Kerstfeest in Gi|zegem V.F.G.-De Anjer Ninove Nieuwjaarsdiner in Gijzegem Kerstfeest op Chalet te Ronse VFSG-Ninove Start campagne tegen kinderarbeid 10 18 januari 2002 - "Voor Allen" Op 22 december was het kerstfeest van de gepensio neerden "Vrienden Ondereen" in feestzaal DEN UIL. Het begon met een toespraak van de voorzitter, die alle vrienden een prettig kerstfeest en een gelukkig, gezond 2002 wenste. Het feest begon met een halve kip met fruit en broodjes, daarna een lekker stuk taart met koffie. Als iedereen voldaan was, was het de tijd om over te gaan tot het bingo-spel. Nadien was er nog een tombola, iedereen prijs. Vervolgens was er nog een bakschieting voor de vrouwen en een kaarting voor de lief hebbers. Tegen de avond werden de twee eersten van het jaarlijks kampioenschap bakschieten en kaarten in de bloemetjes gezet. Alle andere deelnemers kregen ook een prijs. Als afsluiting kregen alle ge pensioneerden hun jaarlijks kerstpaket. Zeer tevreden, zoals ieder jaar, werd het feest gesloten. Verberckmoes Leona Naar jaarlijkse traditie heeft de SP.A Gijzegem het genoe gen u uit te nodigen naar de nieuwjaarsdiner op zondag 27 januari 2002 om 12 uur in de zaal "Den Uil", Stationsstraat te Gijzegem. Het feestmenu is als volgt sa mengesteld: - hapjes en drankjes - kaaskroketten - tomatenroomsoep - varkenshaasje met groenten en gebakken aardappeltjes - koffie met gebak Vanaf 14 uur is er gezellig sa menzijn. De deelnameprijs is vastge legd op 5 euro voor de sp.a-le- den Gijzegem. Niet-leden en sympathisanten betalen 10 euro. Inschrijven kan tot 19 januari 2002 bij de bestuursleden. Op zondag 16 december 2001 organiseerden de sp.a-cac-wijks- clubs Devemi, Stookt en Wauters een gezamelijk kerstfeest voor de kinderen en kleinkinderen van hun leden. Na een boeiende animatie door het kindertheater "Jenk" kreeg elk kind een prachtig stuk speelgoed van de Kerstman. De socialistische gepensioneerden houden op zondag 10 febru ari 2002 hun algemene ledenvergadereing met carnavalfeest om 14.30 uur in de zaal "De Roos", Geraardsbergsestraat te Nino- ve. Het bestuur doet een warme oproep op er een echte verkleed partij van te maken, opdat het zeker een plezierige namiddag wordt. Er is voor alle aanwezigen mooi verkleed te mogen begroeten. Het Kerstfeest 2001, dat in het teken stond van ons 15 jaar bestaan, was eens te meer een succes. Het was dan ook een glunderende voorzitter die de ere-genodigden en ruim 150 aanwezigen mocht verwelko men. Als eerse genodigde gaf Vlaams minister Renaat Lan- duyt, in zijn gekende simpele stijl een kort overzicht van de verwezenlijkingen op Vlaams niveau. We mogen niet op on ze lauweren rusten, doch waakzaam blijven en verder vertrouwen op ons socialis tisch ideaal. Piet Lampaert, adjunct-secretaris Bond Moyson, sprak zijn grote vol doening uit over de werking en groei van onze twee afde lingen. Wij mogen echter niet indommelen en verder alle krachten bundelen tot verder groei van onze afdelingen en Verder ijveren voor een goed sociaal beleid in het belang van minder-validen en langdu rig zieken. Vlaams volksver tegenwoordiger Jacques Tim mermans, sprak met fierheid zijn gehechtigheid en vertrou wen uit in de werking en de buitengewone aanwezigheid van onze leden. De ere-geno- digden werden figuurlijk in de bloemetjes gezet met een pas send geschenk. Tot slot was het de beurt aan Ingrid Van Dale, provinciaal verantwoor delijke V.F.G., die in haar ei gen beminnelijke stijl, de groet overbracht van het pro vinciaal en nationaal bestuur. Het was dan ook met trots, dat Ingrid elk bestuurslid afzon derlijk naar voren riep en eveneens een passend ge schenk overhandigde, en haar vertrouwen bevestigd in de bestuursleden en leden van onze afdelingen. Ook onze In grid mocht een passend ge schenk ontvangen. Na