De Valken te La Croix Valmer (vervolg) VDAB laat iedereen "Aangenaam kennismaken met de computer" Klantendag bij Oxfam-Wereldwinkel te Geraardsbergen "Voor Allen" - 28 september 2001 15 Ra, ra, waar zitten wij? In de honingraat van deze pro- ven^aalse bij. Gelegen aan de Golf van St.- Tropez is La Croix Valmer in verhouding tot andere bad plaatsen niet zo druk en bezit toch alle charmes van de Me- diterranée. Van hieruit kan je bootover tochten maken naar de eilan den Porquerolles, Port Cros en L'ïle du Levant. U hoeft enkel in te schepen aan "L'Embar- cadère". De nabijgelegen "Plage du Débarquement" wordt graag bezocht door de toeristen. Ook het strand "Le Gigaro" is een pleisterplaats voor vele zonnekloppers. Om te winkelen kan je ruim schoots terecht in de plaatse lijke superettes en kleinhan delszaken. Een café met ver schillende soorten "Belgische Bieren" is ook het bezoeken waard. Dit merk je dan ook wanneer je er een terrasje gaat doen. "Antweirps" en andere dialecten zijn er dan ook sche ring en inslag. Je zou kunnen zeggen: "Waar Vlamingen thuis zijn"! Ons verblijf te La Croix Val mer situeert zich buiten het dorp langsheen de Departe mentale 98 richting Ramatuel- le. In een rustige en aangena me sfeer met een zeer goede aangepaste accommodatie kan je er volop genieten van een paar dagen welverdiende rust en verpozen aan het zwembad en de dorstigen laven in de bar van het hotel (prijs voor een cocktail maison 25 FF ofte 150 Bef.). Uitstappen kunnen ook ter plaatse geregeld wor den. De hotelhostess "Aure- lie" maakt er het beste van. Allez santé en tot de volgende keer in het vakantiecentrum "Grand Cap" van "Les Vacan- ces Bleues". Even Grimaud voorstellen Bij het begin van "Le Massif des Maures" kan je er niet naast kijken. De ruïne van het middeleeuws kasteel schijnt U vanaf de hoogte uit te nodigen om eens een bezoek te bren gen. Dit hebben we dan ook gedaan met een sterke klim tot bij de oude vestingstoren. Zoals in veel proven?aalse dorpen en steden in de Midi of de Provence kan je er flaneren in "Le Vieux Village"! Bloe men aan de gevels in de smal le straatjes zijn een streling voor het oog. Bougainvillea's in volle bloei worden vaak ge fotografeerd. Een lokaal toe ristentreintje slingert u door smalle straten en houdt regel matig een fotostop om het mooie panorama te bewonde ren. Van hieruit heb je een ge weldig zicht op de golf van St.-Tropez. Een bezoek aan het Romaanse kerkje en de ka pel van de boetelingen (Cha- pelle des Pénitents Blancs) geeft de sfeer van de vroege middeleeuwen terug. In dit zonovergoten rustig stadje kan je uren doorbrengen. Maar de tijd dringt en jammer genoeg moeten we terug naar ons hotel, waar ons opnieuw een culinaire verrassing te wachten staat, nl. de fameuze Soupe aux poissons met rouil- le. Jam. Jam. Wat was dit lek ker. SW-St.-Lievens-Esse Op zondag 7 oktober 2001 or ganiseert de SVV-afdeling St.- Lievens-Esse een uitstap naar Aalst voor deelname aan de "Louis Paul Boon-wande ling". Duur van de uitstap ongeveer 3.30 uur met een gids (gedeel telijk met de auto). De deelname is gratis. We vertrekken om 13.45 uur op het Kerkplein te Herzele of om 14.30 uur op het Esplana deplein te Aalst. Tijdens de pauze kan men (op vrijwillige basis) genieten van Aalsterse vlaaien en koffie aan de prijs van 150 fr. Inschrijven vóór 1 oktober 2001 bij bestuursleden, tel. 054-50 20 92. De opleiding is toegankelijk voor iedereen die weinig of niets afweet van computers en internet, maar richt zich in de eerste plaats naar de werkzoe kenden. Daarnaast kan een beperkt aantal werkzoekenden van specifieke kansengroepen, die de opleiding