Met projecten als Smeerebbe-Vloerzegem willen we onze studenten beter voorbereiden op een rol na de Academie en hen geloof bij brengen in de communiceer- baarheid van een kunstwerk. De architectuur van het school tje en de historie en activiteiten die er in de loop der tijden heb ben plaatsgevonden, zijn de uit gangspunten van het werkpro ces. De studenten, in dit project al len uit de 1® Meestergraad, werken op conceptuele wijze en met verschillende media. Binnen dit project komen dan ook alle media in aanmerking, o.a. installaties, fotografie, vi deo, performances, tekeningen, schilderijen en beeldhouw werk, of mengvormen hiervan. Hoewel het tonen van reeds ge maakt werk niet wordt uitge sloten, gaat de voorkeur uit naar werkstukken of installaties die specifiek voor dit project zijn ontwikkeld. De tentoonstelling loopt nog tot en met zondag 23 september 2001 en is toegankelijk op za terdag en zondag van 12 tot 18 uur, Smeerebbestraat 13 te Ge raardsbergen, deelgemeente Smeerebbe-Vloerzegem. Aan deze tentoonstelling verle nen de jonge kunstenaars- /studenten: Bram Dujardin, Dieter Vermeulen, Liv Debuys- scher, Mieke Vlaminck, Pieter Coussement, Tim De Vis, To- maz Gerard en Wouter Decorte hun medewerking onder lei ding van Sjoerd Paridaen, Coördinator 3M-Multimedia aan de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten, Hoge school Gent. Etienne De Vis

Voor Allen | 2001 | | pagina 6