de heerlijke koffie en een smaak vol kerstgebak, gaf de voorzit ter nog een woordje uitleg over het jaarprogramma 2002. Ten gepaste tijd zal er melding gemaakt worden in ons VFG.Krant. Dan was de tijd aangebroken om de beentjes te strekken. De dansvloer was dan ook vlug te klein. Om 17u 15 deed de langverwachte hoge gast uit het noorden zijn intrede. Aan iedere aanwezige werd het gelegenheidsge schenk overhandigd. Daarna volgde nog de uitreiking van het kerstpakket. Wij mogen met fierheid blikken op deze succesvolle namiddag, en danken dan ook alle bestuurs leden voor hun inzet, ook alle aanwezige leden, die mee hebben bijgedragen tot het welslagen van dit traditioneel feest. Tot Ziens Op zondag 27 januari lanceert ABVV-Jongeren haar cam pagne STOP KINDERAR BEID met een happening rond kinderarbeid in Aalst. De lo catie is symbolisch gekozen gezien haar verleden als fa brieksstad waar kinderarbeid schering en inslag was. Heel het gebeuren gaat door in CC De Werf. Het programma omvat een presentatie van het "Jongerenstatement over kin derarbeid" (een vijfpunten programma voor een wereld zonder kinderarbeid dat door vrijwilligers van ABVV-Jon- geren werd uitgewerkt tot een petitiecampagne), korte vi deovoorstelling van de proble matiek, diverse workshops (djembé, Afrikaanse dansen, handschilderen met henna, hip hop, Afrikaanse percussie, didgeridoo, dans en handen- taal, komarada) een doorlo pende mondiale infobeurs en afsluitend exclusieve muzika le optredens van Popstars-sen- satie Vanda Vanda dance-re- velatie Sylver. De presentatie is in handen van KETnetter Henk Vermeulen. Dit initiatief richt zich vooral naar scholen en het jeugdwerk. De doel groep zijn jongeren van 12 tot 16 jaar. Het evenement start om 13u30 en het einde is voorzien om 19u30. Deelna me is volledig gratis. Iedereen die wil deelnemen moet zich verplicht inschrijven uiterlijk 21 januari omdat het aantal deelnemers beperkt is. Ieder een kan individueel of met zijn klas of jeugdbeweging deelnemen! Tijdens deze Happening wordt al het beschikbare ma teriaal van de campagne STOP KINDERARBEID voogesteld. Omdat het sensi biliserend luik de rode draad is doorheen de campagne, be staan de middelen vooral uit informatieverstrekkers met als centraal gegeven de petitie-ac tie rond het "Jongerenstate ment over kinderarbeid". Gra tis beschikbaar zijn: het maga zine over kinderarbeid, de campagne-affiche, een petitie folder, een uitgebreid achter gronddossier en een leuke quiz. De campagne loopt in heel Vlaanderen en richt zich naar scholen en het jeugdwerk. ABVV-Jongeren wil met haar campagne de schrijnende en onrechtvaardige uitbuiting van kinderen in de wereld aan kaarten bij de publieke opinie en onze regering. Kinderar beid is een onrecht waarvan algemeen wordt uitgegaan dat het eigenlijk niet mag bestaan. Cijfers in officiële statistieken worden door de betrokken landen dan ook het liefst ge meden. Naar schatting 250 miljoen kinderen in de wereld werken al op zeer jonge leef tijd in gevaarlijke en schrij nende omstandigheden en worden op beschamende wij ze uitgebuit. Dagelijks komen er naar schatting liefst 80.000 werkende kinderen bij. Samen met het ABVV stellen ABVV- Jongeren dan ook vast dat on danks alle inspanningen de omvang van kinderarbeid zeer verontrustend blijft en zelfs toeneemt. Het "Jongerenstatement over kinderarbeid" werd door vrij willigers van ABVV-Jongeren speciaal voor hun leeftijdsge noten uitgewerkt in de vorm van een petitie. Die handteke ningen worden in september 2002 tijdens de opening van het nieuwe parlementaire jaar, overhandigd aan een vertegen woordiger van het parlement. Meer info: Dhr. Eddy Quintens - Tel. 053/78 78 78 - Fax 053/77 26 52 Houtmarkt 1, 9300 Aalst e-mail: ipw-aalst@tiscalinet.be

Voor Allen | 2002 | | pagina 10