STARTEVENT FEDERALE ACTIE "SOCIAAL BELEID" Voornemens voor 2002 SP.fl./CSCFEDERATIE i.s.m. BOND M0YS0N Van der Maelen pikt Blok-leugens niet Het echte onderwijsdebat Met op het programma o.m.: inhoudelijke boodschap door o.m. Frank Vandenbroucke en Pierre Janssens, videomontage en live-getuigenissen sociale problematiek, randanimatie, drink. "Voor Allen" -18 januari 2002 3 Dinsdag 19 februari 2002 om 20 uur Arjaantheater, Zonnebloemstraat 10 te Geraardsbergen Een heuse aanrader voor de militanten van beide organisaties V sp.a-volksvertegenwoordiger Dirk Van der Maelen is ten zeerste verbolgen over de ma nier waarop zijn naam ten schande wordt gemaakt in de laatste editie van 'Het Gries- baargs Bloksken', het partij- krantje van de plaatselijke Vlaams-Blokafdeling. In het hoofdartikel wordt hij een 'zelfverklaarde democraat' genoemd. Omdat Van der Ma elen de initiatiefnemer is van het spreekrecht in de Ge- raardsbergse gemeenteraad, wordt de wiegering van het stadsbestuur om dit spreek recht toe te kennen aan Do nald Van Belleghem ook aan hem toegeschreven. Dit ter wijl hij in deze zaak helemaal niets te zeggen had, aangezien hij geen deel uitmaakt van het college van burgemeester en schepenen. Toch gelooft Van der Maelen allerminst dat het hier om een blunder gaat. Van der Maelen: "Dit is moedwil lig verkeerde informatie ver spreiden om mij in een slecht daglicht te plaatsen. Dit soort wansmakelijke technieken van volksverlakkerij dateren uit een heel zwarte periode uit onze geschiedenis!" Hij voegt er aan toe dat dit voor de Ge- raardsbergse bevolking een waarschuwing moet zijn: het is best de artikels uit 'Het Giesbaargs Bloksken' met een serieuze korrel zout te nemen! vp.a-voorzitter Patrick Jans- sens betreurt dat zijn uitspra ken over zedenleer in het vrij onderwijs worden geïnterpre teerd als een persoonlijke aan val op Vlaams minister-presi dent Dewael. In zijn nieuwjaarstoespraak van zondag 13 januari zie Pa trick Janssens dat voor sp.a het echte onderwijsdebat gaat over gelijke kansen voor alle kinderen. Volgens Janssens gaat het onderwijsdebat niet over de lonen of over de pen sioenleeftijd. Maar het gaat ook niet over de invoering van zedenleer in katholieke scho len. Het is niet omdat beter gesitueerde vrijzinnigen hun kinderen naar het vrij onder wijs sturen omdat ze de socia le mix daar 'kwalitatiever' vinden, dat het vervolgens een prioriteit zou zijn om in die elitescholen zedenleer op te leggen. Waar het echt om gaat, is de democratisering van het hele onderwijs. Tijdens ziojn nieuwjaarstoe spraak noemde Patrick Jans sens geen namen. Hij formu leerde een algemeen stand punt. En uiteraard respecteert Patrick Janssens de vrije schoolkeuze. "Ik heb zelf twee kinderen in het vrij on derwijs, dus ik zal de laatste zijn om iemand dat te verwij ten." Als alles loopt zoals gepland wordt 2002 het laatste volle jaar zonder verkiezingen. De partij heeft dus nog I jaar om organisatorisch en inhoudelijk alles op punt te stellen. Wij in ons arrondissement hebben als opdracht om dit jaar de moeilijke oefening te maken van de fusie met de andere sp.a-arrondissementen van Gent en Waas en Dender. Wat betreft het communicatiebeleid moeten we doorgaan op de ingeslagen weg van een nog ruimer bereik van de Spots. Het meeste werk moeten we maken van een Voor-Allen- Nieuwe -Stijl die we tegen 1 mei hopen te lanceren. Een vlot leesbaar en eigentijds ledenblad; daar hebben sp.a-mi- litanten zeker recht op. In het jaar vóór de verkiezingen hebben we op arrondisse menteel vlak drie prioriteiten: communiceren, communice ren, communiceren! sp.a-nationaal heeft me dunkt als hoofdopdracht de nieu we inhoudelijke invulling rond te krijgen. Dit jaar moet de sp.a evolueren naar een moderne partij met een heden daags sociaal-democratisch programma. Een partij die ij vert voor een samenleving waarin iedereen gelijke kansen heeft om zicht te ontplooien. Ook een open linkse partij, die zoekt naar allianties met gelijkgezinde partijen. Om links in België zo zwaar mogelijk te laten wegen op de politieke besluitvorming. Zeker nu het budgettair wat moeilijker gaat nam ik mij sa men met mijn collega's uit de sp.a-fractie voor om in het komende jaar extra veel aandacht te besteden aan werk, so ciale zekerheid en gezondheid. Zo wil ik bijvoorbeeld sa men met anderen ijveren voor één sociaal statuut voor ar beiders en bedienden, maar ook om een kwalitatief hoog staande en voor iedereen toegankelijke en betaalbare ge zondheidszorg te garanderen. Als hedendaags socialist geloof ik dat de overheid een be langrijke rol te spelen heeft. Onze samenleving heeft nood aan een moderne en klantvriendelijke overheid. Een over heid die garandeert dat de mensen in de buurt een gastvrij postkantoor vinden. Een overheid die degelijk openbaar vervoer organiseert en de zwakke weggebruiker beschermt. Een overheid ook die hard optreedt tegen verkeers- en an dere onveiligheid. Als modern sociaal-democraat wil ik ook in 2002 over de grenzen heen kijken. De gebeurtenissen van 11 september hebben ons - voor zover nodig - met de neus op de schreeu wende sociale ongelijkheden in de wereld gedrukt. Na bij na 10 jaar trekken en sleuren wordt binnenkort mijn wets voorstel voor sociaal verantwoorde producten goedge keurd. De strijd is echter nog niet gestreden. Ook in de der de wereld moet kinderarbeid taboe zijn en moeten mensen zich mogen verenigen in vakbonden om te strijden voor hun welvaart en welzijn. Daarom, als volgende stap, wil ik bij wet dit jaar de Belgische bedrijven die in het buitenland de sociale rechten aan hun laars lappen, hier in België strafbaar stellen. De strijd om een belasting op kapitaals bewegingen (de zgn. Tobintaks) gaat door. Enkel een grote internationale inkomstenbron als de Tobintaks kan vol doende geld opbrengen om de Noord-Zuid-kloof te dichten, ledereen in deze wereld heeft toch recht op voldoende eten en drinken, basisondenvijs en gezondheidszorg. En dat laatste, een goeie gezondheid en nog zoveel meer, wens ik jullie toe. Een voorspoedig 2002 voor alle militanten en allen die jul lie dierbaar zijn. Dirk Van Der Maelen Federaal sp.a-voorzitter vy

Voor Allen | 2002 | | pagina 3