REGIONAAL Zottegemse Speelpleinwerking werd ongekend succes! STAD ZOTTEGEM BEKENDMAKING li 1 controleur der werken (m/v) Sinterklaas bij ACOD 8 7 december 2001 - "Voor Allen" De voorbije Speelpleinwer king was in Zottegem een suc ces over de ganse lijn. Dat leert ons het pas verschenen 'jaarverslag', waaruit we u een aantal passages niet willen onthouden. Nog nooit was de zomer zo mooi! "Het was dit jaar een zomer op het speelplein, zoals er nooit een is geweest, maar blijkbaar is dat een opmerking die jaarlijks terug komt. De zomers worden altijd mooier, omdat we jaarlijks groeien, omdat het speelplein leeft, be weegt en werkt aan vernieu wing. Dank zij het nieuwe speelpleinlokaal en de herin richting van ons buitenterrein werd het echt 'Hemel-rijk' voor groot en klein. De kinde ren op ons terrein genoten dit jaar voor de eerste keer van een volwaardige, creatieve en kindvriendelijke speelruimte", schrijven de monitrices. De Speelpleinwerking kon dit jaar immers terugvallen op een sterk uitgebreide infrast ructuur. Op 1 juli 2001 werd het speelpleinlokaal officieel geopend, een gebouw dat tal van mogelijkheden biedt (af zonderlijke stockageruimte voor het materiaal, knutsel- ruimte, kleuterlokaal, en toeliet dat ook bij minder goed weer de activiteiten konden doorgaan. Hiervoor werd de polyvalente ruimte omgeto verd tot een echt speelpleinlo kaal. Bijzonder veel bijval kreeg de leeshoek. In samen werking met de Stadsbiblio theek werden hier een ruim aanbod aan strips ter beschik king gesteld en zo werd dit de ideale plek om in alle rust en stilte met een boekje in een hoekje te gaan genieten. Ook het terrein zelf werd grondig gerenoveerd. Hier zullen trouwens nog, gefa seerd, een aantal bijkomende werken worden uitgevoerd. Zo moet het aantal speeltuigen nog worden vergroot. Maar, nu al mag het terrein gezien worden. "Vroeger hadden wij bij wijze van spreken een plekje van 10 op 10 meter om op te spelen, nu is dat tenmin ste verdriedubbeld", lezen we in het jaarverslag. Recordaantal Allicht heeft deze nieuwe, kindvriendelijke, infrastruc tuur ervoor gezorgd dat 2001 een recordjaar werd. Zo speel den in de maand juli gemid deld 60 kinderen per dag meer in verhouding tot vorig jaar op het speelplein, goed voor een daggemiddelde van liefst 277 kinderen. Een nooit geziene stijging, die uiteraard de sfeer op het plein de hoogte injoeg. "Hoe meer kinderen, hoe meer fantasie en creativiteit, hoe sterker de ambiance, hoe plezanter het spel" en "Wij hebben nooit zoveel mooie beelden verzameld van kinde ren die genieten", zijn passa ges die geen verdere uitleg hoeven. Enquête Het succes van de Speelplein werking laat zich ook aflezen uit de jaarlijkse enquête, die opnieuw door heel wat ouders werd ingevuld. Het resultaat ervan is hartverwarmend en ondersteunend. Enkele cita ten: - "Het was gewoon KEI- COOLÜ!" - "Als ik jullie zo bezig zie 's morgensvroeg en ik de kin deren op dat moment moet achterlaten, heb ik zin om gewoonweg zelf op 't speel plein te blijven spelen". - "Laat het gras maar groei en!" - "Verwachtingsvol werden de kinderen 's morgens afgezet, 's avonds dolenthousiast en doodmoe opgehaald. De kin deren hadden een fijne speel- vakantie, papa en mama een zorgloze vakantie". Vorming Uiteraard staat of valt de Speelpleinwerking met de in zet van het personeel. Hier gooit de begeleidingsploeg hoge ogen. Ze blijft heel alert voor het inhoudelijke werk. En er worden