SP FEDERAAL AKTIEF SP.A-Lidgeld 2002 en euro ril SP. A-Federatie en Bond Moyson lanceren regionale voorjaarscatie sociaal beleid" 2 18 januari 2002 - "Voor Allen" Volgend jaar betalen we met de euro en uiteraard zullen ook de sp.a-lidgelden op die manier worden geregeld. Goed nieuws voor de leden: er komt geen "aanpas sing naar boven" Volgende bedragen worden vanaf 01/01/2002 ge hanteerd: 29,75 euro (de vroegere 1200 frank) 17,85 euro (de vroegere 720 frank) 11,90 euro (de vroegere 480 frank) Zelf omrekenen hoeft dus niet meer en de desbe treffende eurocenten) kunnen alvast klaargelegd worden. VOOR ALLEN Niemand kan hoe dan ook twijfelen aan de sociale waar den die de sp.a ook vandaag nog verdedigt. De partij drijft nog steeds op dezelfde veront waardiging over sociale onge lijkheid waarin destijds het so cialisme is ontstaan. Het poli tiek programma van de sp.a moet ook de dag van vandaag deze centrale en essentiële waarden verder uitdragen, en dat op een geloofwaardige wijze. In sé gaat het dus om het realiseren van een samen leving waarin iedereen gelijke kansen heeft en krijgt om zich te ontplooien, maar ook de verantwoordelijkheid om die kansen daadwerkelijk te be nutten. Het spreekt voorzich dat werk, sociale zekerheid en betaalba re gezondheidszorg van het hoogste belang zijn en blijven voor een moderne sociaal-de mocratische partij. De ruim twee voorbije jaren hebben de sp.a-ministers, de op het so ciale terrein geheel of gedeel telijk bevoegden Frank Van- denbroucke. Geert Van Gooi, Johan Vande Lanotte en Re- naat Landuyt, zich met volle overtuiging ingezet voor een sterker sociaal beleid. Inspanningen efficiënter propageren Is het leven van de burger de laatste jaren écht veranderd Jawel, zeker op sociaal vlak. Wie werkt aan een minimum loon, verdient vandaag meer dan vroeger dankzij een lage re sociale bijdrage. Ook de minimumpensioenen gingen omhoog. De inkomensgaran tie voor ouderen haalt het meer uit de armoede, het aan gepaste "leefloon" in plaats van het vroegere OCMW-be- staansminimum is voor niet weinigen een ferme opsteker. Ook in de gezondheidssector waait een nieuwe wind. Ge handicapten krijgen een betere bescherming. De administra tieve rompslomp van voor heen werd vereenvoudigd. Nog enkele andere verwezen lijkingen. Diabetici en chroni sche pijnpatiënten krijgen "zorg op maat". De "maxi mumfactuur" zal de jaarlijkse kosten voor medische zorgen beperken, in de eerste plaats voor gezinnen met lage inko mens. En dat de machtige art sensyndicaten meer dan eens dwars liggen, maar van minis ter Vandenbroucke lik op stuk krijgen is ook niet echt een toeval. Bovenstaande is maar een kleine greep uit de talrijke verwezenlijkingen. Nieuwe initiatieven, rekening houden de met de beschikbare finan ciële ruimte, worden gepland. Op het sociaal vlak weegt de sp.a zwaar door in de rege ring. Maar begrijpt de burger al die (nieuwe) maatregelingen echt? En beseft hij tenvolle de inbreng van de sp.a daarbij? Net zoals het dossier "basis mobiliteit" terecht als een dui delijke realisatie van de sp.a (Steve Stevaert) mag geclaimd worden, kunnen qua sociale thematiek de sp.a-minister (en de partij in haar totaliteit) zon der veel schroom de pluimen op de hoed steken. Vandaar ook dat al deze maat regelen gepropageerd werden, eerst in een overzichtelijke in houdelijk sterke brochure, vervolgens met het oog op een (geslaagde) politieke actie aan stations, markten, volkswij ken, enz van begin december in een gevulgariseerde, visu eel aantrekkelijke boodschap. De brochure "twee jaar so ciaal beleid" is trouwens nog steeds te bekomen op het fe deraal secretariaat. SP.A en Bond Moyson slaan de handen in elkaar Brochures, hoe goed ook, zijn helaas niet steeds voldoende om de publieke opinie te sen sibiliseren, en gezien het on derwerp is dit nochans een must. Vandaar dus het federaal ini tiatief om in een nauw samen werkingsverband tussen de sp.a, CSC-Vormingswerk en Bond Moyson (logisch gezien de thëmatiek) een groot scheepse informatie- en sensi- biliteitscampagne te voeren in het voorjaar. Daarbij worden twee krachtlijnen toegepast: 1. een startevent op dinsdag 19 februari 2002 om 20 uur in het Arjaantheater te Geraards- bergen, met o.m. minister Frank Vandenbroucke en pro vinciaal BM-secretaris Pierre Janssens als gastsprekers en een aangepast, origineel om- kaderingsprogramma; 2. een kantonnale informatie ronde, via powerpoint-presen- tatie van de beleidsmaatrege len, de inbreng en mogelijkhe den van Bond Moyson in de problematiek, dit door onze parlementairen en kaderperso neel van de mutualiteit. Bedoeling is naast de eigen geïnteresseerde militanten en leden van beide organisaties zoveel mogelijk andere men sen te bereiken. Uiteraard ho pen we ook talrijken onder jullie op een dezer activiteiten te mogen begroeten. (c.v.) SD- Maatschappelijk zetel De Malanderplein 7 - 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) aor@s-p-a.be Administratie-Publiciteit De Malanderplein 7 - 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) (fax 055/21.03.04) Redactie De Malanderplein 7 - 9600 Ronse Verantwoordelijke Uitgever Dirk Van der Moeien (Federaal Voorzitter) Hoofdredactie Chris VANCOPPENOLLE (Federaal Secretaris) Redactiesecretaris ionny Lampens Teksten Alle teksten dienen ten laatste op maandagmiddag de week van verschijning, op het secretariaat ingediend. De Hoofdredactie houdt zich ten allentijde het recht voor bijdra gen in te korten of aan te passen, zonder aan de essentie van de tekst te raken. Genaamtekende bijdragen vallen volledig on-

Voor Allen | 2002 | | pagina 2