REGIONAAL V.F.G.-De Anjer Ninove CVP/VLD-Beleidsverklnring Ninoofse OCMW roept vroagtegekens op 10 28 september 2001 - "Voor Allen" Bejaardenzorg in Ninove Iti september gaf de meerderheid uitleg over hoe zij de vol gende jaren het OCMW wil besturen. De SP is ongerust. Degelijke bejaardenzorg aan betaalbare prijzen is voor de SP een zeer belangrijke opdracht voor een OCMW. Daar om willen wij dat het rustoord hoogdringend vernieuwd wordt. De VLD-CVP-meerderheid neemt daar geen enkel standpunt over in haar beleidsverklaringf. Doordat de hui dige inrichting van het rustoord niet meer voldoet aan de moderne eisen dreigt de uitbatingsvergunning niet meer verlengd te worden. De SP wil niet meedoen aan de afbouw van de bejaarden zorg in Ninove. We willen onze bejaarden bij ons houden. We richten daarom een dringend verzoek aan de meerder heid om haar plannen te herzien en eerst het rustoord aan te pakken. Ann Vanden Berghe Geen brug te ver. Waterlopen hebben de ambetante eigenschap dat een boot je of brug nodig is om met droge sokken de overkant te be reiken. Toch was dat niet de reden waarom voormalig sche pen Fons Schorreet een voetgangersbrug wou ter hoogte van het stedelijk zwembad. De brug, ook bruikbaar door fietsers, is een belangrijke schakel in het fietsenpadenplan van de stad. Voor rechteroeverbewoners wordt het ook ge makkelijker om het administratief centrum te bereiken. Wandelaars in de andere richting staan vlugger en veilig in het stadspark. Met de gewonnen tijd kan wat langer gekui erd worden in het winkelcentrum van de rechteroever. Be langrijker is dat de schoolgaande jeugd op een veilige ma nier de school bereikt. Nu nog het fietspadenplan van Fons afwerken en de ouders kunnen een stuk geruster leven wanneer hun oogappels op weg zijn. Waar wachten we op? Fons Schorreel De aktiviteiten van het najaar zijn gestart. Ons eetfestijn van 8-9 september was zeker een succes. Onze kok had buiten het gewoon klassiek menu nog een derde keuze toege voegd. De liefhebbers van vis vonden hun gading in de lek kere zalmforel. Wij willen dan ook alle aanwezige leden, fa milie en symphatisanten van harte danken voor hun aanwe zigheid. Wij danken hen voor hun trouw en steun aan onze afdeling. Toch willen wij ons verontschuldigen voor de iets minder vlotte bediening op zondag. Door de buitengewo ne opkomst (ruim 240) waren er een paar kleine problemen die in de toekomst zeker zul len verholpen worden. Wij werken per slot van rekening met vrijwilligers. Wij willen dan ook alle medewerkers ten zeerste van harte danken voor hun inzet. De tentoongestelde schilderijen en beeldhouw werken werden ook ten volle gewaardeerd. Hiermee wilden wij bewijzen dat ook mensen met een handicap iets kunst vol kunnen realiseren. Dat wij een aktieve afdeling zijn be wijst de grotere opkomst voor ons eetfestijn. Op 23 septem ber is onze afdeling ook sterk vertegenwoordigd (60) te Brugge voor het nationaal feest ter gelegenheid van het 25 jaar VFG Nationaal. Woensdag 3 oktober is er een voordracht. Nog een paar maanden scheiden ons van de invoering van de euro. Voor velen van ons is er nog een be paalde onzekerheid. Om hier aan te verhelpen is er die voor dracht. Deze zal gebeuren op een eenvoudige en begrijpbare manier. Wij verwachten jullie om 14 uur in de oude lokalen Bond Moyson te Ninove. En kele weken geleden hebben wij ook ons petanqueplein, binnenkoer Bond Moyson vernieuwd. Door bepaalde za ken was deze onbespeelbaar Inspraak, tijdige informatie en mogelijke constructieve inbreng voor de oppositie zijn duidelijk niet besteed aan de bestuursmeerderheid van CVP en VLD, zoals bleek uit de OCMW-beleids- verklaring. Wat anders te denken van volgende proce dure Om 19 uur raadsver gadering, waarop de opppo- sitie (met daarin de SP) voor het eerst de beleidsnota kreeg toegelicht (pas op de verga dering zelf werden trouwens de teksten bezorgd) en amper een uur later reeds een pers conferentie terzake. Een grondige analyse, laat staan een ernstige discussie en re pliek was in die omstandig heden voor SP-fractie onmo gelijk. Voor voldongen feiten plasen, noemt men zoietts doorgaans, en het leert veel over de bereidheid van de huidige bestuurscoalitie