0, 0 EDIT0RIAAI Volgen we wel het goede spoor Nationaal Administratief en Politiek SP-Congres T "Voor Allen" - 28 september 2001 3 Op zaterdag 6 oktober is het zover! De nieuwe jongerenbeweging is klaar en wordt ge lanceerd: nieuwe werking, acties en activiteiten, nieuwe inhoudelijke start, nieuw actie materiaal, nieuwe naam,... Het wordt een happening om u tegen te zeggen in de gebou wen van de vroegere koolmijn van Genk. Zorg dat je erbij bent! Na 16.00 u. is niets nog zoals vroeger... Eén jaar geleden trokken de Jongsocialisten hun eigen vernieuwing op gang. We trokken door Vlaanderen langs alle jongeren in de SP. Wat we hoorden, zagen en merkten bun delden we op Take Off in 'Exit' en 'Mailbox'. In de 'werkwinkels' werd een nieuwe be weging uitgetekend: super open, links, los, radicaal, democratisch,... Massaal veel voorstellingen... Uiteraard draait op Touch Down alles rond de lancering van onze nieuwe jongerenbewe ging. Met de Mailbox wordt de inhoudelijke discussie opnieuw op gang getrokken Ons eerste actieboek vormt de spil van ons nieuwe actiebeleid! Een hele reeks acties worden er con creet in uitgewerkt Het communicatieboek staat boordevol tips en tries voor een goeie persrelatie Er wordt massaal veel nieuw actiemateriaal klaargestoomd. De primeur is voor Genk Jullie krijgen al een voorproefje van Kaliber, het opleidingsproject van de nieuwe jongerenbeweging Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan een nieuwe website Het gelijke kansenspel wordt hét lokale actiemiddel vanaf het najaar Beter vroeg dan nooit: ook de planning voor 2002 ligt in Genk op jullie te wachten... Interviews... Heelwat internationale gasten zullen hun opwachting maken in de mijngebouwen We verwachten vol spanning de teletubbies op het podium Diverse organisaties bv. FWH, Oxfam, FOS,...) komen hun licht opsteken Voormalige en huidige voorzitters worden op de rooster gelegd... Fun fun fun... Tussen de bedrijven door wordt er veel gelachen- De match België-Kroatië is te volgen op groot scherm De Touch Down party belooft de spuigaten uit te lopen Cocktails worden deze keer in overvloed voorzien De MJA-ten- toonstelling Happy Shots is zeker de moeite waard Er valt heel wat te zien in de mijn- gebouwen zelf. Programma 16.00 u. Z> Ontvangst Verdeling van de mailbox, het communicatie-, opleidings- en actieboek, de nieuwe statu ten,... 17.00 u. Z> Voorstellingen de nieuwe inhoudelijke starttekst 'Hoogvliegers', het gelijke kansenspel de activiteiten van 2002 Interviews, tussenkomsten, veel fun en muziek 18.45 u. D Voorstellingen het communicatie- en actieplan voor het najaar het actieboek de nieuwe website Interviews, tussenkomsten, nog meer fun en muziek. 20.00 u. Bekendmaking van de nieuwe naam Afsluiter Tou<h Down Party Practisch Zaterdag 6 oktober 2001 vanaf 16 uur Koolmijn van Winterslag - E. Coppéelaan 91 - Genk Inschrijven Er zijn kaarten in voorverkoop (100,-) te verkrijgen op het nationale secretariaat (een mailtje, faxje of telefoontje volstaatmaar je kan ook gewoon betalen aan de kassa op de dag zelf (200,-). Slapen Uiteraard... We hebben 58 bedden gereserveerd in de Jeugdherberg van Bokrijk, voor hen die het na de "Touch-Down Party" niet meer zien zitten. Héél snel zijn is dus de bood schap, de eerste 58 hebben geluk! Vervoer van en naar de Jeugdherberg is voorzien. Voor kaarten, een bed, meer info, één adres: JS-secretariaat, Grasmarkt 105/44 in 1000 Brussel tel. 02-552 02 69 of fax 02-552 02 55 - jongsocialisten@sp.be De Vlaamse begroting voor volgend jaar is rond en wordt afge sloten met een overschot van 3,4 miljard frank. De ministers hebben samen met hun kabinetsmedewerkers hun huiswerk gemaakt en zijn thans alles in gereedheid aan het brengen om het fiat te bekomen van het Vlaams Parlement, dat ten slotte het laatste woord heeft. De afschaffing van het kijk- en luistergeld, een onrechtvaardige belasting, daar zij zowel voor de kapitaalkrachtige als voor de fi nancieel zwakke Vlaming dezelfde is, wordt gerealiseerd. Hiervan is SP-er Steve Stevaert de vaandeldrager, aan de zijde van VLD-er Patrick Dewael, die op zijn beurt de grote voortrek ker is van de verlaging van de registratierechten bij de aankoop van een woning. Dat niemand onder ons graag belastingen betaalt, is een vast staand feit. Echter moeten we beseffen dat de overheid, en wij zeggen zelfs veel geld, nodig heeft om een goed beleid te kunnen voeren. Dat laatste is immers dat wat de bevolking terecht ver wacht. Daarenboven heeft de overheid tot taak, via het kanaal van haar belastingsinkomsten, herverdelend op te treden en de noden te lenigen waar die het grootst zijn. Vandaag moeten we evenwel vaststellen dat in heel wat sectoren de behoeften nog zeer aan zienlijk zijn en verre van ingelost. Heeft de overheid dan niet veeleer als opdracht eerst hieraan te gemoet te komen i.p.v. aan lastenverlaging te gaan doen, vooral als dat zoals totnogtoe op een lineaire i.p.v. op een selectieve wij ze gebeurde Komt daar nog bij dat de liberale honger nog niet gestild is en de VLD nu ook nog pleit voor een verlaging van de vennootschaps belasting, terwijl de leerkrachten ingevolge de begrotingsmaat regelegen 2002 zwaar worden aangepakt. Zij dienen immers drie jaar langer aan het werk te blijven om 1 miljard frank te kunnen uitsparen. Vandaar dat bij ons spontaan de vraag rijst of we wel het goede spoor volgen Herman DE LOOR Zaterdag 13 oktober 2001 van 10 tot 16 uur. Zaal "Vooruit", Sint-Pietersnieuwstraat 23 te Gent Programma lOuOO: verwelkoming korte uitleg over de diverse schrif telijke stemmingen 10ul5: Patrick Janssens evalueert twee jaar partijwerking en -vernieuwing 10u45: tussenkomsten Afdelingen over dit luik 12u00:lunchpauze 13u30: Vice-premiers Johan Vande Lanotte (Federale rege ring) en Steve Stevaert (Vlaamse Regering) over de politieke actualiteit 14u25: tussenkomsten Afdelingen over dit luik 15u25: bekendmaking der stemresultaten 15u30: slottoespraak Patrick Janssens 16u00: einde Congres Praktisch Inschrijven bij voorkeur via Afdelingsvoorzitter of-secreta ris; daar beschikt men over in te vullen formulieren, ook wat betreft eventuele tussenkomsten op het Congres; geef bij voorkeur ook een seintje aan het Federaal SP-Secreta- riaat (055-21 48 50) Belangrijk: voor de tijdig ingeschreven deelnemers (d.w.z. uiterlijk maandag 8 oktober) zijn de lunchkosten (250 fr.) ten laste van de Federatie. Uiteraard hopen wij op een zo groot mogelijke opkomst van militanten uit de Federatie Aalst-Oudenaarde-Ronse.

Voor Allen | 2001 | | pagina 3