Laat ons gewoon zaaien naar de zak Komt de 'ring' er dan uiteindelijk toch Openbare werken te Geraardsbergen 14 21 december 2001 - "Voor Allen" Uit de Kluisbergense gemeenteraad 'Voor elk belangrijk werk of plan zullen hoorzittingen gehouden worden. Eén voor de definitieve goedkeuring van het plan door de gemeenteraad en één voorafgaand aan de uitvoering van de werken.' 'Patrimonium waarvan het onderhoud en de exploitatie de fi nanciële mogelijkheden van de gemeente overstijgen (bvb. Re creatieoord Kluisbos), dient op een andere wijze gefinancierd te worden.' Bovenstaande citaten hadden uit ons verkiezingsprogramma kunnen komen (in min of meer aangepaste bewoordingen was dat trouwens het geval) en dus kunnen wij er ons volledig achter scharen. Alleen komen ze uit het 'Beleidsprogramma 2001-2006' van de Gemeente belangen-meerderheid dat op de gemeenteraad van juli jl. werd voorgesteld. Wie de pen van wie heeft vast gehouden bij het neerschrijven van deze wijze woorden, is ons niet duidelijk. Wel duidelijk is dat we er geen waarde mogen aan hechten. Gemeentebelangen (GB) is namelijk helemaal niet geïnte resseerd in hoorzittingen en op Na vele jaren van discussie werd het aangepaste mobiliteitsplan met de ring rond Brakel goedge keurd op de begeleidingscom missie van 22/1111. De uiteinde lijke goedkeuring hangt af van de voltallige vergadering op 17/12 én van het gunstig advies van de auditor. Alles laat evenwel verhopen dat thans een gunstig advies zal worden voorbehouden aan het grondig aangepaste mobiliteits plan. Vooreerst wordt het doorgaand verkeer op de as Kasteelstraat - Hoogstraat - Neerstraat juridisch onmogelijk gemaakt (vrachtver bod, bord uitgezonderd plaatse lijk verkeer). M.a.w. het door gaand verkeer zal naar de omlei- dingsweg geleid worden, waar 70 km./u. is toegelaten. Vervolgens wordt de centrumas heringericht als zone 30 met ver- keersplateau's, asverschuivin- gen, groenaanplantingen, smal lere rijbaan, bredere voetpa den,... In het centrum wordt éénrich tingsverkeer ingevoerd in de Stationsstraat en tevens in het bovenste gedeelte van de Wie- lendaalstraat (tot aan de Serpen testraat). concrete plannen voor alterna tieve fïnancierings- of exploi tatievormen blijft het wachten. Wij hadden altijd gedacht dat GB tenminste in het Recreatie oord geïnteresseerd zou zijn, maar dat was dus fout gedacht. Ook naar dit dossier werd met de pet gegooid, ook in dit dos sier wordt geklungeld. En dus worden wij dan maar met de rug tegen de muur ge zet door dit dossier pas op de laatste knip op de agenda te plaatsen als zijnde een 'drin gende noodzakelijke beslis sing'. Zo probeert GB de ver antwoordelijkheid in onze schoenen te schuiven. Maar een doordachte beslis sing is hier niet mogelijk. Niet Ter hoogte van het Stationsplein wordt een grote bushalte uitge bouwd als knooppunt voor de diverse buslijnen. Aanpalend zal een parkeerplaats worden inge richt (car-pooling). (Alsdan zal het oude stationsgebouw met de grond worden gelijkgemaakt). Ter hoogte van de aansluiting van de ring op de Brusselse straat, zullen infrastructuurwer ken worden ingericht om het verkeer naar de ring te leiden. Ter hoogte van de Geraards- bergsestraat zal een rotonde worden aangelegd en zullen bij komende ontsluitingswegen (o.a. langs de zwemkom) wor den aangelegd. Langsheen de ringweg werden ook fietspaden voorzien en de nodige projectbijakten werden reeds goedgekeurd op de voor bije gemeenteraad. De werken zijn reeds aanbesteed voor de globale som van 160 miljoen frank aan de NV Aclag- ro uit Zomergem. Het aandeel van de gemeente Brakel be draagt meer dan 28 miljoen frank. Nadien kan dan uiteindelijk be gonnen worden met de verfraai ing van Nederbrakel-centrum. Johan Thomas zonder een duidelijk zicht op de financiële mogelijkheden van onze gemeente. Niet zon der op voorhand een lijstje op te stellen van zaken waarin we willen investeren, in volgorde van belangrijkheid. En dan liefst investeringen die nuttig zijn voor de ganse bevolking. Het gaat in het geval van het Recreatieoord niet over een kleintje, hé, het gaat over zeg ge en schrijve 3 miljoen euro (120 miljoen frank)! Dergelijk bedrag op zo'n on doordachte manier investeren zou er alleen maar voor zorgen dat veel noodzakelijker inves teringen voor lang uitgesteld worden of zelfs niet meer mo gelijk zijn en kan alleen maar leiden tot een verhoging van de gemeentebelastingen. En veel hulp van de provincie en het Vlaams Gewest moeten we niet verwachten. Het bericht van burgemeester Willequet als zouden er beloftes zijn van uit die hoek kan hij niet hard maken. Officieel blijkt er zelfs