voor een constructieve samenwer king weliswaar met accenten eigen aan de oppositie. Andere vaststelling, en dat zal ook de persmedewerkers ongetwijfeld niet ontgaan zijn, is dat er blijkbaar al een soort co-voorzitterschap ge groeid is met VLD'er Van Der Poorten bijna primerend op de eigenlijke OCMW- voorzitter, CVP'er Paul De Schepper. Hierbij toch een eerste SP-re- actie op de beleidsverklaring. Rustoord Verontrustend is dat de be stuursmeerderheid geen di rect standpunt inneemt be treffende de hoogdringende vernieuwing van het Ninoof se OCMW-rustoord. De aan gekondigde informatieronde naar seniorenverenigingen toe moet blijkbaar nog de no den en de behoeften aanto nen. De vrees dat men de nog lopende exploitatievergun ning zou kunnen kwijtraken is echter reëel. Dit kan bete kenen dat, naast het verdwij nen van een algemeen zie kenhuis, ook de bejaarden zorg in een sukkelstraatje te rechtkomt. Een zo vlug mo gelijke realisatie van een ver nieuwd rustoord moet hoe dan ook primeren op een dienstencentrum. Kerntaken De CVP/VLD-meerderheid verbindt er zich toe nog voor het einde van dit jaar een fi nancieel meerjarenplan voor de ganse legislatuur uit te werken. Een tipje van de sluier wordt al opgelicht. We lezen letterlijk budgettai re ruimte voor het nieuwe OCMW-beleid moet onder meer gezocht worden binnen de bestaande budgettaire ruimte door schrapping van uitgaven en door schrapping van een aantal niet-kerntaken van het OCMW onder meer door privatisering". Deze kerntaken worden echter niet nader omschreven, tnzij men hier dus aspecten mee be doelt als poetsdienst, maaltij den aan huis, keuken, Het weze duidelijk voor de SP zijn dit diensten aan de bevolking die best met eigen personeel moeten behouden blijven. Valt bovendien ook de ex ploitatie van rustoord-cam pus Denderwindeke onder de term niet-kerntaak Begrij pelijk dat het personeel al daar zich zorgen maakt. Uit de woorden van de voor zitter blijkt het betreffende verbouwingsdossier muur vast te zitten. Voorlopig worden de plannen dus geenszins gerealiseerd, in het slechtste geval wordt het hele dossier zelfs geschrapt. Professioneel personeelsbeleid De invoering van het statuut- Kelchtermans zorgde vorig najaar voor beroering bij het personeel. Gelijke diploma's en werkervaring werden im mers niet op identieke ma nier verloond. Onder deze omstandigheden het personeel motiveren zal beslist een belangrijke uitda ging zijn. Open communica tie is daarbij meer dan essen tieel. De SP is te allen tijde bereid tot een kristische maar cons tructieve houding vanuit de oppositie, maar dan wel in een situatie welke samenwer king en actieve participatie mogelijk maakt. Ook voor de SP is een nieuw en open OCMW-beleid een must, we zullen op de uitvoering ervan nauw toezien en desgeval lend waar nodig is trachten bij te sturen. Anne VANDEN BERGHE geworden. Wij hebben dan ook enkele duizend frank uit getrokken voor de vernieu wing. Vanaf heden is het mo gelijk deze sport te beoefenen, en dit iedere 2e en 4' donder dag van de maand. Alvast wel kom. Quo Vadis-Waarheen! Voor één keer een paar regels over de politieke toestand. Na jarenlang inleveren en afbraak van de sociale zekerheid, is er nu een lichte verbetering voel baar voor mindervaliden en langdurig zieken. Onze minis ter van Sociale Zaken (Frank) heeft reeds talrijke correcties doorgevoerd. Met onze dui zenden leden kunnen wij ech ter geen stakingen of blokka des organiseren. Wij willen NIET dat er geraakt wordt aan het STAKINGS RECHT. Maar wij kunnen ook niet dulden dat bepaalde cor poraties hun eigen belang bo ven de wet stellen. Er moet een gezonde en betaalbare Ge zondheidszorg blijven voor ie dereen, ook voor minderva liden en langdurig zieken. Laat ons waakzaam blijven. Tot ziens SW-Ninove Op zondag 7 oktober 2001 no digt SVV-afdeling Ninove alle leden uit naar de jaarlijkse kof fietafel. Deze gaat door in zaal "De Roos", Geraardsbergs- estraat te Ninove met aanvang om 15 uur. Op het programma staat een voordracht met toelichting over de zorgverzekering. Nuttig om weten voor ieder een. Koffie en gebak alsook een ge schenkje is voorzien. Mis deze namiddag niet. Tot dan

Voor Allen | 2001 | | pagina 10