Eindelijk een ontwerp van beleidsplan in Zwalm Jumelagecomité Maarkëdal zoekt gastgezinnen Op vinkenslag in de Vlaamse Ardennen 14 15 februari 2002 - "Voor Allen" Zwalm is ver en bij bekend als de molengemeente bij uitstek. Daarom is het zeer bevreem dend dat de burgemeester nu plots de vijf bronzen beelden als de grote trekpleister naar voor schuift voor het Zwalm - toerisme. Deze beelden zou den zelfs volgens zijn wijze mening "geen windeieren leg gen voor de horeca"! Zouden dieZwalmse horeca-uitbaters er ook zo over denken? De burgemeester tracht aldus de aandacht te verleggen om te vermijden dat een link wordt gelegd tussen watermolens en windmolens. Door de vzw Vinkenmolen wordt sedert geruime tijd ger- acht de staakmolen van Oos- terzele naar St.Denijs-Boekel over te brengen. Op de hoog tevlakte van Franskouteren zou die molen prachtig tot zijn recht komen en vast en zeker een bijkomende aantrekkings kracht uitoefenen op het toe risme in Zwalm. Dir kan al leen maar goed zijn, ook voor de horeca! Maar in plaats van dit mooie initiatief toe te jui chen wordt door de burge meester mat harnas en zwaard, moedig en onvervaard met lichtzinnige argumenten ten strijde getrokken tegen de inplanting van die windmolen. Een gekend Spaans ridder deed hem dat ooit voor en werd door diezelfde strijd we reldberoemd. Zou dit mis schien ook de betrachting zijn van onze burgemeester, wie weet? Dat de bezieler van dit prach tig intiatief, dhr Geer Wisse, bij de vorige gemeenteraads verkiezingen voor Agalef op kwam is op zich al ruim vol doende voor het schepencolle ge om zijn schitterend project te kelderen, al wordt dit na tuurlijk met klem tegenge sproken. Nu de bestendige Deputatie de klacht van het Zwalms schepencollege ver worpen heeft en het licht op groen heeft gezet en dus be gonnen mag worden met de bouw van die molen zou men kunnen verwachten dat het schepencollege het verzet zou stoppen. Onbegrijpeliijk maar niets daarvan! Integendeel! Ongelijk krijgen wordt op geen enkele wijze aanvaard en dus gaan onze vroede ge meentebestuurders beroep aanekenen bij de Raad van State om toch maar gelijk te krijgen. Dat dergelijke proce dures geld kosten is voor de blauwe meerderheid niet van het minste belang. Zij hoeven het toch niet te betalen... het is de bevolking die het gelag zal betalen. Vlaamse Federatie van Gehandicapten Cursus heffen en tillen We krijgen er wel eens mee te maken, een ziek kind of bedle gerige partner, ouders die niet goed meer uit hun bed kunnen, iemand met een handicap... Daarom richten we een cursus in: - 12 maart 2002 in het Bond Moysongebouw te Aalst van 14 tot 17 uur - 19 april 2002 in de Histori sche kelder, Vrijdagmarkt te Gent van 14 tot 17 uur - 20 april 2002 in de Histori sche kelder, Vrijdagmarkt te Gent van 9 tot 12 uur Leven zonder pijn We hebben het allemaal wel eens gehoord: die pijn, het is onhoudbaar. Het is inderdaad zo dat velen onder ons elke dag rondlopen met pijn. Wat kun nen wij eraan doen? Hoe moe ten we er mee omgaan? Doktor Solomé komt er ons al les over vertellen op 10 maart 2002 in het Bond Moysonge bouw te Geraardsbergen van 14 tot 17 uur. Wil u er meer over te weten komen, contacteer Annita Car- doen, tel. 09/234 01 15 SW Elene op daguitstap Samen met SVV-afdeling Ele ne gaan we op zaterdag 27 april 2002 op daguitstap naat Maaseik en het Witte stadje Thorn. We vertrekken om 7 uur aan de kerk te Elene en om 7.15 uur op de Markt te Zottegem. De deelname bedraagt 36 Eu ro. Hierin is begrepen: - koffie met knapkoek, mid dagmaal, autocar, fooi chauffeur, gids, geleid bezoek aan de oudste privé-apotheek van België en het bakkerijmu seum. Een boottocht op de Maas naar Thorn. Diegene die de booottocht niet willen mee maken kunnen met de autocar naar Thorn. Inschrijven kan bij de be stuursleden. Info: Linda Van Der Sijpt, 09/360 51 92 SW-St.-lievens-Esse De SVV-afdeling St.