hebben gevolgd, een toestel lenen gedurende één maand voor internetge bruik. De opleiding gaat door in Zot- tegem, Oudenaarde, Herzele, Ninove, Denderleeuw en Aalst. Op vier halve dagen, telkens van 9 tot 12 uur of van 13 uur tot 16 uur. Voor meer informatie of in schrijvingen kunt u terecht bij het plaatselijke VDAB-kan- toor of bij Martine Vander Steen, regionaal projectver- antwoordelijke 055-33 10 73. De CSC-Samen Bevere nodigt iedereen uit op zaterdag 29 september 2001 van 16 tot 18 uur in de Parochiezaal van Be vere voor de le Kaas- en Wijn avond. Er is een wijndegustatie met een selectie wijnen uit Frank rijk, Australië en Chili. De de- gustatie is gratis. Aansluitend- is er een kaasavond. De deelname bedraagt 250 Bef. (leden) en 350 Bef. (niet- leden). Voor de kinderen-le den tot 12 jaar is het gratis, kinderen niet-leden betalen 150 Bef. Inschrijven kan bij Magda De Smet, tel.055-31 46 88. Wat was ze lekker, die fameuze 'Soupe aux poissons' 'Aangename kennismaking met de computer', een basis cursus omgaan met de compu ter en het internet, wordt nu ook in uw streek gegeven. De ze opleiding is een onderdeel van het project 'basisvaardig heden informatie en commu nicatietechnologie (ICT)' en kadert in het Vlaams Actie plan 'Een leven lang leren in goede banen'. Het project loopt in samenwerking met Vlaams minister van Werkge legenheid en Toerisme Renaat Landuyt. Een eerste fase van dit project is de opleiding 'Aangename kennismaking met de com puter'. Dit is een basiscursus omgaan met de computer, waarbij cursisten leren hoe een computer werkt, hoe ze hem moeten gebruiken en wat ze ermee kunnen doen. Kaas- en wijnavond in Bevere op zaterdag 6 oktober 2001 Tast toe! Met die slogan nodi gen de Oxfam Wereldwinkels hun klanten en potentiële klanten uit op hun jaarlijkse klantendag. Traditioneel (jawel, de we reldwinkels hebben stilaan ook hun tradities) gaat die door op de eerste zaterdag van oktober. En, zoals het een jon ge en dynamische beweging past, zal je je tas kunnen vul len met een aantal nieuwe pro ducten: twee nieuwe wijn soorten, minipapaja's, beide uit Chili en een heuse paarse rijst uit Laos, kruidenthee uit de Himalaya. Wij laten onze bezoekers uiteraard proeven van onze nieuwe wijnen. De eerste is een witte Chardon- nay, die fel in de smaak schijnt te vallen. De tweede is een Carmenère, de naam klinkt Frans maar de druif is Chil- eens, en heel speciaal van smaak. Het is een mnoncépa- ge misschien ken je die druif niet eens. Je zal eens met de wereldwinkeliers moeten ko men praten, zij hebben die al leszins reeds grondig ge proefd. Elke bezoeker krijgt een pre sentje kruidenthee mee. Uiter aard zal je die ook kunnen proeven. Kokkin Mimi Smith heeft een kookboek opgesteld met een smeltkroes recepten, recepten samengesteld met in grediënten uit de wereldwin kel. Daar valt ook wat mee te winnen: op de klantendag or ganiseren de wereldwinkels een kookboekroute op zoek naar de ingrediënten van één van die recepten. Uiteraard kan je dan iets winnen. En met een wijntje in de hand of ter wijl je van uw kopje thee ge niet kan je met de wereldwin keliers wel een boompje op zetten omtrent enkele actuele thema's. Momenteel zijn de wereldwinkels erg begaan met het lot van de Palestij nen en zijn zij een belangrijke factor in de antiglobaliseringsbewe- ging en roepen zij mee op voor het 'Manifeest' in Gent op 19 oktober. En zij weigeren pertinent om de prijs van hun koffie te doen dalen. En waar om niet? Praat er eens over. Voor wie nog de weg naar de wereldwinkel niet gevonden heeft: Volderstraat 203 te Ge- raardsbergen-Onkerzele.

Voor Allen | 2001 | | pagina 15