Krijgt Aalst eindelijk haar fuifzaal? Rugklachten Sprokkels uit de Aalsterse gemeenteraad Wanneer krijgt Aalst zijn rockambtenaar Sp.A-Lierde wil treinhaltes heropenen 10 7 december 2001 - "Voor Allen" Op 27 november 2001 paste de Aalsterse gemeenteraad voor het eerst het nieuwe reglement op het vragenuurtje toe. Dit vragenuurtje vroeger beperkt tot 1/2 uur, geeft ge meenteraadsleden de kans om korte informatieve vragen te stellen aan een lid van het college. Door deze voorziene duur op l uur te brengen, kunnen meer vragen behandeld worden en kan dat aan een rustiger tempo. De belangrijkste andere punten waren: - Deze gemeenteraad was er één waarop de vele belasting reglementen werden aangepast aan de invoering van de Euro, verlengd, goedgekeurd of gewijzigd. Het betrof on dermeer de huisvuilbelasting, de belasting op tewerkstel len van 'barpersoneel' op paardenwedrennen, op niet - bebouwde stukken grond en niet - vervallen verkavelin gen (met uitzondering van één stuk grond per kind). - Voorts werd er beslist sportmateriaal aan te kopen voor een aantal sporthallen. - Er werd in het kader van het Sociaal Impulsfonds (SIF) beslist om het Hoveniersplein een andere inrichting te ge ven en er speeltoestellen te plaatsen voor de kleinsten. - Ook werd het Jeugdwerkbeleidsplan voor de volgende 3 jaar goedgekeurd. In dit plan is ondermeer vraag naar fuifinfrastructuur en speelruimte, maar ook wordt er aan dacht besteed aan mogelijkheden om ook kansarme jon geren en migrantenjongeren bij het jeugdwerk te betrek ken, zodat zij beter geïntegreerd geraken. Dylan Casaer Sp.a-raadslid Johan Van Bie- sen greep op de gemeenteraad de bespreking over het Jeugd werkbeleidsplan aan om te pleiten voor de aanstelling van een pop- en rockambtenaar. De pop- en rockambtenaar is een totaal nieuwe functie die nergens in Vlaanderen bestaat. Opdracht van deze persoon is contacten te leggen met mu ziekgroepen en verenigingen om ze tot de opmaak van een pop- en rockbeleidsplan te ko men. Dit werkstuk kan vervol gens worden toegevoegd aan het Jeugdwerkbeleidsplan. In een eerste fase dient een in ventaris te worden aangelegd van de bestaande groepen en kan worden gepeild naar de specifieke behoeften die er le ven. Ongetwijfeld zal de vraag naar een fuifzaal en re petitielokalen opnieuw naar boven komen. Maar ook op het vlak van erkenning dient nog een hele weg te worden afgelegd. Het jeugdwerkbeleid ligt de jonge sp.a-mandatarissen nauw aan het hart. In oktober al pleitte sp.a gemeenteraads lid Dylan Casaer voor de op richting van een jeugdsport- raad. Sportploegen die werken met jongeren vallen tussen twee stoelen in. Ondersteu ning vanuit het Jeugdwerkbe leidsplan is niet mogelijk om dat deze verenigingen strikt gezien niet als jeugdwerk kun nen worden erkend. Via de op richting van een jeugdsport- raad kan ook bij hen eens wor den geluisterd naar de behoef ten. Op termijn kan worden nagedacht over het opzetten van ondersteunende initiatie ven. Zoals elders in dit nummer ook wordt gesteld is het in Aalst droevig gesteld met de jeugdinfrastructuur. Een goe de en betaalbare fuifzaal be staat er momenteel niet. Uit de rondvraag die gebeurde bij de opmaak van het jeugdwerkbe leidsplan voor de volgende ja ren blijkt duidelijk dat zowel jongeren als ouders hiernaar vragen. In de plaatselijke pers werd echter bericht dat de intercom munale ILVA hieraan wou verhelpen door het gebouw van de vroegere