-Lievens- Esse nodigt al zijn leden en symphatisanten uit naar de eerstvolgende algemene leden vergadering op zondag 17 fe bruari 2002 om 15 uur in zaal "Terbiest", Terbiest 49 te St.- Lievens-Esse. de deelname bedraagt 2,50 Eu ro. Inschrijven kan vooraf bij de bestuuursleden. Het schepencollege is er na ruim een jaar vertraging in ge slaagd een ontwerp van be leidsplan klaar te stomen. sp.a-Zwalm ziet hierin meer een nieuwjaarsbrief dan een werkelijk beleidsplan. Goede voornemens genoeg maar weinig concreets. Hoe vager het schepencollege blijft hoe minder zij kunnen onder de neus gevreven worden. Zo kan iedereen een beleidsplan op stellen. Geen enkel concreet plan is er in weer te vinden. Toch kunnen zij het niet laten, zelfs in een ontwerpbeleids- plan, te kappen naar de oppo sitie. Het zijn terug de "ande ren" die een onbeperkte be moeizucht aan de dag leggen en die dus moeten ingeperkt worden? Ook al roemt het schepencollege zichzelf om hun informatiebeleid toch blijft dit een mager beestje. Zij die niet tuk zijn op infor matieverstrekking, zijn van mening dat het bekend maken van het tijdstip van de zittin gen van de gemeenteraad aan de pers op zich al voldoende openbaarheid inhoudt. sp.a- Zwalm informeerde bij de ge meentelijke webmaster om trent de oorzaak waarom an dermaal de agenda van de raadszitting niet op de web- Onze Zuid-Afrikaanse jume- lagegemeente Porterville maakt sinds enige tijd, samen met nog 9 andere gemeenten, deel uit van de fusiegemeente Bergrivier met een oppervlak te van anderhalve keer de op pervlakte van de provincie Oost-Vlaanderen en ca. 25.000 inwoners. Eind november 2001 kwamen drie Zuid-Afrikanen op werk bezoek naar Maarkëdal, nl. de burgemeester, de gemeentese cretaris en een projectontwik kelaar. Tijdens de officiële receptie van de delegatie op het ge meentehuis lichtte de burge meester van Bergrivier aan de hand van een powerpoint-pre- sentatie zijn standpunt toe site kwam. Prompt kregen wij antwoord: "Het college beslist nog altijd zelf wat en wanneer wat op de web-site komt. Kort nadien werd getracht hun ge meentelijk web-site niet meer toegankelijk te maken voor onbevoegden...of hoe zij daar begaan zijn met informatie verstrekking. Door ons be stuurslid Patrick Moreels werd de burgemeester hier over aangesproken. Het ant woord van de burgemeester was zéér duidelijk: "Denkt u misschien dat wij niets anders te doen hebben?" Als de bur gemeester niemand van zijn administratie voor vijf minu ten kan vrijmaken om die agenda op de web te typen dan getuigd dit alleen maar van gebrek aan organisatie. Wij zijn van oordeel dat de agenda het kan vermeld worden. Al dus krijgen geinteresseerde in woners de gelegenheid de raadszitting bij te wonen als er een of ander punt besproken moet worden waarbij ze be lang hebben. Denken zij daar werkelijk dat de bevolking nog altijd nieuwsgierig is naar hun aanstellingsfoto's? Dit ontwerp van beleidsplan zullen we nog verder toelich ten in komend publicaties. over de verdere uitwerking van het jumelageproject. Be langrijkste doelstelling wordt: "tussen Maarkëdal en Porter ville een nauwe samenwer king tot stand brengen op so ciaal, economisch, cultureel, sportief en toeristisch vlak". Iets wat sp.a-Maarkedal alvast ten volle wil steunen. Het bezoek van november 2001 was een werkbezoek dat de komst van een ruimere groep van 35 bezoekers voor bereidde. Het gemeentelijke jumelagecomité is dan ook op zoek naar kandidaat-gastge zinnen voor de bezoekers uit Zuid-Afrika (einde mei-begin juni 2002). Wie meer info wenst of interesse heeft, kan contact opnemen met Stijn Decordier op 0478/224.764. SP.A Denderleeuw Maandag 25 maart 2002 om 20 uur. Bond Moyson, Sportstraat -Denderleeuw ALGEMENE VERGADERING Agenda: - overzicht werkingsjaar 2001 - financieel verslag 2001 - vooruitblik werkingsjaar 2002 - vragenuurtje met de mandatarissen Alle Denderleeuwse sp.a-leden zijn van harte welkom.

Voor Allen | 2002 | | pagina 14