voldoende vor ming gevolgd en tussentijdse evaluaties gehouden. Dergelijke vormingscursussen zijn trouwens steevast de start van een nieuw werkjaar. Zo gaat de ploeg tijdens de vol gende krokusvakantie op vor mingsweekend. Een weekend lang wordt er met de ganse ploeg gewerkt aan kwaliteits verbetering op het speelplein. Enkele animators engageren zich tijdens diezelfde vakantie voor de cursus hoofdanimator in het jeugdwerk. De toekomst Schepen Joost Franceus, be voegd voor Jeugd en Sport, heeft het idee opgevat om voor het eerst ook tijdens de Paasvakantie een Speelplein werking op het getouw te zet ten. Hij vond ruim gehoor bij de leden van het College van Burgemeester en Schepenen en aldus gaan op dinsdag 2 april 2002 de deuren van het speelpleinlokaal weer open voor 14 dagen. Alles zal op dezelfde manier verlopen als tijdens de grote vakantie met dit verschil dat er geen bus gehuurd wordt voor deze korte periode. Er wordt enkel voor- en naopvang voor zien in het Hemelrijk tussen 7 en 9 uur en tussen 16 en 18 uur wordt er weer keicool ge speeld, gefantaseerd, geani meerd, kortom: genoten van vakantie! Verloren kledij Er staan nog altijd bergen ver loren kledij op de gang in de Nijverheidsstraat. Deze verlo ren kledij gaat niet terug naar het speelplein. Eind december wordt dit naar een sociaal pro ject gebracht in Zottegem. Wij vragen uitdrukkelijk indien u iets verloren bent en u wenst dit graag terug om even langs te komen op ons bureau, Nij verheidsstraat 12 te Zottegem, tel. 09-364 64 36. ACOD-sector Spoor Zotte gem organiseerde op zaterdag 24 november voor de kinderen en kleinkinderen van zijn le den opnieuw, en dit voor de negende keer, een St.-Niklaas- feest in het Ontmoetingscen trum te Strijpen. Zoals elke jaar was het terug een succes. De 180 aanwezi gen konden genieten van een spetterende kinderanimatie gebracht door de groep "Whit- ty Co". Daarna werd er een gratis kof fietafel aangeboden en als sluitstuk kwam de Sint en Piet op bezoek om aan elk kind een waardevol geschenk te overhandigen. De aanwezige ouders en grootouders kinden aan de aanwezige Nationale en Ge westelijke mandatarissen van ACOD en aan de plaatselijke Politieke vertegenwoordigers met hun problemen en sugges ties terecht. Door de fusie van de ACOD- afdelingen Brakel, Geraards- bergen en Zottegem is de sec tor Spoor Zottegem één van de grootste Vlaamse afdelingen geworden. Volgend jaar, op het jubileum Sint Ni- klaasfeest van 30/11/2002, staat er iets uniek te gebeu ren. Wat het wordt houdt het bestuur angstvallig geheim. Wat ons wel al me degedeeld werd is dat er een aantal ac tiviteiten op stapel staan zoals: Nieuw jaarsreceptie voor alle leden, uitstap pen allerhande, mu seum- en operabezoeken, wandel- en fietstochten. Zoals men kan vaststellen is de ACOD-Spoor Zottegem een bezige bij en gaan hun leden terug een goed gevuld jaar te gemoet. Andere suggesties zijn steeds welkom bij het be stuur. Het stadsbestuur van Zottegem gaat over tot de aanwerving van in voltijds statutair dienstverband. De kandidaturen dienen gesteld bij aangetekend schrijven aan het College van Burgemeester en Schepenen, uiterlijk op 31 december 2001 De toelating- en aanwervingsvoorwaarden zijn te bekomen bij het secretariaat, Markt 1, 9620 Zottegem - tel. 09-364 64 54 Zottegem, 28 november 2001 Namens het College Eddy Beké Herman De Loor stadssecretaris burgemeester S®88®8&®®8

Voor Allen | 2001 | | pagina 8