BINNENLAND Euromanifestatie Brussel 13 december 2001 Maximumfactuur beter dan 10 procent korting bij de apotheek 4 7 december 2001 - "Voor Allen" De apothekers zullen vanaf 1 maart 2002 het remgeld op medicamenten volledig innen. De korting of restorno van ge middeld 10 procent op terug betaalbare geneesmiddelen zal dus verdwijnen. Het gaat om een bedrag van 1,1 miljard frank. Anderzijds moeten de apothekers zelf 1,4 miljard frank inleveren aan de ziekte verzekering. Net als de artsen en de farmaceutische nijver heid dragen ze zo bij in de be sparingen. Dit betekent wel dat voor veel mensen de apothekersfactuur oploopt. Daar staat tegenover dat vanaf deze maand de ge volgen merkbaar worden van de Maximumfactuur, het revo lutionaire systeem ingevoerd door sp.-a-ministers van So ciale Zaken en Pensioenen Frank Vandenbroucke. De Maximumfactuur bepaalt voor elk gezin een drempel waarboven de jaarlijkse ge zondheidsfactuur niet mag uit stijgen. Deze drempel is af hankelijk van het netto gezins inkomen. Dankzij de maxi mumfactuur betaalt een gezin met een netto jaarinkomen van 540.000 frank nooit meer dan 18.000 frank per jaar aan gezondheidskosten. Dit loopt op tot 100.000 frank voor in komsten boven 2.000.000 frank. Met de Maximumfac tuur krijgen mensen die dat echt nodig hebben, een veel grotere kor ting dan de 10 procent bij de apotheker. We kunnen dit het best illu streren met het voor beeld van een lezer die onlangs in Het Laatste Nieuws het volgende schreef, "Weet u dat ik per maand enkel op medicijnen die wij no dig hebben om een nor maal leven te leiden 2.500 frank remgeld betaal? Door de nieuwe maatregel verlies ik 250 frank per maand. Voor iemand met ons inkomen is dat veel". De briefschrijver geeft per jaar dus 30.000 frank (12 x 2.500 frank) uit aan geneesmiddelen. Daarvan recupereert hij nu 3.000 frank via de korting bij de apothe ker. Maar als zijn netto-inko men minder is dan 540.000 frank, betaalt hij met de maxi mumfactuur voortaan maxi mum 18.000 frank per jaar voor zijn gezondheidskosten. Zijn voordeel: 12.000 frank (30.000 - 18.000 frank). En als netto-inkomen tussen 540.000 en 830.000 frank ligt, betaalt hij met de maximum factuur voortaan maximum 26.000 frank per jaar. Zijn voordeel: 4.000 frank (30.000 - 26.000 frank). Alleen als zijn netto-inkomen hoger is dan 8300.000 frank per jaar, voelt deze briefschrijver de af schaffing van de 10 procent korting. De briefschrijver zal dus niet meer uitgeven voor zijn geneesmiddelen, maar minder. Frank Vandenbroucke nam nog maatregelen om de ge zondheidsfactuur te doen da len. Hij zorgde voor een lage re prijs voor heel wat medica menten. Een nieuwe, meestal erg dure geneesmiddelen wor den sneller dan vroeger terug betaald door het ziekenfonds. Meer info "www.vandenbroucke.fgov.be" «e werknemers en werkneemsters- Ier, meer solidair en democratischer Europa Wij willen MEER Europa om ons sociaal model te beschermen en te versterken Wij willen een sociaal en solidair Europa Wij willen een Europa dat zijn verantwoordelijkheid opneemt tegenover de mondialisering Voor een Sociaal en solidair Europa Busregeling 11.45 u: Ronse, Feestpaleis, Stationsstraat 21 12.00 u: Oudenaarde, Textiel- huis, Stationsstraat 73 11.00 u: Zottegem, Volkshuis, Markt 8 11.15 u: Herzele, Germinal, Markt 12 11.30 u: Erpe-Mere, Café de Fijnen, Oudenaardsesteenweg 11.00 u: Geraardsbergen, ABVV-gebouw, Oudenberg straat 11.20 u: Ninove, ABVV-ge- bouw, Geraardsbergsestraat 125 11.35 u: Denderleeuw, Station 12.00 u: Aalst, Volkshuis, Houtmarkt 1 ABVV Zuid-Oost-Vlaanderen organiseert gratis busvervoer naar de manifestatie. Vooraf inschrijven is noodzakelijk! Deelnemers ontvangen een gratis lunchpakket. Terugkeer voorzien rond 18.00 uur. Voor meer info en inschrij ving: - ABVV Aalst: 053-78 78 78 (Anne-Marie) -ABVV Ronse: 055-21 19 20 (Carine) De sp.a-militanten die deelnemen aan de "Euro-manifestatie" op 13 december 2001 kunnen gebruik maken van de geboden faciliteiten van het ABVV voor het busvervoer vanuit onze federatie. pnieuw achteruit, Herstructureringen en bedrijfssluitingen rijn niet meer te tellen. 0e doelsïrfHrtg yari mheid, lijkt steeds verder weg. de werkeeleeenheid opnieuw aanzwengelen, maar dan moet daarvoor wei de politieke wil bestaan en dan Europese Unie, fd. Het ééngemaakte Europa kao de groei en de werkgelegenheid opnieuw aanzwengelen, maar dan moet daarvoor wei de politieke moet Europa de nodige middelen hiervoor vrijmaken. 0e euro zelf moet ten dienste van de groei en de werkgelegenheid gesteld worden. Voor de Top van laken mobiliseren wij de Europese werknemers en werkneemsters opdat de Europese Unie beslissingen loa nemen op economisch, fiscaal en sociaal vlak; naast de Europese Centrale Bank een echte "economische regering" oprichten die de economische en I Lidstaten coördineert een einde maken aan de fiscale concurrentie tussen de Lidstaten, inkomens uit kapitaal de nodige middelen vrijmaken voof het scheppen van meer en I Dit is meer dan ooft nodig in het vooruitzicht van de uitbreiding van de EU. Die uitbreiding moet in de eerste plaats een uitbreiding zijn van de sociale grondrechten tot aile burgers van Europa. De uitbreiding mag niet aileen maar een uitbreiding van de eenheidsmarkt betekenen. Oil wil zeggen dat wij een Europa willen dat: kwaliteitsvolle overheidsdiensten garandeert de sociate bescherming in stand houdt de rechten vsn de werknemers en werkneemsters in de ondernemingen uitbreidt man en vrouw, te beginnen bij de lonen de gezondheid en de veiligheid op het werk verbetert uitsloiting en elke vorm van discriminatie. 0e Europese Unie moet het pad helpen effenen naar een mondialisering die steunt op een daadwerkelijke ontwikkeling van de volkeren, op sociale Wij vragen de Europese Top van laken beslist de Europese instellingen te hervormen om ze democratischer, doorzichtiger en efficiénter te maken door 'voortaan bd getorafticcerde meerderheid (en nief langer inet eenparigheid van stemmen) te beslissen over alles wat te maken heeft met «efiheid, soóale-, fiscale- en milieu-aangelegenheden hel Handvest van de grondrechten kvaarinde Sociale en vakbdndsrechten beter gewaarborgd moeten worden- een wettelijk karakter te door te zorgen voor een directere betrokkenheid van dé

Voor Allen | 2001 | | pagina 4