VFSG-Ninove Tijdens het jaar 2001 mocht de Socialistische gepensio- neerdenbond van Ninove, twee 90-jarigen onder hun le den feliciteren. De jarigen, Simon Maria en Coppens Julia, werden dan ook op een aangepaste manier letterlijk in de bloemetjes ge zet en door het bestuur van harte bedankt voor hun lid maatschap. We hopen hen nog vele jaren in een goede gezondheid in ons midden te mogen begroe ten. Proficiat Kerstfeest bij Passerelle Ronse De CSC-wijkclub Passerelle Ronse nodigt al zijn leden uit op zaterdag 22 december 2002 om 17 uur in de Saloon, Nieuwe Brugstraat te Ronse. In afwachting van de komst van de Kerstman bieden we aan onze leden boterkoeken met chocomelk of koffie aan. De Kerstman brengt voor de kinderen tot 10 jaar een mooi geschenk mee. Vooraf inschrijven is noodza kelijk bij de bestuursleden. nog geen aanvraag gebeurd te zijn! 'We moeten keuzes maken', zei schepen Frank De Backer op de gemeenteraad van 22 ja nuari van dit jaar, toen we het hadden over de financiële on mogelijkheid om alle geplande en gewenste investeringen uit te voeren. En gelijk heeft hij. Ook in een doorsnee huisgezin moeten keuzes worden ge maakt. Ook in een doorsnee huisgezin worden leningen af gesloten. Maar in een doorsnee huisge zin wordt ook de tering naar de nering gezet, wordt gezaaid naar de zak. En dat doet GB niet. Meer dan 16 miljoen euro (642 miljoen frank!) schulden heeft Kluisbergen nu. Dat is meer dan 100.000 frank per Kluisbergenaar. Er zijn slechts vijf of zes gemeenten in Vlaanderen die het nog slech ter doen. En dan houden we nog geen rekening met inves teringen die dit jaar reeds wer- Een begroting is een raming van de inkomsten en uitgaven voor een komend dienstjaar. Het is dus het meest geschikte moment van het jaar om finan cieel een stand van zaken op te maken. s/t.a-schepen van Openbare Werken, Freddy De Chou, maakte hierbij een overzicht op van de stand van zaken voor de openbare werken in Geraards- bergen. Werken die beëindigd zijn, maar waarvoor nog een saldo in 2002 wordt voorzien, is de doortocht in het centrum van Ophasselt. De werken die op dit ogenblik in uitvoering zijn en waar vol doende kredieten in 2001 voor zien waren: de Pauwelstraat te Moerbeke en de collector Op hasselt voor de Kolhoek, Alf- onslaan en Moenebroekstraat en de Collector Zandbergen- Iegem voor de Ankerstraat en het dorpspleintje aan het sas. De werken die weldra worden opgestart met voldoende kre dieten voor 2001 zijn de Gast huisstraat tussen Grotestraat en Verhaegenlaan met aanvang op 7 maart 2002 en de fietsweg langs de Turfstraat. In het begrotingsjaar 2002 werden de nodige kredieten voorzien voor het opstarten van werken in de Weverijstraat (aanvang op 7 januari 2002), den beslist: 13 miljoen voor de kerk in Ruien, 32 miljoen voor de oude gemeenteschool in Berchem en ongeveer 45 mil joen voor een hele resem ande re werken. En daarbovenop voorziet GB in haar beleids programma nog een heleboel 'grote werken'. Alleen maar geld pompen in prestigieuze projecten en ach teraf te belastingen verhogen, dat is volgens ons niet waar Kluisbergen op zit te wachten. Samen met de CD&V-fractie hebben wij het voorstel dat op de jongste gemeenteraadszit ting werd geformuleerd, afge wezen. Gezien wegens ziekte van een van de GB-gemeente- raadsleden GB geen meerder heid meer had, werd het voor stel dan ook verworpen. We hebben onze verantwoorde lijkheid genomen, want wij willen zaaien naar de zak. Ie mand moet het doen. Pascal Van Steenbrugge de collector Zandbergen voor het Zandbergenplein, de Peper straat en de Lestpolder, de col lector Moerbeke voor de Atembeke-, Kruiwagen-, Kop- penhollestraat. Dreef, Edingse- weg en Groendal. Verder zullen in de loop van 2002 de werken worden aange vat voor de renovering van de Muur-Oudenbergstraat, de Gasthuis- en Hunnegemstraat, Pijlekaart-Poteuse en het Schendelbekedorp, de Ni- noofsestraat te Idegem, de doorsteek spoorweg-Gent sestraat en de heraanleg van de Vesten. Voor de renovatie van een deel van de Driesstraat te Idegem, de Klakvijverstraat te Grim- minge, de Onkerzelestraat te Onkerzele en de Felicien Cau- welstraat en Veldmuisplein te Nederboelare werden de ont- werpkosten voorzien. Buitengewone onderhouds werken zijn voorzien voor een deel van de Groteweg, de Dek- straat, de verbinding van de Molendreef met de Hazelaar straat, de Korendries, de Los weg en de Brusselstraat met de zijweg naar de Stuivenberg- dreef. Ook in 2002 zal het Geraards- bergse stadsbestuur verder werken aan de verfraaiing en het onderhoud van zijn wegen infrastructuur. J.L. Nieuws uit Brakel

Voor Allen | 2001 | | pagina 14