Weinhold en Lernout in Galeries Beukenhof te Kluisbergen ^ACTIVITEITENKALENDER^ Sport voor Jongeren in Geraardsbergen "Voor Allen" - 28 september 2001 9 CSC-Zottegem Zaterdag 29 september 2001 Daguitstap naar Echternach-Grevenmacher Rondrit door het schiiderachitige Luxemburg met bezoek aan Es<h-sur-Sure, Eriiternach, Berdorf, Laroriiette, Gre- venmacher. Bezoek aan de wijnboer met degustatie. Deelname 1300 fr. - Kinderen -12 jaar betalen 900 fr. (alle bezoeken, ontbijt en middagmaal inbegrepen). Inschrijven tot 21 september 2001, tel. 09-360 05 26. CSC-Mediakring Geraardsbergen Zondag 30 september 2001 OPEN BEDRIJVENDAG AFVAL IN DE KIJKER Groepsbezoek aan de sites van UvA om: - 11.30 uur Compostbedrijf te Sthendelbeke - 15.00 uur Afvalput en containerpark te Vlierzele (Bussegem) - 16.30 uur Overslagstation De Dijcker te Vlierzele We verzamelen om 13.15 uur aan het Compostbedrijf, Industrie- terrein Diebeke, te Geraardsbergen-Schendelbeke. CSC-Zottegem Zaterdag 6 oktober 2001 om 18.30 uur Feestzaal "Bevegemse Vijvers" te Zottegem FAMILIEFEEST Programma- Feestmaal - gelegenheidstoespraak door Flerman De Loor, Vlaams-Volksvertegenwoordiger/Burgemeester - muzikale animatie met o.m. het duo Christophe en Liesje en het showprogramma met Paul Severs Iedereen is welkom De Geraardsbergse Stedelijke Sportraad is reeds jarenlang een schoolvoorbeeld op het gebied van sportopleiding voor jongeren. De Interscholensport, een weke lijkse competitie voor de Geraards bergse scholen van alle onderwijs- netten vond navolging in verschil lende andere Oostvlaamse ge meenten. Vorig jaar werd in samenwerking met het Provinciebestuur van Oost- Vlaanderen en Bloso van start ge gaan met de "Spoitacademie", een contract Jeugdsport 2000, of een samenwerking van de Stedelijke Sportdienst met de Sportclubs en de onderwijsinstellingen van Ge raardsbergen. De Sportacademie geeft kinderen van het 3* en 4* leetjaar elke dins dag, net na schooltijd, de kans om vrijblijvend een aantal sporten uit te proberen. De lessen worden ge geven door de clubtrainers en een leerkracht van de school. De sportacademie loopt van okto ber tot mei en de lessen gaan door elke dinsdag net na de schooltijd. Alhankelijk van de sporttak gaan de lessen door in de eigen school, sporthal 'De Veldmuis', sportzaal 'De Kriebel', de sportzaal te Grim- minge of in zaal 'Gemo'. De deelnemers betalen 40 Bef. (of 1 euro) per les. De volgende clubs verlenen hun medewerking aan de sportacade mie: Atletiek: ACG-Geraardsbergen Basketbal: BBC Wezen-vrienden Geraardsbergen Judo: Judoschool Geraardsbergen Kaatsen: Op en Over Grimminge Schaken: Van Pion tot Dame Ge raardsbergen Tafeltennis: TTCGemo en TTC Grimminge Voetbal: KSV Geraardsbergen Dit jaar wordt de "Sportacademie" uitgebreid met "Kids-sport", een kennismaking met verschillende sportmogelijkheden op een gezon de, ontspannende, leuke maar te vens leerrijke manier, en dit elke woensdag (behalve tijdens de schoolvakanties) in sporthal "De Kriebel", Grote weg 23 te Ge raardsbergen (achter de Rijks wachtkazerne). Van 14 tot 15 uur kunnen de "Mi- ni-kids" van 3 en 4 jaar en de "Maxi-kids" van 5 en 6 jaar er te recht en van 15 tot 16 uur komen de "Mega-Kids" van 7 jaar en ou der aan hun trekken. Vooraf inschrijven is niet nodig, deelnemen kost 40 Bef. of 1 euro. Wil je meer weten over deze nieu we initiatieven van de Stedelijke Sportdienst, dan kan je terecht op het secretariaat, F. Cauwelstraat 39 te Geraardsbergen, tel. 054-41 41 31. Ward Lernout 70, ethische schoonheid. Van zaterdag 29 september tot en met zondag 21 oktober 2001 stellen Marie-Pierre Weinhold (beeldhouwwerk) en Ward Lernout (schilderijen en tekeningen) hun werken tentoon in de Galeries Beu kenhof te Kluisbergen. Marie-Pierre Weinhold ver volmaakte haar studies beeld houwwerk bij de befaamde Portugese kunstenaar Martins Correia, die zijn klas leidt als een absoluut meester in hart en nieren. Haar thema's zijn klassiek, haar techniek is beredeneerd. Het menselijk figuur is ver eenvoudigd en tot de essentie teruggebracht. Haar donkere en blinkende patines weer kaatsen in hun omgeving waar zij hun rustige ziel laten uit stralen. Ward Lernout volgde schilde ren aan de Academie voor Schone Kunsten van Menen. Na een lang verblijf in Afrika, vestigde hij zich in 1964 te Tervuren. Sedert 1970 expo seert hij jaarlijks in binnen- en buitenlandse galerijen. Ward Lernout schildert en te kent omdat het één van zijn geliefkoosde vormen van communiceren is, van mede delen van beeldende en andere ervaringen, een manier om zijn persoonlijke kijk weer te geven op leven en dood, met verheven emoties zoals liefde en wat man en vrouw met el kaar uitwisselen, op schoon heid die ethisch is zoals mu ziek, op de gestalte van wat wij als lyriek omschrijven en die zich in het hart en de geest van de mens heeft genesteld. Jarenlang heeft hij zijn erva ringen, emoties, zijn verba zing en zijn gehechtheid aan mensen en hun landschappe- De tentoonstelling is te be zichtigen in de Galeries Beu kenhof, Ronde van Vlaande- renstraat 9 te Kluisbergen, alle dagen van 14 tot 19 uur, be halve op maandag, dinsdag en woensdag, ook na afspraak, tel. 055-38 83 87. Marie-Paule Weinhold, bronzen beeld. lijke omgeving weergegeven in een kleurige en persoonlij ke beeldtaal die het expressio nisme van zijn jeugdherinne ringen is ontstegen. Klapwie kend en ook mediatief, en thousiast en toch beheerst, ge vat in zelfzekere contouren en gevoed door de verfijnde schakeringen die de zeldzaam geworden kolorist eigen zijn. De menselijke figuur neemt een belangrijke plaats in zijn recente creativiteit. Men kan zich best voorstellen dat die belangstelling past in een meditatie omtrent "la con dition humaine" en de zin van wezens en hun betrachtigen. Vorm en gedachte zijn een en kel - boeiend - elan in het beeldende ceuvre van Ward Lernout.

Voor Allen | 2001 | | pagina 9