kousenfabriek Du Pare in gebruik te nemen en om te bouwen tot fuifin frastructuur met ook moge lijkheden om optredens te or ganiseren en repetitielokalen in te richten voor plaatselijke rockgroepen. Daarom stelde sp.a-raadslid Dylan Casaer op de gemeente raad van 27 november 2001 de vraag aan de schepen bevoegd voor infrastructuur of deze be richten klopten? Uit zijn ant woord blijkt dat ILVA deze mogelijkheid inderdaad on derzoekt. De bedoeling zou zijn dat ILVA het gebouw aan koopt, de nodige investerin gen doet en nadien het beheer aan de stad Aalst overlaat. Wel wil ILVA hiervoor geld ter beschikking krijgen vanuit de Vlaamse regering. Over de ze financiering zou tegen ein de 2002 duidelijkheid moeten bestaan. Het spreekt voor zich dat de sp.a deze ontwikkeling toe juicht en hoopt dat deze zaal er snel komt, wand fuiven is goed voor jong én oud! Misschien heeft men in Lierde al gehoord van het sp.a-voor- stel om de NMBS-haltes van Hemelveerdegem en Deftin- ge-Gemeldorp mogelijks te heropenen. Deze werden in 1984 gesloten omdat er (net) te weinig opstappers waren. Zeventien jaar later is dat mis schien niet meer het geval. Bovendien zullen de nieuwe treinstellen/die op de lijn Ge- raardsbergen-Gent vanaf het voorjaar 2002 zullen rijden, het mogelijk maken deze hal tes opnieuw aan te doen zon der de reistijd van en naar Gent te doen toenemen. Volksvertegenwoordiger Dirk Van der Maelen zal samen met de lokale sp.a-mandatarissen en sp.a-Lierde nauw samen werken om het voorstel erdoor te krijgen bij bevoegd minister Durant en de NMBS. Om terzake een zo volledig mogelijk dossier te kunnen in dienen plakte sp.a-Lierde deze week uit met een schriftelijke enquête bij de bevolking van de betrokken deelgemeenten en wijken naar de wenselijk heid van de eventuele herope ning van de haltes. De formulieren konden tot vandaag, 7 december op een aantal adressen ingeleverd, worden vliegensvlug verwerkt en zullen dan de basis vormen voor een speciale info-avond terzake, ingericht door de sp.a in samenwerking met CSC- Vormingswerk afdeling Lier- de op Vrijdag 14 december 2001 om 19.30 uur in café Ar- mand, Sint-Jansplein 2 te He melveerdegem. Volksverte genwoordiger Dirk Van der Maelen en gemeenteraadslid Els Van Damme zullen daar het voorstel toelichten. Basis mobiliteit mag ook in Lierde geen lood begrip zijn. Belang stellenden, pendelaars en/of leden weten alvast volgende vrijdag waarheen. SW-Kerstfeest te Brakel De SVV-afdeling B.rakel nodigt iedereen uit op het jaarlijkse Familie-Kerstfeest met Breugheliaanse maal tijd op zondag 9 december 2001 om 12 uur in de Kanti ne van FC Brakel, Watermo lenstraat (ingang langs de grote poort) te Brakel. De deelname bedraagt 350 Bef. (kinderen tot 10 jaar betalen 200 Bef.). Wie onder ons klaagt nooit over rugpijn? Geen wonder, want onze rug krijgt het vaak hard te verduren. We vergeten immers dat hij dagdagelijks heel wat arbeid ver richt. Wilt u meer weten over de soorten rugpijn, de structuur van de wervelzuil de belasting van de rug en de behandelingsme thoden dan is deze namiddag een echte aanrader. Dinsdag 11 december 2001 om 14 uur in het cultureel cen trum De Werf, Molenstraat 51 te Aalst. De heer Eric Decabooter, kinesist en oprichter van het Cen trum voor Preventie Rugklachten te Gentbrugge is de gast spreker. De deelname bedraagt 100 Bef. Inschrijven kan via Peggy De Moor, tel. 09-304 33 12. w n

Voor Allen | 2001 | | pagina 10