Belbus Geraardsbergen is een groot su«es! Laat uw stem horen te Zottegem Godveerdegemse picarrencomité zet winterkermis nodige kleur bij 8 18 januari 2002 - "Voor Allen" Het belbusproject Geraards bergen ging van start op 19 november 2000. De resultaten sinds dan zijn zo goed dat de kabinetschef van Minister Ste- vaert en de directeur van de Lijn tezamen in een perscon ferentie het succes van de Bel bus kwamen toelichten. Te vens stelden zij het derde-be- taler-systeem voor. Daardoor kan men in Geraardsbergen nu met de belbus rijden tegen de helft van de prijs. Momenteel telt het belbusge- bied 145 belbushalten. Tussen december en augustus werden 17.020 reizigers vervoerd. In augustus van dit jaar kon de belbus rekenen op 2.452 klan ten. Sinds 1 augustus rijdt er ook een tweede belbus in de regio. Eén busje rijdt naar de deelgemeenten ten westen en ten noorden van de Dender (Goeferdinge, Zarlardinge, Nederboelare, Schendelbeke, Idegem, Smeerebbe-Vloerze- gem en Ophasselt) en gaat ook langs de dorpskernen van Def- tinge, Gemeldorp en Steen huize in de aanpalende ge- Ter gelegenheid van de win terkermis kan Godveerdegem zich opwarmen aan een twee tal evenementen op het ge touw gezet door het plaatselij ke picarrencomité dat dan steevast zijn programmadoos uit het kraambed haalt. Voor eerst is er de tekenwedstrijd voor de jeugd. Het comité laat daarbij de jongeren alle vrij heid om hun artistieke talen ten naar eigen goeddunken te etaleren. Op alle deelnemers, ingedeeld in vier leeftijdscategorieën, liggen alvast waardevolle prij zen te wachten. De respectie ve winnaars worden daarnaast bedacht met een imposante trofee. Daarbovenop schrijft de jury nog drie extra prijzen uit, met name voor de jongste deelne mer en voor de makers van het origineelste en kunstzinnigste werk. De werken worden binnenge bracht op zaterdag 26 januari, meenten Lierde en Herzele. De tweede belbus bedient het gebied ten oosten en ten zui den van de Dender, dat zijn vooral de deelgemeenten Overboelare, Moerbeke, Via- ne, Waarbeke, Nieuwenhove, Zandbergen, Grimminge en Onkerzele. In het oosten over lapt men het belbusgebied Ni- nove in de deelgemeente Den- derwindeke. Het station Ge raardsbergen fungeert als enig aansluitingspunt met vaste doortochttijden. Vanaf 1 de cember 2001 wordt in Ge raardsbergen het eenheidsta rief van 0,5€ (20BEF) gehan teerd voor alle verplaatsingen op het grondgebied van de stad en haar deelgemeenten (systeem derde betaler). De sp.a zal het niet nalaten meer van dergelijke voorstel len te doen en uit te werken. Basismobiliteit is niet alleen een recht voor iedereen, in Geraardsbergen wordt dagda gelijks bewezen dat het in de praktijk ook werkt! van 10.30 u. tot 12 u. in café Gasthof Erwetegem aan de kerk van Erwetegem. De prijsuitreiking van de te kenwedstrijd heeft plaats op zondag 27 januari om 17 u. in het Ontmoetingscentrum van Godveerdegem, Tweekerken- straat 185. Na de prijsuitreiking opent het picarrencomité het tweede luik: de beruchte en ludieke picarrenquiz, door kermisvie- rend Godveerdegem steeds op veel enthousiasme onthaald. Het vragenspel geserveerd door quizmaster Roger Ser- bruyns en de Drie Wijzen van dienst Paul Cornil, Patrick De Geeter en Luc Solemé is ook nu begiftigd met leuke prijzen. De voorzitter van het picarren comité en zijn equipe heten u alvast op zondag 27 januari van harte welkom op beide ac tiviteiten in het Ontmoetings centrum van Godveerdegem. Luc Solemé Begin deze week kregen alle inwoners van de Egmontstad het eerste nummer van het ste delijk informatieblad 2002 in de bus. Het werd opnieuw een speciaal nummer. Deze keer opteerde het stadsbestuur voor een fraaie vierkleurenpublic- tie waarin het Ruimtelijk Structuurplan Zottegem op een bevattelijke en uiterst aan trekkelijke manier wordt voorgesteld. Toekomst veilig stellen Het Ruimetelijk Structuurplan is een document waarin de 'ruimtelijke toekomst' van Zottegem wordt geschetst. Het document bestaat in es sentie uit een aantal kaarten en begeleidende tekst. De grond gedachte is de