sp.a Maarkedal zet vernieuwing in 2002 verder Hoe zit het met de sport in Maarkedal? Recreatieoord Kluisbos: de feiten Surf naar splakluist! "Voor Allen" - 15 februari 2002 15 Aansluitend op het artikel, ge publiceerd in het eerste num mer van Spots, willen wij het nogmaals hebben over de no den van de verschillende sportverenigingen in Maarke dal. Vooral het gebrek aan een degelijke infrastructuur, blijkt na rondvraag, het grootste probleem te zijn. Uit verschillende hoek kregen wij voorstellen voor een even tuele aankoop van een be staand gebouw of voor de nieuwbouw van een sporthal. Naast hetvoorstel dat wij de den van het optrekken van een nieuwe prefabhal aan de Maalzaakstraat, kregen wij uit verschillende hoeken de vraag waarom er geen mogelijkheid bestaat om de bestaande ge bouwen van de oude "zagerij" in Schorisse aan te kopen door de gemeente. Met een mini mum aan kosten zouden deze dan kunnen worden omge bouwd ten behoeve van de verschillende sportverenigin gen. Voorstel die wij zeker zullen doorspelen aan de beleids mensen van onze gemeente. Een ander probleem, is vooral het uitblijven van de oprich ting en de installatie van een 'Sportraad'. Deze in nu geïn tegreerd in de cultuurraad, waar naar wij vernemen min der of zelfs niet over sport wordt gesproken. De sportraad zou moeten wor den samengesteld uit verte genwoordigers van alle spor ten die in Maarkedal beoefend worden. Het zou deze raad zijn die dan aan het gemeentebestuur voorstellen zou kunnen doen voor het eventueel toekennen van subsidies, voor het organi seren van sportmanifestaties en andere activiteiten. Zij zou den eventueel ook het beheer van de beschikbare sportacco- modaties voor hun rekening kunnen nemen. Hiervan moet dringend werk worden gemaakt. Wij nodigen dan ook de verantwoordelij ken van de verschillende sportverenigingen uit met ons contact op te nemen, zodat wij concrete voorstellen kunnen doen aan het gemeentebe stuur. Aan de Maalzaakstraat is een voetbalterrein met de nodige kleedkamers voor handen, dat eigendom is van de gemeente wordt onderhouden. Dat de twee voetbalverenigingen uit Maarkedal gratis over het ter rein en de gebouwen kunnen beschikken is een pluspunt. Het onderhoud ervan kunnen zij echter niet voor hun reke ning nemen. Een punt dat bijvoorbeeld door de sportraad zou kunnen aangeklaagd worden! Maarkedal heeft nood aan een degelijk sportbeleid. Sportmo- gelijkheid moet er zijn vooral voor de jeugd. Tot nu toe werd alleen gedacht aan de jeugdbewegingen, het is nu tijd dat het gemeentebe stuur aan de verschillende sportverenigingen denkt!! Om te voldoen aan de Vlarem li-normen en dus om de zwembaden van het Recreatieoord Klui- bos te kunnen blijven openstellen voor het publiek, zijn belangrijke investeringen noodzakelijk. Samen met een aantal bijkomende investeringen gaat het over 2,23 tot 3 miljoen euro kosten. De resultaten van de gemeen te- en provincieraadsverkie zingen van oktober 2000 wa ren voor sp.a Maarkedal wei nig bemoedigend. Dit was het signaal voor de afdeling om et over een andere boeg te gooi en. Er kwam een nieuw be stuur dat een perfecte weer spiegeling is van nieuwe men sen en mensen die vertrouwd zijn met de afdeling. Vorig jaar werd dan ook een over gangsjaar. Grote uitdaging wordt de werking in 2002, waar de afdeling vrij drastisch zal gaan vernieuwen en open breken. SP werd vorig jaar sp.a. So cialistische partij anders, een sociaal progressief alternatief. De naamsverandering is een ideale kapstok om vernieu wing in de afdeling, zowel qua werking als de structuur aan op te hangen. We moeten dus onze boodschap en onze poli tiek beter aan de man brengen. Zonder dat we daarbij onze oude waarden overboord gooien. Het is daarom dat het hoogtijd is dat we in onze afdeling eens de hand in eigen boezem ste ken en onze werking bijzon der kritisch evalueren: is onze lokale en federale werking wel goed? Wat kunnen we verbeteren? Wat zijn onze sterke en zwakke punten? En vooral: hoe kunnen we meer kiezers en leden aantrek ken? Wat willen we daarom realise ren? We willen zorgen voor een open afdelingswerking, sp.a Maarkedal moet een open huis worden, het moet moge lijk zijn om lokaal een forum voor nieuwe politieke, maat schappelijke ideeën en initia- Iedereen praat vandaag over het internet. Surfen, e-mail en websites zijn ingeburgerde be grippen. In vele huisgezinnen staat een computer die aange sloten is op het internet. Het internet is een onuitputbare in formatiebron n een zeer sterk communicatiemiddel Jongeren vinden het reeds heel gewoon. Buurmeisjes gaan niet meer bij elkaar op bezoek, maar "chatten". De senioren websites reizen