Ressegem: niet langer "bus-vrije" gemeente Van der Maelen ijvert bij Geraardsbergs stadsbestuur voor Postbox Voor Allen" - 15 februari 2002 13 Ressegem is de enige deelge meente van Herzele en van het arrondissement Aalst waar vandaag geen enkele geregelde busverbinding bestaat. Daarmee heeft dit dorp het vrij unieke maar weinig benijdens waardige statuut van "busvrije gemeente". Vanaf 1 maart komt hierin ver andering: niet allen start het belbusproject voor Herzele maar er is meer: er komt voor Ressegem een busverbinding met het station van Burst en Aalst. Vanaf die datum wordt een versterkkingsrit (onder het nummer 93) door de lijn inge steld die vertrekt aan het ge meentehuis van Herzele en via Ressegem het station van Burst het bestaande traject naar Aalst zal vervoegen. Het gaat om een busverbinding die specifiek gericht is op de schoolgaande jeugd maar is ui teraard ook dienstig voor de andere pendelende medemens. De verbinding wordt ingesteld op weekdagen tijdens de schoolperiode. Momeneel worden in eigen beheer of met de onderhouds- aannemer van de stad voorbe reidende werken uitgevoerd met het oog op grondige her stellingswerken aan een twaalftal wegen gespreid over het ganse grondgebied. In de loop van het jaar worden daar nog een aantal straten aan toe gevoegd. Volgende buurtwegen komen thans aan de beurt. In het cen trum: Denderstraat, Vredestrat (deel) en Korendries; in Over- boelare: toegang kerkhof (met parking) en Losweg (deel); in Zarlardinge: Brouwierstraat en Korele (met wateropvang); Zoals beloofd heeft sp.a- Volksvertegenwoordiger Dirk Van der Maelen de voorstel len, die hij tezamen met de sp.a-afdeling van Lierde heeft uitgewerkt, doorgegeven aan de NMBS-baas Schouppe. Deze heeft nu in een brief op die voorstellen gereageerd. Aangaande de heropening van oude stopplaatsen schreef Schouppe: "Bij de huidige dienstregeling is er, door de vrije ruime herbenuttingstijd De bus vertrekt aan het ge meentehuis van Herzele om 7.27 uur is om 7.30 uur aan het Sint-Mauritsplein in Resse gem, om 7.35 uur aan het sta tion van Burst en komt aan om 8.00 uur bij de halte aan het station van Aalst. Er zijn 2 avondverbindingen in de omgekeerde zin die respec tievelijk om 16.20 uur en 17.20 uur vertrekken aan het station van Aalst en die in Ressegem zullen aankomen om resp. 16.45 en 17.45 uur. Op woensdagmiddag is er een bus in Aalst om 12.20 uur die aankomt in Ressegem om 12.42. Haltes zijn voorzien in Ressegem in de Resssegem- straat (ter hoogte van café De Warande), aan het Sint Mau- ritsplein, aan de kamerstraat en de Veldhoekstraat. Deze uitbreiding van het open baar vervoer-aanbod is een eerste resultaat van de actie die de SPA enkele maanden gele den lanceerde voor meer en be ter openbaar vevoer in onze gemeente en streek. in Onkerzele: Brusselsestraat (losweg hof ten Wambas); in Nieuwenhove: Damstraat, Zijpstraat (deel) en Heide- straat; in Ophasselt: Kromme - straat. Ook aan een aantal waterlo pen die door de stad worden beheerd (derde categorie) zal worden gewerkt. Zo krijgt de duiker onder de Majoor van Liederlaan een grondige kuis beurt en worden delen van de Kleine Dender (Polderstraat) en Molenbeek (Boekevijver in Zandbergen) verstevigd met schanskorven. Freddy De Chou in Geraardsbergen-Zottegem, mits eventuele aanpassing van enkele piekuurtreinen." Het sp.a-voorstel om de lijn Burst-Aalst uit te breiden en door te trekken tot Zottegem dient verder onderzocht wor den. Van der Maelen heeft zich in afwachting daarvan voorgenomen om deze zaak op de voet te volgen en waar mogelijk te wegen op dit dos sier. SW Elene De SVV-afdeling Elene no digt iedereen uit op zaterdag 16 februari 2002 om 15 uur in zaal "Moppie", Molenstraat 8 te Elene voor een infonamid- dag met als thema "Milieu vriendelijk huishouden" met als begeleider Frie Vremeiren. Zorg voor het milieu begint in het huishouden. Dagelijks ge bruiken wij veel milieubelas tend materiaal. Door energie- en materiaalbesparend te le ven kan je het milieu ontlasten en spaar je ook nog een extra centje uit. Hoe je dit kan aan pakken hoor je op onze info- namiddag. Deelname kost 2.50 Euro (onthaal en infomap inbegrepen). Iedereen is van harte welkom! SW Geraardsbergen Het bestuur van de SVV-afde ling Geraardsbergen nodigt al haar leden en sympathisanten uit naar de volgende bijeen komst op zondag 17 februari 2002 om 15 uur in de feestzaal "Bond Moyson", Vredestraat 41 (ingang langs de Boker- straat) te Geraardsbergen. Op het programma staat naast de gebruikelijke koffie met ge bak en de tombola, nu een voordracht