volgende: wil len we alle aspecten van de sa menleving die met ruimte hebben te maken (wonen, werken, landbouw, verkeer, milieu, veilig stellen, dan moet er op lange termijn wor den gedacht. Enkel op die ma nier kan men vermijden dat één of meerdere van die as pecten uit de hand lopen. Het Structuurplan geeft enkel in grote lijnen hoe en waar een en ander het best wordt inge plant. Op de kaarten vind je aangegeven welke zones bij voorbeeld het best zijn ge schikt voor recreatie, voor open ruimte, voor landbouw of voor sociale woningbouw. Die aanduidingen zijn nog niet perceel per perceel inge kleurd! Drie delen Zoals men in het informatie blad kan zien, bestaat het Structuurplan uit drie delen. In een eerste deel wordt tekst en uitleg gegeven over de be staande toestand en over hoe men algemeen aanneemt dat de toestand zal evolueren. Op basis van die gegevens wordt in deel twee nagegaan hoe we in Zottegem op het vlak van ruimtelijk beleid het best deze evolutie kunnen inpassen. Tenslotte is er een derde deel waarin de stad aangeeft wat ze bij voorrang zal doen om de ruimtelijke ontwikkeling in Zottegem maximaal in goede banen te leiden. Onze stad kan echter niet zomaar alles en nog wat uitte kenen. Net als alle steden en gemeenten in Vlaanderen zijn ook wij gebonden aan de be palingen van de hogere over heid, met name het Provinci aal Ruimtelijk Structuurplan en het Ruimtelijk Structuur plan Vlaanderen. Centrumfunctie Zottegem werd door de Vlaamse overheid als 'klein stedelijk gebied op provinci aal niveau' geselecteerd. Dat heeft voor gevolg dat onze stad niet alleen moet rekening houden met de eigen bevol king, maar bijvoorbeeld ook ruimte (en dat in de letterlijke zin van het woord) moet ge ven aan nieuwe inwoners en de nodige gronden moet voor zien voor nieuwe bedrijvighe den. Eigenlijk is dat een logi sche voortzetting van de cen trumfunctie die Zottegem al altijd heeft gehad. Inspraak Hoe alles tot op vandaag werd ingekleurd, kan je ten voeten uit lezen in de informatiegids. Met die gegevens in handen, kan iedereen zich een beeld vormen van hoe onze stad de diverse elementen van de ruimtelijke ordening ziet. Maar, zoals je weet, houdt Zottegem het vaandel hoog als het om openbaarheid van be stuur en inspraak gaat. Dat het stadsbestuur in zo een ingrij pend dossier als het Ruimte lijk Structuurplan de bevol king raadpleegt, ligt dan ook voor de hand. Daarom zijn er diverse moge lijkheden om uw stem te laten horen: 1Er is een informatieavond op vrijdag 25 januari 2002 om 19.45 uur in de Beve- gemse Vijvers. 2. Er zijn drie buurtvergade- ringen, telkens om 19.45 uur, met name - op maandag 4 februari 2002 in het Ontmoetings centrum van Erwetegem - op dinsdag 5 februari 2002 in de Bevegemse Vij vers - op woensdag 6 februari 2002 in het Ontmoetings centrum Velzeke 3. Je kan ook schriftelijk re ageren, door vóór 15 maart 2002 je opmerkingen te stu ren naar Stadsbestuur Zot tegem, Dienst Ruimtelijke Ordening en Stedenbouw. Wij zijn ervan overtuigd dat de bevolking deze geboden kansen zal benutten en talrijk op deze inspraakvergaderin gen zal aanwezig zijn. svv Zottegem De SVV-afdeling Zottegem nodigt al zijn leden uit naar de Algemene Ledenvergadering die doorgaat op vrijdag 25 januari 2002 om 19.30 uur in het volkshuis, Markt 8 te Zottegem. Op het programma: - voorstelling jaarprogramma 2002 - gezondheidsspel met mooie prijzen voor de winnaar. Deelname is gratis. Iedereen is van harte welkom. Toneelkring Ontvoogding presenteert: "DE ROEM VAN HET LEVEN IS DE PRIJS VAN ELKE DAG" Toneelspel in 3 bedrijven van André Lissens. Regie: Charles Schautteet Assistent Regie: André Van De Casteele Zaterdagen 9 en 16 februari 2002 om 19u45 Zondag 17 februari 2002 om 17u45 Kaarten in voorverkoop 60-plussers en kinderen: 3,00 of 120,- Bef. Kassa: 4,00 of 160,- Bef. Kaarten te verkrijgen bij de leden Reserveren kan op tel.: 09-360 47 88 Ontmoetingscentrum Velzeke Provinciebaan 275 te Zottegem Wie er in het verleden reeds is bijgeweest komt beslist terug! SS

Voor Allen | 2002 | | pagina 8