REGIONAAL Tevreden terugkijken Wie gaat mee naar s.p.anje 10 15 februari 2002 - "Voor Allen" VFSG-Hofstade Op zondag 27 januari 2002 was het eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar 2002. Na het welkomstwoord en de nieuwjaarswen sen van de voorzitter werd aan alle aanwezigen lekkere koffie met gebak aangeboden. Vervolgens gaf de secretaris een over zicht van het werkingsjaar 2001 met het daarbijhorende kasver- slag en werd de programmatie voor 2002 onder de loupe geno men. Daarna werd het geduld niet langer op de proef gesteld en kon men beginnen met de kaarting voor de mannen en het bak- schieten voor de vrouwen. De beide wedstrijden gaven uiteinde lijk de volgende uitslagen: Kaarting 1. Pensaert Cyriel 3179 2. Troch William 2988 3. Van Den Spiegel Hector2953 4. Wellekens Jozef 2787 5. Dierickx Achiel 2703 Bakschieting 1Mertens Jeannine 570 2. Van Den Hauwe Iréne 440 3. Van Malderen Rosanne430 4. Van Goethem Marie-Louise370 Boriau Marie-Thérése 370 met shows, dans, flamenco, orkest,... Elke dag is er een uitstap, waarvan deelname vrij is, in de prijs inbegrepen. Dit jaar gaan we naar Torrevieja, de nieuwe thuishaven van Jan, Cartagna, het Moorse berg dorp Guadelest, Jalon, de plantentuinen van Elche, Gu- ardamar del Segura, de paseo in mosaiek en Santa Barbara in Alocante, de Penon de If- ach, de vissersresto's en café Rubens bij Aalstenaar Théo. De bus is een Setra 75, capaci teit 75 plaatsen. De prijs bedraagt per persoon in dubbel kamer, autocar inbe grepen 14.724 BEF of 365 Euro, per persoon met drie op kamer, 13.917 BEF of 345 Euro, per persoon in single 19.968 BEF of 495 Euro, per kind tot 12 jaar op kamer van ouders 10.488 BEF of 260 Eu- ro. Inschrijvingen kan voor alle kameraden die dit wensen, tot 20 februari 2002, zolang er plaatsen vrij zijn. Meer inlich tingen kan u krijgen Jan VAN WESEMAEL, Vrijheidstraat 13 Erembodegem, rechtst reeks of via telefoon op nr. 053-78 76 13 of GSM 0478- 88 01 52. Flet is de bedoeling dat dit een plezante en aangename reis wordt, waaraan u zeker eens moet deelnemen. Dit is alweer een aanrader Na de prijsuitreiking nam iedereen tevreden afscheid met de be lofte er volgende maand opnieuw bij te zijn. Zigeunerin Maria Leimbergen gaf inlichtingen bij het zigeunerdossier. Willy Merckx. CSC D'ajointjes gaan naar jaarlijkse gewoonte tijdens het paasverlof naar Spanje, van vrijdag 5 april 2002 om 9 u. t.e.m. zondag 14 april 10.30 u. Dit keer trekken wij naar het zonnige Benidorm aan de Co- sta Blanca, een kuststreek van ongeveer 15 km lang met prachtige, goudkleurige stran den, beschutte baaien en een heel zacht klimaat. Benidorm hoeft bij de meesten geen in troductie meer: het is een ont moetingsplaats van landgeno ten geworden. Uiteraard is gids van dienst kd. Jan De Bruecker, uitgetre den gemeenteraadslid van Aalst, die een 100 km verder in Torrevieja zijn intrek de finitief heeft genomen. Voor velen zal het een blij weerzien zijn, en Jan verwacht vele van zijn vrienden ter plaatse. We zullen er logeren in hotel Rosaire, een modern en gezel lig hotel op 300 m van de Playa de Levante, nabij de winkelzone, het nachtleven van de Rincon de Loix en de zondagsmarkt van Benidorm. Het hotel heeft een bar, TV- hoek, restaurantzaal, tuin, zwembad met kinderbad en zonneterras, overdekt zwem bad en minigolf, tennisterrein en biljart. Alle kamers hebben volledig ingerichte badkamer, telefoon, airconditioning en balkon. Tevens is er een ver zorgde keuken met alle maal tijden op basis van buffet, 's Avonds animatieprogramma AALSTSPa-voorzitter Aalst-Centrum Patrick De Smedt kon tijdens de nieuwjaarsreceptie van zijn afdeling tevreden terugkijken op het afgelopen jaar succesvolle ministers in de nationale partijpolitiek en een roodgekleurde beleidsnota in Aalst. Minister Renaat Landuyt onderstreep te de plicht van de socialisten om te zorgen voor werkzekerheid voor alle mensen. baar maakt, was er één van. "We moeten uitkijken", zei De Smedt, "naar een nieuw jaar dat beter, socialer, vredevoller en rechtvaardiger is dan het voorbije. Het sleutelwoord bij de realisatie daarvan is "soli dariteit". Vanuit de Aalsterse oppositie klinkt de voorbije maanden de luide opmerking dat het Aal- sters beleid rood gekleurd is. "Uw mandatarissen hebben niet stilgezeten, het compli ment van de oppositie is daar een bewijs van", zei De Smedt. In het wijzigende politieke landschap zag De Smedt een scherpere profilering voor de SP.a. "CD&V en VLD vereni gen zich in het centrum. Blok en NVA staan aan de rechter kant. Alleen SP en Agalev durven zich links profileren." De Smedt zei te geloven in een samenwerking tussen bei de linkse partners met een mo gelijke alliantie bij de verkie zingen. Zigeunerleven Een netelig thema dat het voorbije jaar tot een goed ein de werd gebracht, was de re alisatie van het woonwagen terrein Bergemeersen. Op uit nodiging kwam zigeunerin Maria Leimbergen haar ver haal toelichten. Ze vertelde hoe de angst dat haar kinderen opnieuw voor water en elek triciteit zouden moeten bede len, en de dreiging dat ze ook geen vaste school meer zou den kunnen bezoeken, haar tot een gedreven woordvoerder in die zaak heeft gemaakt. Maria schreef een boek over het con flict Mijn strijd als Sinti- vrouw (600 Fr.). Hoog bezoek Traditiegetrouw werd het officiële gedeelte afgesloten met een eminent spreker. Mi nister Renaat Landuyt nam die honneurs waar. Hij onder streepte de plicht van elke so cialist om te zorgen voor ze kerheid voor alle mensen. "In een land waar alles verandert, moeten we de uitdaging aan gaan om op eigen kracht jobs te behouden en nieuwe vol waardige jobs te creëren," stelde hij, "daarbij mag nie mand achterblijven." En dan was het tijd om het glas te heffen en een dansje te plaatsen samen met de dans groep "Dans je fit". Minister Landuyt. De talrijk opgekomen partijle den van Aalst-Centrum wer den verwelkomd in een zwoe le Spaanse sfeer. Meteen was de toon gezet voor een onbe kommerde avond die niette min de moeilijke thema's van het socialistische denken niet uit de weg ging. Het voorbije jaar was er van een van vreugde en verdriet, zei voorzitter De Smedt. Oor log, terreur en talrijke be drijfssluitingen wierpen en schaduw op 2001. Maar er waren evengoed bete kenisvolle tekens van hoop de anti-globaliseringsbewe- ging die de tegenstelling tus sen noord en zuid bespreek-

Voor Allen | 2002 | | pagina 10