geprogrammeerd met als thema Het gebruik van geneesmiddelen" door me vr. Nadine Brejou. Eetfestijn te Zandbergen De SP.a Zandbergen nodigt ie dereen uit op hun jaarlijks eet festijn op vrijdag 22 februari 2002 van 18 tot 22 uur en op zaterdag 23 februari 2002 van 18 tot 22 uur in de feestzaal "Tom Dooley", Jan De Coom- anstraat 5 te Zandbergen. Op het menu: - Spaghetti - Hespenrolletjes met witloof en puree - Hesp met boerenbrood De kostprijs bedraagt 7 Euro (kinderschotels verkrijgbaar). Iedereen is hartelijk welkom. Kaas- en wijnavond SW Brakel Graag nodigen wij U alle uit op onze jaarlijkse "Kaas- en wijnavond" die doorgaat op zaterdag 23 maart 2002 vanaf 19 uur in de kantine van FC ra kel, Watermolenstraat te Bra kel. Kaarten zijn te bekomen bij de bestuursleden. Kostprijs: 10 Euro, kinderen tot 12 jaar betalen 5 Euro. Er is ook een vleesschotel (hesp) voor de niet-kaaseters. Iedereen is hartelijk welkom. sp.a-fractieleider Dirk Van der Maelen heeft aan college van burgemeester en schepenen gevraagd om de inwoners van Geraardsbergen de mogelijk heid te geven te communice ren met het stadsbestuur via de Postbox. De Postbox is een splinternieuw initiatief van De Post. De posterijen treden hiermee toe tot de wondere wereld van de elektronische communicatie. De bedoeling is dat elke in- wonder van Geraardsbergen een Postbox op zijn naam zou krijgen. Zo'n Postbox is een gepersonaliseerde elektroni sche brievenbus, die een resem van mogelijkheden biedt. Eerst en vooral kan er mee ge maild worden. De e-mails die met de Postbox worden ver zonden zijn zeer goed bevei ligd en de privacy van de ge bruiker is dan ook gegaran deerd. In de nabije toekomst zal het zelfs mogelijk zijn via dePostbox een digitale handte kening te zetten. "In 2000 heb ben wij in de Kamer daarvoor nog een wet gestemd", aldus Van der Maelen. De Postbox maakt het mogelijk dat men, vanaf z'n PC, formulieren ele- kronisch invult en verstuurt. Het is zelfs mogelijk om bet alingen te doen via de compu ter. Zo kan men dus adminis tratieve rompslomp en pappe- rassen regelen op een eevoudi- ge, veilige manier, zonder dat men onnodig de baan op moet. "U begrijpt meteen dat de Postbox het gedroomde instru ment is voor de Geraardsber- genaar om mete de overheid te communiceren", zegt Dirk Van der Maelen. "Het wordt mogelijk om alles in verband met de gemeentelijke diensten te regelen zonder rekening hoeven te houden met ope ningsuren van loketten of lan ge wachtrijen. Bovendien is het voor het stadsbestuur ra zend gemakkelijk om de in- wonders van onze stad te be reiken!" Hoewel de mogelijkheden van de Postbox erg divers zijn, is de kostprijs heel bescheiden. Van der Maelen: "Als Ge raardsbergen deze dienst wil aanbieden, dan kan ze dat al vanaf 5000 euro (ongeveer 200.000 BEF) per jaar. Wij van de sp.a vinden dat zeker niet overdreven voor een der gelijke dienstverlening naar de burger toe". Dirk Van der Maelen heeft dan ook aan het stadsbestuur ver zocht om dit voorstel te onder zoeken en zal op de komende gemeenteraad van 18 februari zijn voorstel verder uit de doe ken doen. Sedert het begin van het nieu we jaar zijn reeds verschillen de aktiviteiten doorgegaan. Op 6 januari waren verschei dene leden aanwezig op het Nieuwjaarsconcert. 15 januari was er "Muzikantenstad" dat het niet steeds B.V.'s hoeven te zijn heeft dit optreden zeker bewezen. Een 25-tal leden wa ren getuige van deze spette rende show. 3 februari moch ten een 40-tal leden getuige zijn van het optreden met het "Echt Antwaarps Theater". 6 februari had de eerste voor dracht plaats "Slapeloosheid- Stress". Zaterdag 30 maart moet een hoogtedag worden voor onze provinciale federatie en afde ling. Zoals gemeld in onze V.F.G.-krant gaat dan "Het Provincial Feest" door te Gent. Met de gastvedetten "De Gouden Tenor" (Jean Walter, Bob Benny, Jacques Raymond) zullen wij kunnen genieten van prachtige ever greens uit de golden sixties en vele andere songs. Tussen door is er een degustatie van koffie en pannekoeken. Voor de leden VFG-ninove is er nog een speciale verrassing. De prijs gedraagt 12,50 Euro, ver voer inbegrepen. We doen dan ook een bijzondere oproep U tijdig in te schrijven. Dit kan op het secretariaat, Vlierlaan 14 of de woensdagnamiddag in ons lokaal (oude lokalen Bond Moyson, Geraards- bergsestraat, Ninove. We we ten dat niet alle leden lezers zijn van Voor Allen, daarom vragen wij, zegge het voort, en alvast tot ziens Buitengewone onderhoudswerken in Geraardsbergen NMBS onderzoekt heropening stopplaatsen

Voor Allen | 2002 | | pagina 13