1 Sp.a-/SCS Federtie Aalst- Oudenaarde' Ronse Federale "Nieuwjaarszitting/Receptie" Primordiale keuze t EDIT0RIAAL Federatie start 2002 met grootscheepse actie "Sociaal Beleid" Sp.a-federatie bereikbaar via de e-mail Gastsprekernationaal sp.a-voorzitter Patrick Janssens "Voor Allen" - 7 december 2001 3 Niemand mag twijfelen aan de waarden die de sp.a vandaag verdedigt. De partij drijft nog steeds op dezelfde veront waardiging over sociale onge lijkheid waaruit destijds het socialisme is ontstaan. Het po litiek programma van de sp.a moet ook vandaag deze cen trale waarde geloofwaardig uitdragen. Het gaat dus om het realiseren van een samenle ving waarin iedereen gelijke kansen heeft om zich te ont plooien en de verantwoorde lijkheid om die kansen daad werkelijk te benutten. Het spreekt voor zich dat werk, sociale zekerheid en ge zondheid van het hoogste be lang zijn en blijven voor een moderne sociaal-democrati sche partij. De ruim twee voorbije jaren hebben de sp.a- ministers, en op betreffend so ciaal vlak Frank Vanden- 'broucke, Johan Vande Lanotte en Greet van Gooi, zich met volle overtuiging ingezet voor een sterker sociaal beleid. Inspanningen propageren Is het leven van de burger de laatste jaren écht veranderd? Jawel, zeker op sociaal vlak. Wie werkt aan een minimum loon verdient vandaag meer dan vroeger dankzij een lage re sociale bijdrage. De mini mumpensioenen gingen om hoog. De inkomensgarantie voor ouderen haalt hen meer uit de armoede. Gehandicap ten krijgen betere bescher ming, er is een administratieve Vereenvoudiging,Ook in de gezondheidssector waait een nieuwe wind. Diabetici en ch ronische pijnpatiënten krijgen "zorg op maat". De "maxi mumfactuur zal de jaarlijkse kosten voor medische zorgen beperken, in de eerste plaats voor gezinnen met lage inko mens. Bovenstaande is maar een kleine greep uit de talrijke re alisaties en nog geplande ini tiatieven. Maar begrijpt de burger al die maatregelen ook echt? En be seft men dat de sp.a de werke lijke motor van het sociaal be leid in de regering is? Net zo als het dossier basismobiliteit terecht als regering is? Net zo als het dossier basismobiliteit terecht als een sp.a-initiatief mag geclaimd, kunnen in het sociaal dossier de sp.a-minis ters (en de partij als zodanig) zonder veel schroom de plui men op de hoed steken. Vandaar ook het federale ini tiatief om samen met de vrien den van Bond Moyson (lo gisch gezien de thematiek) en hopelijk ook met het ABVV (contracten worden nog ge legd) een grootscheepse info- en sensibiliseringsactie te voe ren in het voorjaar 2002. Star- tevent op dinsdag 19 februari 2002 om 20 uur in het Arjaan- theater te Geraardsbergen met minister Frank Vandenbrouc- ke als gastspreker en een aan gepast origineel omkaderings- programma. De actie krijgt nadien een verlengstuk in elk kanton van onze kiesomschrij ving. Uiteraard verneemt u te gepaste tijde meer hierover in ons ledenmagazine. CV Dinsdag 15 januari 2002 om 20 uur, Volkshuis, Markt 8 te Zottegem. Hapjes - drankjes - muzikale animatie Alle militanten zijn hierbij uitgenodigd Met de verslechterende economische toestand komen ook de overheidsfinanciën onder druk te staan. In de federale en Vlaamse regering zijn er nu reeds zeker minder ontvangsten, zodat het voorziene evenwicht van de begroting 2002 in het gedrang komt. De begroting van de federale regering zou een tekort hebben van 80 miljard frank, de Vlaamse regering van 40 miljard frank. Dit natuurlijk bij ongewijzigd beleid. Wat staan de regeringen en de meerderheid die hen steunt dan te'doen? De politiek-gemakkelijke periode van het bati ge saldo over verschillende bevolkingsgroepen ter verdelen is voorbij. Er zullen andere politieke keuzen moeten gemaakt worden. Vraag blijft dus gesteld of wij als socialisten nog voldoende stempel kunnen zetten op het regeringsbeleid. Tot op heden hebben wij het sociale beleid goed kunnen sturen. In de moeilijker budgettaire omstandigheden klinkt het liberale credo van privatisering en ingrijpen in het sociale zekerheid evenwel steeds luider. Na het Sabena-debacle staan de werknemersbelangen in De Post onder druk. Wij mogen als socialisten de liberale tan dem Daems-Rombouts niet laten begaan. De dienstverlening aan de gemeenschap terugschroeven op een onaanvaardbare manier, is géén middel om tot een goede concurrentiepositie te komen in de toekomstige vrije markt. De overheid moet waken over die basisdienstverlening, ui teraard onder de beste voorwaarden. Johan Vande Lanotte heeft gelijk, dat het regeringsbeleid moet worden bijgestuurd. Wij moeten nadenken of bij een fi nancieel tekort de belastingen nog verder moeten vermin derd worden als op deze wijze onvoldoende geld is om aan absoluut noodzakelijke sociale noden te voldoen. Jacques Timmermans Om de Sp.a-federatie Aalst-Oudenaarde-Ronse nog beter be reikbaar te maken voor de leden en belangstellenden werden de volgende e-mail adressen aangemaakt Algemeen aor@s-p-a.be chris. vancoppenolle@s-p-a.be (federaal secretaris) greta. vanhende@s-p-a.be (ledenbestand) jonny. lampens@s-p-a.be (Voor Allen) wim.tonniau@s-p-a.be (website) ingrid. masure s-p-a.be (CSC-Vormingswerk)

Voor Allen | 2001 | | pagina 3