als paddestoelen uit de grond. De bedrijfswereld of openbare besturen kunnen niet meer zonder e-mail. tieven te creëren. Als we als afdeling willen openbreken betekent dat ook luisteren naar andere menin gen en visies van bv. natuur- verenigingen, buurtcomités, jeugdclubs, toneelverenigin gen en anderen... Daarbij mag de doelstelling niet zijn dat we hen politiek willen recupere ren, maar wel dat we hen een forum aanbieden, om samen voorstellen uit te werken. An dere mensen aantrekken bete kent niet wachten tot ze ko men aankloppen. Iets wat in onze afdeling vroeger veelal het geval was en totaal geen aandacht kreeg. In onze huidige maatschappij is communicatie met de leden en de bevolking enorm be langrijk. Het huis-aan-huis- blad SPOTS is daarbij een zeer belangrijk instrument en moet uitgroeien tot het uit hangbord en de blikvanger van de gemeentelijke werking. Maar ook nieuwe communi catiemiddelen moeten hun in trede in onze afdeling doen: internet en elektronische mail. Ht zijn goedkope en snelle middelen om doelgericht te communiceren. Een heel pak werk dus, maar met de huidige ploeg en een aantal nieuwe mensen die we binnenkort mogen verwelko men, ben ik ervan overtuigd dat we erin zullen slagen om deze doelstellingen te realise ren. Een concreet stappenplan met concrete data van wat en hoe we dit willen realiseren, moet dit dan ook vergemakke lijken? U kan er alvast meer over vernemen via onze loka le websit: www, s-p-a.be/maarkedal Stijn Decordier sp.a Kluisbergen kon niet ach terblijven en heeft sinds kort ook een eigen stek op het net. Zoals u dit van ons gewend bent, willen we dit doen met de nodige bescheidenheid en een beetje humor, maar ook met kennis van zaken en met een duidelijke visie. U vindt ons terug op http://users.skvnet.be/spakluis en u kunt ons e-mailen op spa- kluis@skvnet.be. Je reacties kan je kwijt op on ze websites. Veel lees- en schrijfgenot. Fase I, die in december door de meerderheid werd goedge keurd en goed is voor onge veer 870.000 euro, behelst vvoor ongeveer 2/3 werken die nodig zijn om aan de Vla- rem Il-normen te voldoen. De uitvoering van fase II (de ver nieuwing van de zwembaden zelf en dus ook Vlarem-gere- lateerd) zal ons 1,25 tot 2 mil joen euro kosten. Fase I uitvoeren zonder daar op fase II te laten volgen is vvolstrekt zinloos, want dan zou minstens 1/3 van de 870.000 euro die fase I ons kost verloren geld zijn. Dat betekent dat in december ei genlijk niet over 870.000 euro maar over misschien wel 3 miljoen euro werd beslist. Als er al subsidies zullen kun nen worden losgeweekt - let wel: als - dan zullen die maxi maal 300.000 euro bedragen, zodat nagenoeg de totale in vestering door de Kluisber- gense bevolking zal moeten worden gedragen. De GB- meerderheid verkondigt gretig dat de provincie het project voor de helft wil subsidiëren, maar heeft daarover niks op papier. Integendeel is het zo dat de Bestendig Afgevaardig den Ivan Verleyen en Jean- Pierre Van Der Meiren sp.a Kluisbergen hebben bevestigd dat er hoegenaamd geen spra ke is van provinciale steun. De vraag is gesteld, but that's it. En veel hoop op rayale steun vanuit die hoek hoeven we niet te koesteren, zo werd ons op het hart gedrukt. Conform haar eigen principes, zoals we die lezen in het GB- beleidsprogramma 2001- 2006, stellen wij GB voor een raming op te stellen van de fi nanciële draagkracht voor nieuwe investeringen, reke ning houdend met de huidige financiële toestand en de reeds besliste investeringen. Wij vragen een lijst op te stellen van de noodzakelijke en voor de bevolking nuttige investe ringen voor de komende vijf jaar, inclusief een realistische kostenraming. Wij vragen hoorzittingen te organiseren en te onderzoeken welke de alternatieve financierings- en exploitatievormen vvoor het recreatieoord zijn. En tot slot vragen wij de haalbaarheid te onderzoeken van een Recre atieoord mét verblijfscentrum, sporthal en cafetaria, maar zonder zwembad, en na te gaan wat de recreatieve en educatieve alternatieven kun nen zijn. Ter vergelijking nog dit. Een paar weken geleden besliste minister Vera Dua meer dan 200ha bos aan te kopen van de gemeente Voeren om de ge meente zo in staat te stellen iets te doen aan haar -wat men in gans de pers noemde - im mense schuldenberg. Voeren telt 4.500 inwoners en de schuldenberg waarvan sprake bedroeg 4,5 miljoen euro. Kluisbergen telt 6.100 inwo ners en heeft een schuld van 18,4 miljoen euro. Drie miljoen euro investeren in het recreatieoord hypthe- keert andere, misschien veel noodzakelijker investeringen en kan leiden tot nog maar eens belastingsverhoging.

Voor Allen | 2002 | | pagina 15