Eetfestijn Honltert opnieuw vaste waarde op de kalender V.F.S.G.-Hofstade Astma en allergieën Fietspooliag ook te Niaove Ninoofs Jazz-aperitiefconcert "Voor Allen" - 26 oktober 2001 13 Na een korte onderbreking werd door het nieuwe partij bestuur van Haaltert de draad van vroeger weer opgenomen met het inrichten van een eet festijn op zaterdagavond 29 en zondagmiddag 30 september j.l. De aanwezigen zullen het be vestigen: het was over de hele lijn een voltreffer! Ruim 500 vrienden staken de benen onder de tafel om te ge nieten van steak of kip met sausen zoals enkel kok/sche pen Paul Van Der Straeten die kan maken. Paul mocht zelfs een cartoon van zichzelf, getekend door Kim Meert uit Geraardsber- gen, in ontvangst nemen, ten einde de kale muren van zijn kantoor in het gemeentehuis wat op te fleuren. W.M. Schepen Paul Van Der Straeten en zijn getekend evenbeeld. Op zondag 14 oktober 2001 was het opnieuw verzamelen geblazen voor onze senioren. Na de verwelkoming door voorzitter William Trogh, werd aan alle aanwezigen kof fie met gebak aangeboden. Als gastspreker was Geert Goos- sens uitgenodigd voor een uit eenzetting over de "Zorgver zekering" en welke diensten er door de Mutualiteit worden aangeboden. Tijdens de vragenronde kon iedereen aanbod komen en werd zeer interessante vragen gesteld die met de nodige des kundigheid werden beant woord. Daarna was het de beurt aan de vrouwen voor het bak- schieten en de mannen voor het kaarten. Na een spannende wedstrijd gaf dit de volgende uitslagen Bakschieten 1. Blanckaert Monique 490 2. Van Der Vurst Agnes 440 3. Verbeke Yvonne 430 4. Maesschalck Cecile 410 5. Van Malderen Rozan 350 Kaarten 1. Trogh William 3382 2. De Cuyper Frans 3241 3. Dierickx Achiel 3055 4. De Nijs Emiel 2796 Na de prijsuitdeling werd aan iedereen een behouden thuis komst toegewenst en met de afspraak tot de volgende maand. Willy Merckx Op dinsdag 6 november 2001 om 14 uur organi seert VFSG een infona- middag over de problema tiek van 'Astma en Aller gieën' in het algemeen in CC De Werf, Molenstraat 51 te Aalst. Gastspreker is dr. Pinson. Inschrijven kan op tel. 09- 364 33 12 (Peggy De Moor). Allergie is geen ziekte op zich. Allergie is een foutieve manier van reageren op stoffen die vreemd zijn aan ons lichaam. Wat veroorzaakt allergie? Hoe weet u dat u een aller gie hebt? Welke zijn de allergische aandoeningen? Op deze en vele andere vragen geeft dr. Pinson u een antwoord. Tijdens de gemeenteraadszit ting van 27 september 2001 stelde Fons Schorreel, ge meenteraadslid, voor fiets- pooling te organiseren voor de Basisscholen van Ninove. Fietspooling is een systeem waarbij fietsers onder begelei ding, via verschillende vooraf bepaalde routes, op een veili ge manier naar de scholen fietsen. Door dit systeem in te voeren, kan men aan jonge leerlingen de mogelijkheid bieden om zich op een veilige manier te verplaatsen. Vandaag is het zo dat ouders hun kinderen met de wagen naar school brengen, omdat ze fietsen of lopen te gevaarlijk vinden. Daardoor wordt de schoolomgeving nog onveili ger en brengen nog meer ouders hun kinderen met de wagen. Tevens past 'fietspoolen' vol ledig in de nieuwe eindtermen van het Basisonderwijs. Het biedt de leerlingen de moge lijkheid om op een veilige ma nier verkeerservaring op te doen binnen de schoolomge ving. Ze kweken tevens reac tiesnelheid, leren de verkeers regels in de praktijk toepassen en leren omgaan en rekening houden met andere wegge bruikers. Bovendien gaan ze nadenken over mobiliteit. Voldoende elementen om dit initiatief te steunen. Daarom stelde Fons Schorreel voor dat de stad een initiatief zou nemen om 'fietspooling' mogelijk te maken. Belangrijk is dat dit in samen werking met de verschillende Basisscholen, Stadsdiensten, Politie, ouders en vrijwilligers zou gebeuren. Voor de Stedelijke Basisscho len kan men zelf opdracht ge ven om die manier van ver plaatsen mogelijk te maken. De Schepen van onderwijs antwoordde dat men dit voor stel ging onderzoeken naar eventuele interesse van alle scholen. Maar voor de Stads scholen zal men in overleg met de verschillende aktoren een pilootproject starten. Wij volgen deze zaak aan dachtig. Fons Schorreel Wie vertoefde op onze vorige Ninoofse Jazzkroegentocht herinnert zich beslist nog het debuutoptreden van de Ni- noofs-Dendermondse forma tie "The Hot Paddlewheel Jazzband" in café De Nieuwe Klok. De pers sprak veel lof en gebruikte termen als "bees tig goed" en "een perfecte thuismatch". Het orkest heeft ondertussen niet stilgezeten en organiseert op zondag 4 november een gezellig aperi tiefconcert. Even voorstellen Deze dynamische jazzband van bij ons, onder leiding van de Ninoofse trombonist Wim Schoup, inspireerde hun naam op het stuwende rad (paddle wheel) van de prachtige steamboats op de Mississippi in Louisiana. Zij brengen dan ook traditionele en authentie ke New Orleans en Dixieland klassiekers. Na hun geslaagd optreden in Ninove speelden zij in Dendermonde voor een bomvolle Honky Tonk Jazz club en op de Geraardsbergse kroegentocht. Er zijn ook reeds contacten voor het pres tigieuze Dixieland festival in Dresden te Duitsland. Naast Wim in de frontline speelt Henk Deloose (Bab's All Stars) trompet, terwijl Pe ter Verhas, huidig leider van de "Jeggpap" de klarinet en de saxofoonpartijen voor zijn re kening neemt. In de ritmesec tie vinden we nog 2 Ninovie- ters, Marcel De Neve - een monument op de contrabas - en Johan Ancaer - leraar aan de muziekacademie en bekend van Betty Goes Green. Aan de drums zit de Dendermonde- naar Miel Leybaert van de Jeggpap Jazzband. Jazz Nienof en gratis aperitief Het concert gebeurt in samen werking met Jazz Nienof waarvoor dank aan voorzitter Eric De Troyer en het Ninoofs aperitief - 1 witkap van 't vat - wordt u gratis aangeboden door brouwerij Slaghmuylder. Praktische info Jazz-aperitiefconcert op zon dag 4 november van 10.30 u. tot 13 u. met The Hot Paddle wheel Jazzband in zaal De Roos, Geraardsbergsestraat 119 te Ninove. Kaarten in voorverkoop zijn te bekomen bij de orkestleden of via tele fonische reservatie: 054-32 00 87. Een unieke gelegenheid voor alle jazzliefhebbers om dit "streekgerecht" nogmaals te beluisteren. Mis dit niet De ploeg medewerkers van het eetfestijn, 7> ■«as» ■-CROMA

Voor Allen | 2001 | | pagina 13